CNN Prima News splátky

splátky

Výpis příspěvků ke štítku „splátky“

Hořký a nebezpečný koktejl. Drahé hypotéky zasáhnou 100 tisíc domácností, má jasno ekonom

4. února 2022 07:52

Do citelných problémů se splácením hypoték se dostane zhruba 100 tisíc domácností. Řada z nich přitom splácí na krev. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Podle proděkana Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miroslava Ševčíka budou mít problémy i mladí lidé, kteří si chtějí pořídit vlastní bydlení.

Splátky za hypotéku se zvednou o tisíce korun. Problém budou mít zejména mladé rodiny

13. listopadu 2021 08:36

Pokud máte hypotéku a v příštích dvanácti měsících vám bude končit fixace, připravte se, že si pořádně připlatíte. Dramatické zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou se už začíná propisovat do ceníku komerčních bank. A výjimkou nejsou hypotéky se sazbou kolem pěti procent. Měsíční splátka se pro lidi, co měli sazby kolem dvou procent, může zvednout i o několik tisíc korun. Když se k tomu přidají vyšší výdaje za energie, domácnost s hypotékou se musí připravit na pořádnou zátěž.

Aby lidi nekončili v exekucích, rozvolníme pravidla splátek, hlásí některé společnosti

1. října 2020 17:48

Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ) zareagovala na konec takzvaného covidového úvěrového moratoria, které většině klientů vyprší v listopadu. Mnozí totiž využili zákonného šestiměsíčního odkladu splátek kvůli první vlně pandemie, ale nyní, když možnost nesplácet končí, jsou na tom stejně, ne-li hůře než před pandemií. Asociace jim proto umožní splácení dluhu rozložit.