reklama

Sledujte ZÁZNAM Divoké karty s Hilšerem a Bobošíkovou. Budou prezidentskými kandidáty?

Senátor Marek Hilšer a bývalá europoslankyně Jana Bobošíková mají minimálně jednu věc společnou. Oba v minulosti neúspěšně kandidovali v prezidentských volbách. Zkusí to znovu v těch nadcházejících? I na toto téma promluví v pořadu Divoká karta společně s advokátkou Klárou Long Slámovou. Relaci můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Prezidentské volby by se měly uskutečnit na začátku roku 2023. Vzhledem k tomu, že Miloši Zemanovi uplyne už druhé prezidentské období, nebude moci kandidovat znovu. I když do voleb zbývá více než rok, už teď se začínají rýsovat možní kandidáti.

Mezi ně patří mimo jiné Jana Bobošíková i Marek Hilšer. Ten na prezidenta kandidoval už ve volbách v roce 2018. I když vedl finančně poměrně skromnou kampaň (utratil „pouze“ necelých 600 tisíc korun), nakonec skončil na pátém místě a obdržel přes 450 tisíc volebních hlasů.

Že by chtěl v nadcházejících prezidentských volbách kandidovat znovu, už v minulosti několikrát naznačil. „Mám velké šance, volby můžu vyhrát. Minule mi všichni říkali, že jsem jednoprocentní kandidát, pak jsem měl skoro devět procent. Byl jsem přitom neznámý člověk z ulice. Pokusím se nabídnout dobrý program a udělám vše pro to, abych získal důvěru lidí,“ řekl v květnu ve vysílání CNN Prima NEWS.

Shánět podpisy voličů a začít volební kampaň chtěl už na konci roku 2019, což ale nakonec narušila koronavirová pandemie. Podle informací CNN Prima NEWS shání podpisy i Bobošíkova, nikoliv ale od běžných voličů, ale v Senátu. Těch je potřeba pro kandidaturu 10. Pokud by Hilšer nehledal podporu v Senátu nebo ve Sněmovně, podpisů bude potřebovat 50 tisíc.

I Bobošíková v minulosti o post prezidentky usilovala. V roce 2008 kandidovala za KSČM, před samotnou volbou však kandidaturu stáhla. O pět let později, tentokrát už v přímé volbě, se o to pokusila znovu. Získala zhruba 123 tisíc hlasů, což ji s 2,39 procenta řadilo na poslední deváté místo.

Debatu s Bobošíkovou a Hilšerem můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tagy:
prezidentské volby politika volby prezidentské volby v ČR 2023 Marek Hilšer kandidatura Jana Bobošíková Divoká karta

Hlavní zprávy

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka
Doprava

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

reklama

Domácí zpravodajství

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

reklama