reklama

Skladatel Kocáb má ve studiu rakev. Slouží mu jako místo k odpočinku

Michael Kocáb čtyři roky usilovně pracoval na filmu nazvaném Pražský výběr Symphony Bizzare. Hodně času proto trávil také ve svém studiu. Tam má však k odpočinku určené poměrně zvláštní místo – místo pohovky si hudebník chodí odpočinout do rakve.

reklama

„Rakev jsme si přivezli z koncertu,“ přiznal Kocáb. Jelikož mu bylo líto ji vyhazovat, odvezl si ji do studia, kde mu teď slouží k odpočinku. „Je to normální. My jsme ji používali na koncertech běžně. Když jsme si ji pořídili, měl jsem takový ostych, to je jasné,“ prozradil.

Poprvé rakev posloužila v písni Hrabě. „Fór byl v tom, že jsem v ní před začátkem koncertu strávil asi půl hodiny, než jsem z ní vylezl, aby to vypadalo jako kouzlo. Pak nám ji bylo líto vyhodit, tak si s ní hrajeme ve studiu,“ doplnil.

Podle něj je zbytečné, aby se člověk rakve bál. Neodmyslitelně totiž patří k našim životům. „Potkala jste někdy člověka, který nakonec neumřel? Ne. Všichni tam nakonec musíme, tak proč se toho bát. A vždyť ta realita bude nakonec ještě lepší než na tomhle světě,“ uvedl slavný hudebník.

V pořadu Showtime Kocáb také prozradil, že nedávno utrpěl menší úraz. „Jako 14letá holka jsem koukal v noci do mobilu a něco jsem psal. U domu je díra na bazén a já šlápl do prázdna a zřítil se na beton. Byla to strašná rána, měl jsem asi čtyři zranění,“ vylíčil.

„Vykloubil jsem si také palec na noze, asi před dvěma hodinama mi ho dávali v nemocnici dohromady. Ale lékaři už to umí tak dokonale, že zákrok udělají za 50 minut a jdete domů,“ dodal Kocáb.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama

Domácí zpravodajství

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

reklama