CNN Prima News špión

špión

Výpis příspěvků ke štítku „špión“

Ruští špioni jsou na českých úřadech, ve firmách i v Evropské komisi, varuje expert

15. září 2022 23:04

Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí měl spolupracovat s ruskou rozvědkou SVR a vynášet pro ni tajné informace. Zprávu Deníku N potvrdili členové vlády i bezpečnostní informační služba (BIS), která zmíněného pracovníka odhalila. Zjištění BIS nepřekvapilo někdejšího vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla ani bývalého ministra financí Ivana Pilipa.

Využili jeho slabost pro ženy a peníze. Pracovník ministerstva zahraničí donášel Kremlu

15. září 2022 19:48

Dlouholetý zaměstnanec českého ministerstva zahraničí měl spolupracovat s ruskou rozvědkou SVR a vynášet pro ni tajné informace. Se zprávou přišel Deník N, kterému informaci potvrdili premiér Petr Fiala (ODS), ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) i Bezpečnostní informační služba (BIS), která zmíněného pracovníka odhalila. Předtím ho prý roky sledovala. Muž byl nucen post na rezortu zahraničí opustit, ohlásil server Aktuálně.cz.

Byl to špión? Měl u sebe čtyři mobily, tak ho zatkli, popsal reportér akci vojáků ve Lvově

27. března 2022 17:09

V sobotu odpoledne zasáhly západoukrajinské město Lvov ruské nálety. Jeden z nich cílil na skladiště ropy. Podle ukrajinských úřadů byl na místě zadržen muž, který je podezřelý ze špionáže. V oblasti do ovzduší unikly nebezpečné látky, jejich koncentrace prý ale není vysoká. Situaci přímo na místě sleduje reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr.

Zadržený Rus Safronov poskytl podle obhájce informace české tajné službě

7. července 2020 23:11

Ruská tajná služba FSB v úterý zadržela poradce šéfa agentury Roskosmos Ivana Safronova kvůli podezření ze špionáže. Obhájci zadrženého podle agentury TASS po večerním jednání u soudu novinářům sdělili, že případ souvisí s údajným předáváním informací o ruských dodávkách zbraní na Blízký východ a do Afriky českým tajným službám, které je pak postoupily Spojeným státům.