CNN Prima News Správa státních hmotných rezerv

Správa státních hmotných rezerv

Výpis příspěvků ke štítku „Správa státních hmotných rezerv“

Musíme se připravit na změny klimatu: Vyšší teploty i sucho a bouře

19. června 2022 21:18

Intenzivní bouře, v posledních letech i tornáda, taky vysoké teploty a extrémní sucho. Klima v Česku se mění a to má zásadní vliv na zdejší krajinu. Experti upozorňují, že třeba z jižní Moravy by se v průběhu let mohla stát vyprahlá země stejně jako na Sahaře. Současně poukazují na nutnost zadržovat dešťovou vodu v krajině. O pomoc s dodávkami pitné vody už i letos začaly žádat první české obce. A vysoké teploty a nedostatek srážek mají za následek i vysoké riziko požárů, před kterými aktuálně varují meteorologové.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jedná o změně služebního zákona či opakování milostivého léta

18. května 2022 14:44

Vláda projednává iniciativu vládních poslanců na výraznou změnu služebního zákona či návrh, aby se opakovalo tzv. milostivé léto, které umožňuje dlužníkům vyřešit jejich závazky u veřejných institucí. Ministři se zabývají i opatřeními souvisejícími s uprchlíky z válkou zasažené Ukrajiny, o kterých mluvili i na mimořádném jednání v úterý večer. Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat živě v článku.

Pohonné hmoty dále zdražují. Za litr nafty průměrně zaplatíme 49 korun, za benzin 47

10. března 2022 07:39

Ceny pohonných hmot v Česku dál zvyšují svá historická maxima. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 stojí průměrně 46,64 Kč, litr dieselu už je za více než 49 korun. Od minulé středy benzin zdražil o více než sedm korun, nafta dokonce o více než deset. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která průměrné ceny paliv sleduje od začátku roku 2005.

Nenavyšujte marže, žádá pumpaře šéf státních rezerv. K cenám mají přistupovat uvážlivě

7. března 2022 14:29

Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr vyzval distributory a prodejce pohonných hmot, aby přistupovali ke zvyšování cen uvážlivě a nenavyšovali neobjektivně marže. Situaci kolem dodávek ropy a ropných produktů na český trh SSHR monitoruje, v tuto chvíli je situace se zásobováním v normálu. Švagr to řekl po jednání Národní organizace pro společný postup ve stavu ropné nouze (NESO).

Na testování ve školách nakoupí vláda téměř 14 milionů antigenů. Přispívat bude i na PCR

22. listopadu 2021 22:48

Stát nakoupí bezmála 14 milionů antigenních testů na covid pro použití ve školách, využije k tomu peníze z Fondu solidarity EU. Nákup zajistí Správa státních hmotných rezerv (SSHR), sdělil na Twitteru ministr školství Robert Plaga (za ANO) během zasedání vlády. Vláda také uvolnila 192 milionů korun na přesnější PCR testování covidu ve školách. Školy tak budou moci opět využít proplácení částkou 200 korun na test.

Žáci ve školách se opět budou plošně testovat. Vláda schválila dva nové termíny

12. listopadu 2021 08:14

V Česku se 22. a 29. listopadu uskuteční plošné testování žáků základních a středních škol antigenními testy. Schválila to v pátek vláda, jak oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO) na Twiteru. Testy do škol rozvezou během příštího týdne hasiči ze skladu Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Podle Plagy by testování ve školách mělo přispět k lepší ochraně škol před šířením nákazy a k zajištění prezenční výuky.

Odměny za pomoc po tornádu: 70 milionů pro zasahující hasiče, vojáky a policisty

16. října 2021 09:20

Na platy hasičů, vojáků a policistů, kteří v červnu zasahovali v obcích zasažených tornádem v Jihomoravském kraji, má jít zhruba 70 milionů korun. Vyplývá to z návrhu, který v pondělí projedná vláda. Další peníze pošle ministerstvo vnitra sborům na provozní náklady či na nahrazení škody na majetku. Celkem náklady pro všechny složky včetně Správy státních hmotných rezerv a dobrovolné hasiče přesáhnou sto milionů korun.