reklama
CNN Prima News výuka

výuka

Výpis příspěvků ke štítku „výuka“

Vláda neobhajitelně selhala. Školy jsou kvůli sporům ministrů pod tlakem, tvrdí Baxa

21. října 2021 23:15

Poslanec ODS Martin Baxa se tvrdě opřel do plánů z dílny ministerstva zdravotnictví na částečný návrat roušek do školní výuky. Ve vysílání CNN Prima NEWS zdůraznil, že daleko lepší by bylo testování v krajích s nejhorší epidemickou situací. Baxa společně s poslancem za ANO Jiřím Maškem zkritizovali i spory mezi resorty školství a zdravotnictví.

Bití, klečení v koutě, kružítko ve stehně aneb Vzpomínky padesátníků na násilí učitelů

31. srpna 2021 05:51

Tělesné tresty školou povinných dětí byly v minulém režimu spíš pravidlem než výjimkou. Dokazují to výpovědi padesátníků a starších, které jsme oslovili před počátkem nového školního roku. „Naše učitelka tomu říkala točo papučo. Vzala do ruky cvičební obuv – takzvanou jarmilku –⁠ a provinilce tou gumovou botou začala mlátit,“ vzpomíná historik a učitel Vladimír Kovář na „výchovné“ metody v Základní škole v Chrjukinově ulici v Ostravě.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: V jakém případě by děti mohly sundat roušky při výuce?

5. června 2021 17:42

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zatímco ministr zdravotnictví plošně sebral školám, rodičům a hlavně dětem šanci, že by už zkraje příštího týdne mohli být ve školách bez roušek, Mezioborová skupina pro epidemické situace tvrdí, že v některých školách už jsou zbytečné. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Roušek ve třídách se děti zatím nezbaví, potvrdil Vojtěch. Bude ještě jednat s Plagou

4. června 2021 11:35

„Povinnost pro žáky mít kvůli koronaviru zakrytý nos a ústa při výuce v pondělí neskončí,“ řekl dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ČT. Možnost zrušení povinnosti od příštího týdne zmínil počátkem tohoto týdne ministr školství Robert Plaga (za ANO). Vojtěch uvedl, že s Plagou a hygieniky by měl v pondělí znovu jednat, záležet bude na vývoji epidemiologické situace.

Školy jsou prioritou, opakuje Babiš. Zahrádky hospod přitom otevřou dřív než gymnázia

13. května 2021 05:04

I když vláda opakovaně tvrdila, že je otevření škol prioritou, podle dosavadního plánu rozvolnění to tak nevypadá. Příští týden se mají otevřít zahrádky restaurací či koncerty pro stovky lidí. Část středoškoláků ale přitom zůstává na distanční výuce. Premiér Andrej Babiš (ANO) si však stojí za tím, že školy jsou pro vládu nejdůležitější.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Plagou: Prodlouží se prezenční výuka do letních prázdnin?

11. května 2021 06:57

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS promluví o tom, jestli je ve hře plán s prodloužením prezenční výuky na školách v době prázdnin. Podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere by s tím souhlasilo 36 procent rodičů. Sám Plaga už v únoru přišel s nápadem doučovacích letních táborů. Na nich by mohli žáci dohnat látku, o kterou přišli kvůli pandemii koronaviru.

PŘEHLEDNĚ: V příštích týdnech otevřou zahrádky, skončí rotační výuka a ožije kultura

11. května 2021 05:32

Vláda rozhodla o dalším postupném rozvolnění. Od 17. května skončí rotační výuka na prvních stupních základních škol a otevřou se zahrádky restaurací. O týden později by se měli vrátit do lavic na teoretickou výuku i středoškoláci a na druhých stupních základních škol by měla skončit rotační výuka ve všech krajích.

reklama