Sledujte RADAR: Dešťové přeháňky o víkendu vystřídá sníh. Jak bude u vás?

V sobotu bude zpočátku místy polojasno, postupně se však obloha zatáhne. Odpoledne a večer se od severu čeká slabý déšť nebo přeháňky, ve většině poloh je ovšem vystřídají srážky sněhově. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 °C. Situaci nejen ve svém kraji můžete sledovat skrze radar, který najdete v tomto článku.

Zejména v jižní polovině území v sobotu očekává místy polojasno, ojediněle se připojí mrznoucí mlhy. Později během dne bude zataženo až oblačno. Odpoledne a večer se od severu místy čeká slabý déšť nebo přeháňky, později je ve všech polohách nahradí srážky sněhové.

Situaci nejen ve své kraji můžete sledovat na radaru:

Pozn.: K zobrazení aktuální sněhové pokrývky rozklikněte na radaru v pravém horním rohu kategorii Déšť, bouře – Nový sníh.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Evropu zasáhlo stratosférické oteplení, přivane arktický vzduch? Expert popsal dopady v Česku

Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 °C, na jižní Moravě teploměry naměří až 10 °C. Naopak na horách teploty většinou nepřesáhnou bod mrazu. Zpočátku bude vát slabý, během dne čerstvý severozápadní až západní vítr o síle 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

V noci na neděli bude nad severovýchodní Evropou proudit studený vzduch. Nejnižší teploty se mají pohybovat mezi 1 až -3 °C. Obloha bude oblačná až zatažená, na většině území se opět očekávají sněhové přeháňky.

V neděli bude oblačno až zataženo, na většině území přijdou sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat mezi 1 až 5 °C. Vát bude mírný severozápadní až západní vítr o síle 3 až 7 m/s, v nárazech může dosahovat rychlosti až 15 m/s.

Tagy: