reklama

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Plagou: Hrozí plošné uzavření škol či povinné PCR testy?

Pandemická situace se v Česku nadále zhoršuje. Od pondělí 1. listopadu proto vláda přijala nová koronavirová opatření, kdy se školáci ve vybraných okresech musí otestovat. Od příštího týdne se povinnost rozroste na celkem 31 okresů. Hrozí, že by se děti ve školách testovaly plošně? A je situace natolik vážná, že by se školy mohly opět uzavřít? Na otázky bude v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS odpovídat ministr školství Robert Plaga.

reklama

Ministr Plaga nešetří kritikou ministerstva zdravotnictví. Prohlásil, že resort nemá jasnou strategii pro fungování škol, a navíc prý rozhoduje podle i týden starých dat. Po úterním jednání centrálního řídícího týmu pak vyplynulo, že by lokální testování na školách v okresech se zvýšeným výskytem nově nakažených  mohlo po 15. listopadu skončit.

Nově by se testovalo jen tam, kde by to nařídili krajští hygienici, používaly by se však PCR testy. Jak na tento nápad pohlíží ministr školství? Obává se dalšího zhoršení situace a možného plošného uzavření škol? A jak probíhá komunikace s ministerstvem zdravotnictví?

Sledujte pořad Nový den s Robertem Plagou ve středu 3. listopadu od 8:10 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama