Smrt mladé matky na Jičínsku: Policie zadržela jejího přítele, sousedé mluví o domácím násilí

Policie na Jičínsku od středečního večera prošetřuje možnou násilnou smrt sedmadvacetileté ženy. Kriminalisté čin zatím kvalifikovali jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Jako podezřelého zadrželi třiadvacetiletého partnera oběti.

K tragédii došlo ve středu krátce po deváté hodině večer v obci Staré Smrkovice na Jičínsku. „Začala houkat siréna od hasičů z vedlejší vesnice a začaly se sjíždět osobáky s dobrovolnými hasiči. Přilítla záchranka. Údajně došlo k domácímu násilí, kdy paní v bezvědomí resuscitovali a v obličeji snad měla být hodně pomlácená,“ popsal jeden ze sousedů štábu CNN Prima NEWS.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: To není kamarád, ale normální hovado. Partner zavražděné ženy u soudu v Ústí zuřil

„K trestnému činu mělo dojít včera ve večerních hodinách v jedné obci na Jičínskou, poškozená je sedmadvacetiletá žena,“ sdělila policejní mluvčí Eliška Majerová Pospíšilová. Podle informací CNN Prima NEWS žena vážná zranění nepřežila a policie zadržela jejího partnera. „Případ aktuálně prověřujeme. V tuto chvíli je kriminalisty kvalifikován jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti,“ doplnila mluvčí.

Během tragédie měla být v domě i jejich ani ne roční dcera. O tu se postarala starostka obce a dítě bylo předáno sociálním pracovnicím. Co přesně se v domě stalo, zatím není jasné. Na místě byla kriminálka až do pozdních nočních hodin. Zajišťovala stopy a ohledávala místo činu. Mladou rodinu v obci lidé moc neznali.

Policie je na informace zatím skoupá. Muž je v cele a zřejmě půjde v následujících hodinách před soud, který by měl rozhodnout, zda skončí ve vazbě. „S ohledem na skutečnost, že prověřování v samotném prvopočátku, nelze k němu zatím poskytnout bližší informace,“ uzavřela Majerová Pospíšilová. Podle zdrojů CNN Prima NEWS je ale velmi pravděpodobné, že případ policisté překvalifikují na vraždu.

Tagy: