reklama
CNN Prima News Správa státních hmotných rezerv

Správa státních hmotných rezerv

Výpis příspěvků ke štítku „Správa státních hmotných rezerv“

Odměny za pomoc po tornádu: 70 milionů pro zasahující hasiče, vojáky a policisty

16. října 2021 09:20

Na platy hasičů, vojáků a policistů, kteří v červnu zasahovali v obcích zasažených tornádem v Jihomoravském kraji, má jít zhruba 70 milionů korun. Vyplývá to z návrhu, který v pondělí projedná vláda. Další peníze pošle ministerstvo vnitra sborům na provozní náklady či na nahrazení škody na majetku. Celkem náklady pro všechny složky včetně Správy státních hmotných rezerv a dobrovolné hasiče přesáhnou sto milionů korun.

Marketing za 100 milionů korun. Armáda balí polní nemocnici v Letňanech

2. února 2021 15:05

Pražská Fakultní nemocnice Bulovka vyčíslila náklady na nevyužitou polní nemocnici v Letňanech, která pod Bulovku spadala, na téměř 100 milionů korun. Vedle nájmu prostor na letňanském výstavišti platila Bulovka i energie a další služby, sdělila mluvčí nemocnice Simona Krautová. Částka podle ní nezahrnuje náklady armády a Správy státních hmotných rezerv. Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli uvedl, že nemocnice skončí kvůli finanční náročnosti a že stát za pronájem zaplatil asi 51 milionů. Kromě financí vedl podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) k rozhodnutí o zrušení polní nemocnice i fakt, že se personál přednostně posílal do stávajících nemocnic.

Hamáček o koronaviru: Máme 14 dní, abychom zabránili kolapsu

12. října 2020 12:06
Aktualizováno

Stát kvůli koronavirové krizi opět sáhne do svých rezerv. Zhruba 2500 lůžek, která má k dispozici Správa státních hmotných rezerv (SSHR), využije k navýšení kapacity nemocni, sdělil v pondělí ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Zdůraznil také, že všichni Češi musí pochopit vážnost situace. „Máme poslední pokus. Buď to s těmi tvrdými opatřeními trefíme, nebo máme obrovský problém,“ říká Hamáček.

Na druhou vlnu jsme připraveni. Ochranných pomůcek je v rezervách dost, tvrdí Švagr

10. září 2020 23:38

Poslední počty nakažených naznačují, že na následující měsíce budou lidé potřebovat miliony ochranných pomůcek, a to především lékaři a další pracovníci v první linii. Zatímco na začátku března Česko pandemie zaskočila a lidé museli šít roušky, na druhou vlnu je podle předsedy Správy státních hmotných rezerv Pavla Švagra připravené. Uvedl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Do státních rezerv míří desítky milionů roušek. Odkud pocházejí?

3. srpna 2020 22:04

Správa státních hmotných rezerv očekává, že bude mít do konce srpna k dispozici desítky milionů roušek i respirátorů. Pro CNN Prima NEWS to řekl předseda správy Pavel Švagr. Ten nedávno uvedl, že státní rezervy nemají aktuálně ani jednu ochrannou zdravotní pomůcku. Roušky a respirátory se do státních rezerv přesunou z části zásob jednotlivých ministerstev.

Správa státních hmotných rezerv nemá v majetku jedinou ochrannou pomůcku. Budou až v září

24. července 2020 18:44

Předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr sdělil, že správa nemá aktuálně v majetku ani jednu ochrannou zdravotní pomůcku. Veškerý materiál, který v prostorách skladů je, patří Ministerstvu zdravotnictví. Další zásoby jsou pak ve skladu Ministerstva vnitra, kde je podle informací premiéra Andreje Babiše 65 miliónů roušek. Švagr hodlá sklady v Sedlčanech doplnit začátkem září, a to na dvouměsíční zásobu. Nyní dokončují otevřená výběrová řízení.

reklama