CNN Prima News šibenice

šibenice

Výpis příspěvků ke štítku „šibenice“

Nacher: Po schůzce s Chcípl PES jsem v blbé pozici. Nedodrželi, co slíbili

Poslanec a člen stínové vlády Patrik Nacher (za ANO) sklízí kritiku kvůli tomu, že se sešel se zástupci protestního hnutí Chcípl PES, které pořádá demonstrace proti vládě. S představiteli uskupení se měl zákonodárce domluvit, že na jejich akcích již nebudou šibenice. O dva dny později však přišel Chcípl PES s dalším kontroverzním krokem – zveřejněním adres koaličních poslanců. Nacher teď tvrdí, že jsou kroky hnutí zcela mimo, zároveň volá po zmírnění napětí ve společnosti.

Atmosféra houstne. Rakušan chystá tvrdší tresty za šibenice a výhrůžky smrtí

Výhrůžky nejen politikům jasně pojmenujme a udělujeme za ně tvrdší tresty, shodují se odborníci na bezpečnost. Expert Andor Šándor považuje přístup policie za příliš tolerantní a alibistický. Podle jiných ale zatím nemá jasné zákonné mantinely, na základě kterých může zasáhnout. A právě to chce ministr vnitra Vít Rakušan změnit. Zatímco dnes tresty za symbolické šibenice nepadají vůbec, Rakušan chce zpřísnění, které by v krajních případech mohlo znamenat i vězení.

Další útok s šibenicí, autoři tentokrát vyhrožují Pekarové. Hnus, kritizuje Rakušan

Na sociálních sítích se objevily fotky dalšího vyobrazení šibenice adresovaného konkrétnímu politikovi. Po hejtmanovi Moravskoslezského kraje Ivu Vondrákovi (ANO) se terčem útoku stala předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Její podobiznu s šibenicí a vulgárním vzkazem někdo nakreslil v prostorách pražského metra. Incident ostře odsoudil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Bartoš: Mrzí mě vídat Dostála na protestech. Jeho pravdu používají ti, co hrozí šibenicí

Když něco jako politik plácnu, tak nesu zodpovědnost. Těmito slovy zhodnotil šéf Pirátů Ivan Bartoš postoje svého spolustraníka Ondřeje Dostála, který se objevuje na protestních akcích proti vládním nařízením. „Ví, jak jsou jeho výroky interpretovány a používány. Jeho pravdu používají lidé, kteří hrozí, že ostatní pověsí. Je to asi problém integrity Ondřeje Dostála,“ podotkl Bartoš v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Je to provokace jednotlivců. Přejí si konflikt, říká Rakušan k šibenicím před Sněmovnou

Aktualizováno

Na pražském Malostranském náměstí před Poslaneckou sněmovnou probíhala od úterního rána demonstrace spolku Chcípl PES. Namířena byla proti schválení vládní novely pandemického zákona. Účastníci akce se pustili do šarvátky s policisty a jednoho zranili. Strážci zákona v souvislosti s útokem zajistili šest lidí. Na místě je podle policejních odhadů zatím zhruba 700 demonstrantů, kteří nadávají novinářům i kolemjdoucím lidem s rouškami. Došlo také na kritizované šibenice či pyrotechniku.

Šibenice je za hranou a první stupeň k horším věcem. Do politiky nepatří, míní politolog

Šibenice jako symbol nesouhlasu je absolutně nepřijatelná, prohlásil ve Zprávách Plus politolog Pavel Šaradín. I když se tento symbol historicky používal i v minulosti, podle něj do politiky nepatří. S jeho názorem souhlasí i novinář Ondřej Leinert. Šibenice se minulý týden objevila před Sněmovnou a později i před domem hejtmana Moravskoslezského kraje Iva Vondráka (ANO).

Vlastizrádce, hlásá šibenice pro Vondráka. Hejtman informoval policii a označil viníky

Vlastizrádce. Prostý text nese vyrobená šibenice, kterou sdílel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) na sociálních sítích. Kromě vzkazu u ní byl připevněn i obrázek oběšence a text k pandemickému zákonu, který nese logo ZF, což pravděpodobně odkazuje na Zdravé fórum. Jeho zakladatel Jan Tománek však odmítá, že by s tím měl cokoli společného.