reklama

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Plagou: Prodlouží se prezenční výuka do letních prázdnin?

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS promluví o tom, jestli je ve hře plán s prodloužením prezenční výuky na školách v době prázdnin. Podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere by s tím souhlasilo 36 procent rodičů. Sám Plaga už v únoru přišel s nápadem doučovacích letních táborů. Na nich by mohli žáci dohnat látku, o kterou přišli kvůli pandemii koronaviru.

reklama

Podle výše zmíněného průzkumu je 76 procent rodičů pro to, aby září ve školách bylo čistě měsícem opakování učiva. Takový plán by mohl snížit nerovnost v přístupu ke vzdělávání v důsledku pandemie.

K tématu

Ministerstvo školství chce proto už během letních prázdnin uskutečnit letní vzdělávací kempy, kde by děti mohly své mezery ve vzdělání dohnat. Na realizaci ministerstvo poskytne 100 milionů korun.

Strach rodičů a přijímačky na střední

Někteří odborníci se však obávají, že rodiče na letní doučování přihlásí především ty děti, které ve škole vážné problémy nemají. Naopak žáci vyrůstající ve ztížených podmínkách, kteří učivo dlouhodobě nezvládají, by se na takové kempy nemuseli dostat.

I z těchto důvodů se množí spekulace o tom, že by se prezenční výuka mohla prodloužit do části letních prázdnin. Jestli má něco takového resort školství v plánu, Plaga zodpoví v pořadu.

Ministerstvo školství již potvrdilo, že na podzimní doučování ve školách půjde 250 milionů korun. Plaga by měl rovněž mluvit o často kritizovaných přijímačkách na střední školy. Podle některých odborníků i rodičů byly příliš těžké a nepřizpůsobovaly se podmínkám způsobeným pandemií.

Plaga promluví v 7:15 ráno v Novém dni. Rozhovor můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

K tématu

Tagy: léto školství průzkum výuka studenti školy Robert Plaga Nový den žáci přijímací zkoušky prázdniny prezenční výuka doučování tábory

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Domácí

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Představitelé dětských táborů se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na snad už definitivních podmínkách pro testování účastníků. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, by se nemusely na místě testovat každých sedm dní. Přetestování by bylo nutné pouze u dětí, které před odjezdem podstoupí antigenní testy. Návrh ještě musí posvětit vláda.

Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert
Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času
Další články
reklama
reklama