CNN Prima News Sputnik V

Sputnik V

Výpis příspěvků ke štítku „Sputnik V“

Rusko po kontumaci vyhrožovalo. Volejbalový Liberec gestem fair play odvrátil trable

Kauza na pozadí diplomatické i vojenské krize mezi Ruskem a západními zeměmi se odehrála ve volejbalovém světě a byla do ní namočena i Česká republika. Utkání Ligy mistryň mezi Duklou Liberec a Dynamem Moskva směřovalo ke skandálu. Tuzemská ambasáda totiž odmítla vydat vízum některým členům ruského týmu, na zápas proto nedorazil, a tak kontumačně prohrál. Takovýto triumf severočeský tým ale nechtěl přijmout. Vyřešil to gestem fair play.

Radičová: Fico byl vždy vulgární, ale nepodceňujme ho. Mohl by se vrátit k moci

Slovenská expremiérka Iveta Radičová říká, že jejího předchůdce a zároveň i nástupce Roberta Fica není radno podceňovat ani v budoucnu. Jeho Směru-SD totiž po loňském pádu rostou preference a společně s novou stranou Hlas-SD Petera Pellegriniho by se mohl vrátit zpět k moci. Radičová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dodává, že Pellegriniho strana je v podstatě jen „Směr 2“, protože představuje úplně stejnou politiku.

Infektolog: Odpůrci očkování hrozí smrtí mně i vnoučatům. To si nedovolila ani mafie

Slovenští odpůrci očkování jdou až tak daleko, že hrozí smrtí i nejbližším blízkým odborníků. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká infektolog Vladimír Krčméry, který je sám častým terčem tzv. antivaxerů. Známý odborník na tropické nemoci podle svých slov zažil italskou mafii či po něm stříleli v Africe a na Haiti, ale tohle je pro něj zcela nová úroveň.

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování

Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 34 303 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší denní přírůstek od počátku pandemie. Vykázalo rovněž 997 úmrtí spojených s nemocí COVID-19. Počet nových úmrtí tak pouze nepatrně klesl oproti předchozímu dnu, kdy poprvé překonal hranici jednoho tisíce. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ruských úřadů.

KOMENTÁŘ: Z mesiáše šaškem. Matovičova akce se Sputnikem byla od začátku hloupost

Slováci prodávají nevyužitou vakcínu Sputnik V zpět do Ruska, odkud ji koupili. Končí tak „slovenská epopej“, kterou v březnu odstartoval někdejší premiér Igor Matovič. Ten s Rusy dohodl nákup až 2 milionů dávek této ruské vakcíny. Tím započal koloběh chyb, které ho nakonec stály post v čele vlády. Největší omyl přitom udělal hned na začátku, tah Sputnikem totiž nikdy neměl šanci na úspěch. Do Evropy už totiž mířily miliony certifikovaných vakcín.