reklama

Boudová o dceři v pěstounské péči: Se Sašenkou jsme propojené. Plním si sen

O pěstounské péči přemýšlela herečka Nela Boudová už jako patnáctiletá. Před čtyřmi roky se rozhodla splnit si své přání a přivedla si domů holčičku Alexandru. „Se Sašenkou jsme natolik propojené, že o ni jako o bytost nikdy nepřijdu,“ svěřila se Boudová v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

„Poprvé jsem o pěstounské péči přemýšlela, když mi bylo 15 let. Říkala jsem si, že pokud se budu mít dobře, vezmu si někoho z dětského domova. Tenkrát to byl samozřejmě jen romantický sen,“ vzpomínala herečka a dabérka Boudová, která propůjčila svůj hlas mimo jiné hollywoodské herečce Julii Robertsové.

Svému přání se rozhodla jít naproti a v dospělém věku začala spolupracovat s dětským domovem Domino. Právě tam poprvé potkala Sašenku. „Mám tam blízkou kamarádku, která pracuje jako zástupkyně ředitelky, a krátce předtím, než mi bylo padesát, jsem jí zavolala s tím, že hledám vhodné dítě pro pěstounskou péči,“ popsala Boudová. „Dávala jsem si limit do padesáti let, protože jsem si nebyla jistá, že bych to pak ještě zvládla,“ doplnila herečka.

S Alexandrou má Boudová krásný vztah. „Svou biologickou maminku zná a je naprosto jasné, že se s ní uvidí. Se Sašenkou jsme ale natolik propojené, že věřím tomu, že o ni jako o bytost nikdy nepřijdu,“ uvedla.

Zkusí být herečkou

Kromě Alexandry má Boudová také dva dospělé syny Andreje a Dalibora a oba mají umělecké sklony. Jeden hraje na hudební nástroj a druhý tančí. A podobně je na tom také Alexandra, která letos nastoupila do prvního ročníku na taneční konzervatoř Taneční centrum Praha. „Uvidíme, kdo bude pokračovat v mých stopách. Se Sašenkou máme naplánováno, že z taneční konzervatoře přejde na tu hereckou, ale je to zatím ve hvězdách. Uvědomuji si, že když někdo chce dělat tohle povolání, musí k tomu mít obrovskou vášeň. Bez toho to nejde,“ doplnila herečka, která si zahrála mimo jiné ve filmech Večírek a Bezva ženská na krku.

Kromě tanečního či hereckého talentu vidí ve své dceři i další vlohy. „Myslím si, že její superpower je, že se umí fantasticky starat o děti. Takže možná má před sebou nějakou pedagogickou dráhu. Uvidíme, jak to bude,“ dodala Boudová.

Nela Boudová se v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS rozpovídala také o lásce k Tibetu, jejím vztahu s otcem i partnerem Janem Tunou. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.

Tagy:
divadlo pořady CNN Prima NEWS spisovatelka herečka děti Nela Boudová dabérka Povídej Julia Robertsová

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu
Sport

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

Kdyby Piráti nebyli ve vládě, žíly by mi to netrhalo, míní zastupitel ODS

Teplický zastupitel Martin Kadeřábek (ODS) by se obešel bez účasti Pirátů v nové vládě, kde jsou občanští demokraté nejsilnější stranou. Řekl to v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Tři ministerská křesla pro stranu Ivana Bartoše považuje Kadeřábek za neadekvátní. Podle předsedkyně Mladého Pirátstva Kateřiny Stojanové je však rozdělení vládních pozic spravedlivé.

Zoufalý Afghánec prodal dceru za půdu a ovce. Po týdnech má zahanbený otec dívku zpět doma

Šťastný konec má příběh devítileté afghánské dívky Parwany, který jsme vám přinesli minulý měsíc. Poté, co ji otec prodal 55letému muži, aby uživil své ostatní děti, se s pomocí přihlásili jednotlivci i humanitární organizace. Děvčátko se nakonec podařilo vrátit k jeho rodině a společně s matkou a sourozenci se přesunulo do nového domova, informuje stanice CNN.

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama