reklama
CNN Prima News Sputnik V

Sputnik V

Výpis příspěvků ke štítku „Sputnik V“

Radičová: Fico byl vždy vulgární, ale nepodceňujme ho. Mohl by se vrátit k moci

7. listopadu 2021 21:12

Slovenská expremiérka Iveta Radičová říká, že jejího předchůdce a zároveň i nástupce Roberta Fica není radno podceňovat ani v budoucnu. Jeho Směru-SD totiž po loňském pádu rostou preference a společně s novou stranou Hlas-SD Petera Pellegriniho by se mohl vrátit zpět k moci. Radičová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dodává, že Pellegriniho strana je v podstatě jen „Směr 2“, protože představuje úplně stejnou politiku.

Infektolog: Odpůrci očkování hrozí smrtí mně i vnoučatům. To si nedovolila ani mafie

1. listopadu 2021 06:39

Slovenští odpůrci očkování jdou až tak daleko, že hrozí smrtí i nejbližším blízkým odborníků. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká infektolog Vladimír Krčméry, který je sám častým terčem tzv. antivaxerů. Známý odborník na tropické nemoci podle svých slov zažil italskou mafii či po něm stříleli v Africe a na Haiti, ale tohle je pro něj zcela nová úroveň.

Pracovnice ministerstva označila neočkované za tupce. Matovič: Půjde pryč svinským krokem

7. srpna 2021 09:23

Bývalý premiér a nynější ministr financí Slovenska Igor Matovič je znovu středem pozornosti. Velmi nevybíravým způsobem totiž zareagoval na zaměstnankyni ministerstva zdravotnictví, která označila neočkované lidi za tupce. Matovič následně naznačil, že se postará o to, aby se zmíněná státní pracovnice klidila pryč „svinským krokem“.

KOMENTÁŘ: Z mesiáše šaškem. Matovičova akce se Sputnikem byla od začátku hloupost

5. července 2021 23:57

Slováci prodávají nevyužitou vakcínu Sputnik V zpět do Ruska, odkud ji koupili. Končí tak „slovenská epopej“, kterou v březnu odstartoval někdejší premiér Igor Matovič. Ten s Rusy dohodl nákup až 2 milionů dávek této ruské vakcíny. Tím započal koloběh chyb, které ho nakonec stály post v čele vlády. Největší omyl přitom udělal hned na začátku, tah Sputnikem totiž nikdy neměl šanci na úspěch. Do Evropy už totiž mířily miliony certifikovaných vakcín.

Delta se šíří, ale lidí umírá méně. Očkování funguje, potvrzují data ze zahraničí

5. července 2021 22:35

Otázkou, jak proočkovat vakcínou proti koronaviru co nejvíce obyvatel, se zabývají téměř všechny státy na světě. Názory odborníků na očkování se často různí, základním argumentem by ale měla být tvrdá data. Například porovnání údajů z Velké Británie a Ruska z posledních dnů ukazují, že čím větší je v zemi proočkovanost, tím méně lidí covidu podlehne. A to i v době, kdy se stále více šíří mutace delta, dříve známá jako indická.

Delta mutace nabírá na síle. Nakolik je nebezpečná a jaké jsou příznaky?

29. června 2021 21:04

Delta mutace – varianta COVID-19, která přišla z Indie a děsí celý svět – se rychle šíří po celé planetě. Je navíc mnohem nakažlivější než mutace britská. Je pravda, že tento druh koronaviru je smrtelnější než všechny ostatní? A nakolik účinné jsou v tomto případě vakcíny? Redakce CNN Prima NEWS připravila odpovědi na nejzásadnější otázky, které byste měli znát.

Slováci ruší očkování Sputnikem. Není o něj zájem. Co bude s vakcínami?

21. června 2021 10:18

Slováci končí očkování proti koronaviru Sputnikem. Důvod je prozaický – o ruskou vakcínu není zájem. Zbývající zájemci o očkování touto vakcínou se mohou hlásit maximálně do konce června. Slovenská vláda kvůli Sputniku zažila koaliční krizi, která vyvrcholila demisí premiéra Igora Matoviče. Nyní kabinet řeší, co se zbývajícími dávkami vakcíny.

reklama