CNN Prima News sexuální orientace

sexuální orientace

Výpis příspěvků ke štítku „sexuální orientace“

Gandalf osaměl. Herec Ian McKellen opustil svého o více než 50 let mladšího přítele

Zvěsti o zásnubách vystřídala překvapivá zpráva. Britský herec Sir Ian McKellen se po roční známosti rozešel se svým mladým kolegou z branže Oscarem Conlonem-Morreyem. Pár se dal dohromady poté, co se spolu setkali na divadelních prknech v závěru roku 2022. Vztah mezi 84letým představitelem Gandalfa ze série Pán prstenů a 30letým hercem působil harmonicky, mladší z partnerů mimo jiné označil celosvětově známého umělce za „novou lásku svého života“. O rozchodu píše web Daily Mail.

Zeman: Jsem heterosexuál, ale nechlubím se tím. Slováci by měli mít registrované partnerství

Být homosexuál neznamená, že budu svou sexuální orientaci vystavovat na odiv. Já jsem heterosexuál a také se tím nechlubím. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke slovenským volbám to řekl exprezident Miloš Zeman. Doplnil, že sexuální orientace je soukromá, ba dokonce velmi intimní věc. Domnívá se, že by na Slovensku mělo být přijato registrované partnerství, terminologicky odmítá manželství.

Slavné coming outy ve sportu: Brzy se přestaly skrývat tenisové ikony, odvahu našel i boxer

Coming out fotbalisty Jakuba Jankta měl zásah v těch nejvyšších patrech. Rozebíral ho Neymar, záložníka Sparty podpořila Barcelona nebo Arsenal. To byl důkaz, že krok českého hráče byl velmi průlomový i v celosvětovém měřítku. Aktivní sportovci, především muži, homosexualitu či bisexualitu kvůli potenciálním důsledkům raději skrývají. Jaká jsou jména těch, kteří ostatním dodali a dodávají odvahu?

Jste pokrytci, čelí FIFA kritice po podpoře Jankta. Vrátil se jí katarský boj proti duze

Jakub Jankto v pondělí zbořil tabu, jako první český fotbalista oznámil, že nechce dál skrývat svoji homosexualitu. A jelikož coming out aktivního hráče je absolutní raritou i za hranicemi, krok záložníka pražské Sparty se dostal k milionům fanoušků po celém světě a reagovaly na něj ty nejlepší kluby i organizace. S podporou přišla rovněž FIFA, což kdekomu přišlo vzhledem k nedávnému dění v Kataru úsměvné a dosti pokrytecké.

KOMENTÁŘ: Jankto ukázal odvahu. Snad se mu české buranství bude co nejvíce vyhýbat

Možná si někdo řekne: „No a co, k čemu tohle potřebuju vědět?“ Ale fakt, že reprezentant a hráč pražské Sparty Jakub Jankto přišel s coming outem, je významným krokem. Zaslouží si velké uznání za odvahu, protože být oficiálně gayem-fotbalistou není vůbec běžné kdekoliv na světě. A tak si zaslouží i přání toho, aby reakce ze sociálních sítí a zdejších tribun byly takové, že nebude litovat rozhodnutí být v tuzemsku „tím prvním“. Protože si lze představit tolerantnější ekosystémy než český fotbal.

Herečka Smutná opustila manžela kvůli ženě. Vysloužila si přezdívku, kterou nemůže vystát

Herečka Jitka Smutná se v ČR stala první veřejně známou ženou, která učinila coming out, tedy zveřejnila svoji sexualitu, a přiznala, že žije se ženou. Učinila tak ve svých šedesáti letech po třicetiletém manželství s Jaromírem Nekudou, s nímž má dvě děti. Jak to přijal její muž, rodina a kolegové? A co ji v souvislosti s homosexuální orientací trápí nejvíce?

Povolte dětem výuku o sexuální orientaci, žádá Disney. Firma přijde o miliony dolarů

Na Floridě vypukla bitva mezi soukromou společností The Walt Disney Company a republikánským guvernérem Ronem DeSantisem. Firma politika obviňuje z diskriminace LGBT menšin a vymezuje se hlavně proti zákonu, který zakazuje učitelům veřejných škol přednášet dětem mladším devíti let o genderu a sexuální orientaci. Disney hodlá finančně podpořit politiky, kteří se zasadí za zrušení tohoto nařízení. DeSantis obratem podepsal zákon, který má do budoucna zrušit společnosti Disney speciální postavení na Floridě a připravit ji tím o desítky miliony dolarů.