CNN Prima News stravenky

stravenky

Výpis příspěvků ke štítku „stravenky“

Maximálně pět stravenek na nákup? ÚOHS rozbil kartel, firmy zaplatí pokuty 280 milionů

12. září 2022 10:55

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal tři velké stravenkové firmy pokutami v celkové výši 280 milionů korun za kartelovou dohodu. Společnosti Sodexo, Edenred a Up koordinovaly obchodní podmínky pro obchodní řetězce týkající se maximálního počtu stravenek na jeden nákup. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Rozhodnutí zatím není pravomocné, firmy proti němu mohou podat rozklad.

Pomozte zachránit restaurace, vyzývají profesní svazy stravenkové firmy a rozvozce

16. října 2020 16:38

Pokud se na záchraně stravovacích zařízení nebudou podílet všichni, dopad pocítí právě i rozvážkové a stravenkové společnosti. Proto by stravenkové firmy a rozvozci jídla měli podle zástupců podnikatelů podpořit restaurace, které musejí být od středy zavřené a občerstvení mohou prodávat jen přes výdejní okna. Za výzvou stojí představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací a Asociace malých a středních podniků a živnostníků. A některé společnosti už reagují.

Neberte nám stravenky, prosí firmy i zaměstnanci. Bez nich vám bude lépe, říká stát

17. září 2020 05:44

Tři ze čtyř zaměstnanců a devadesát procent zaměstnavatelů považuje stravenky za atraktivní. Pro pracující to znamená zvýšení jejich kupní síly, firmy si mohou část z příspěvku na stravu odečíst z daňového základu. Ministerstvo financí ale přišlo s takzvaným stravenkovým paušálem, který smysl existence poukázek na jídlo výrazně snižuje. Jeho odpůrci dokonce hovoří o konci stravenek, zastánci naopak vítají větší svobodu volby pro zaměstnance.

Chcete raději peníze místo stravenek? Možná od příštího roku

19. června 2020 17:43

Už příští rok by zaměstnanci mohli místo stravenek dostávat peníze. Se změnou počítá připravovaná novela zákona o daních z příjmů, kterou v pondělí bude řešit vláda. Takzvaný stravenkový paušál by zaměstnavatelům umožnil vedle závodního stravování a klasických stravenek poskytovat také daňové zvýhodnění stravování přímo ve formě peněz.

Budoucnost stravenek? Většina Čechů by spíš uvítala peníze na ruku

2. června 2020 13:15

Stravenky, nebo radši peníze na ruku? Ministerstvo financí navrhuje jako alternativu ke stravenkám daňově zvýhodněný paušál. Zaměstnanci by částku na obědy měli dostávat vyúčtovanou samostatně, protože by neměla na rozdíl od mzdy podléhat povinným odvodům a daním. Podle průzkumu, který si nechalo udělat ministerstvo financí, by peníze místo stravenek přivítala nadpoloviční většina dotazovaných.