reklama
CNN Prima News Sergej Skripal

Sergej Skripal

Výpis příspěvků ke štítku „Sergej Skripal“

Dal špion jména britských agentů Rusku? V bytě měl ruskou vlajku a zvířata v ušankách

14. srpna 2021 08:01

Britové aktuálně řeší údajnou špionáž jednoho ze svých zaměstnanců na velvyslanectví v německém Berlíně. Jistý člen tamní ochranky je podezřelý z úniku informací, které předal Rusku. Vyšetřovatelé přímo u něj v bytě našli celou řadu předmětů, které byly spojeny právě s touto zemí. V obývacím pokoji mu například visela ruská vlajka.

Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu

5. května 2021 20:23

Agenti ruské vojenské rozvědky GRU Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga, kteří jsou podezřelí z podílu na explozi ve Vrběticích a útoku na bývalého ruského zpravodajského důstojníka Sergeje Skripala a jeho dceru v anglickém Salisbury, byli povýšeni a pracují pro Kreml. Ve videu zveřejněném na YouTube kanálu ruského opozičníka Alexeje Navalného to uvádí investigativní novinář skupiny Bellingcat Christo Grozev.

PŘEHLEDNĚ: Vše o kauze Vrbětice, podílu Ruska na výbuchu i diplomatické roztržce

24. dubna 2021 08:07
Aktualizováno

Kauza Vrbětice začala výbuchem muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014, pokračovala odhalením pravděpodobného podílu Ruska a jeho agentů na explozi a následným oboustranným vyhošťováním diplomatů, ke kterému se připojily i další evropské země. Spor vyvolává původně plánovaná cesta Jana Hamáčka do Moskvy. Kompletní přehled vývoje kauzy a odpovědi na všechny důležité otázky najdete v článku.

Ruská GRU, americká CIA i izraelský Mosad: Tajní agenti se maskují na každém rohu

21. dubna 2021 06:01

Že se intrikám tajných agentů nevyhnula ani Česká republika, je po odhalení skandálu ve Vrběticích zřejmé. Zpravodajské služby totiž v utajení operují po celém světě každý den. Veřejnost se přitom o jejich práci dozví zpravidla jen ve chvíli, kdy agenti dosáhnou výrazného úspěchu, nebo naopak při misi fatálně selžou. Jak fungují nejznámější tajné služby světa?

Británie plně podporuje Česko. Londýn chystá nařízení usnadňující stíhání špionů

19. dubna 2021 10:56

Ve snaze čelit nepřátelským špionážním aktivitám Velká Británie plánuje přinutit osoby pracující pro zahraniční vlády k podepsání centrálního registru. Spojené království rovněž vyjádřilo podporu Česku v souvislosti s údajným zapojením ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Mělo přitom jít o stejné osoby, které se podle Británie údajně snažily otrávit novičokem dvojitého agenta Sergeje Skripala v Salisbury.

reklama