reklama

Poslanecké kluby jednaly: Jak se staví k výměně ministra a co s vrácenými zákony?

Piráti
Zdroj: ČTK

Premiér Andrej Babiš oznámil na brífinku v Bruselu rezignaci ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Nejenom k tomu se ale vyjádřily poslanecké kluby na řádném jednání. Poslanci budou znovu projednávat návrh nového stavebního zákona a ve sněmovním finále jsou aktuálně více než dvě desítky dalších předloh.

reklama

Týkají se třeba dostupnosti léčebného konopí, zdanění i malých zásilek z internetových obchodů v zemích mimo Evropskou unii, omezení přístupu k majetkovým oznámením politiků, přeměny kojeneckých ústavů a úpravy určení dětských skupin, které dříve vznikaly v reakci na chybějící místa v mateřských školách.

Poslance čekají i mimořádné schůze. V případě, že koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Pirátů a STAN požádají o svolání sněmovního jednání o vyslovení nedůvěry menšinové vládě ANO a ČSSD do konce května, předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) by svolal schůzi zřejmě na čtvrtek 3. června.

Došlo i na zákony vrácené Senátem

Sněmovna na řádné schůzi také hlasovala o zákonech, které jí vrátil Senát. S většinou z nich se poslanci nestihli vypořádat na předcházející pravidelné schůzi. Jde mimo jiné o novelu o učitelích, v níž chce horní komora upravit placení učitelů v základních uměleckých a vyšších odborných školách. V trestní novele prosazují senátoři například odklad zavedení terapeutických programů pro řidiče a v soudní předloze ponechání nynějšího rozsahu spolurozhodování přísedících u soudů.

Dolní a horní komora mají odlišný názor i na rozšíření okruhu lidí s poruchou autistického spektra, jejichž rodiny by měly nárok na příspěvek na vozidlo. Po senátním vetu by měla Sněmovna znovu hlasovat například o poslanecké novele o veřejných zakázkách, podle níž by správa hmotných rezerv mohla nakupovat i určitou dobu po ukončení nouzového stavu ochranné prostředky proti koronaviru bez výběrových řízení. Vyplývá to z tiskové zprávy na webu Poslanecké sněmovny.

Piráti
Piráti
Zdroj: ČTK

K tématu

Tagy: politika STAN TOP 09 ODS Sněmovna ČSSD ANO KSČM Poslanecká sněmovna Piráti SPD ČSSD SPOLU poslanecké kluby
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Němcová: Jsme v zahřívacím kole, Babiš vytahuje pitomosti. Kampaň se teprve rozjede

Aktuální ostrá kampaň, kterou rozjel premiér Andrej Babiš (ANO) proti Pirátům, je podle zkušené političky ODS Miroslavy Němcové pouze zahřívací kolo. Finále očekává až měsíc před volbami. Útoky na Piráty ze strany Babiše chápe. Vyhodnotil si podle ní to, že koalice Pirátů a STAN je jeho nejsilnější soupeř, a snaží se ho pošpinit. Na koalici Spolu Babiš zatím nijak výrazněji neútočí.

Italové letí do osmifinále bez ztráty bodu. Turci na Euru prohráli i třetí zápas
Český paradox na Euru: Proč je lepší s Anglií prohrát a zbavit se prvního místa?
Pomsta za českého psovoda. Policie obvinila čtyři vojáky ze smrti afghánského bojovníka
Vlny veder vrcholí. K večeru přijdou silné bouřky, vítr a kroupy, varují meteorologové
reklama
reklama
Pospíšil: Prezident svými výroky o Vrběticích úmyslně nahrává ruské propagandě

Partie

Domácí zpravodajství

Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Další články
reklama
reklama