Do oběhu se dostaly padělané bankovky, varuje policie. Podívejte se, jak je rozeznat
stravenky
Výpis příspěvků ke štítku „stravenky“
Hasiči a policisté přišli o stravenky. Příspěvek chceme obnovit, tvrdí ministerstvo
Policisté a hasiči přijdou o stravenky. Od letošního roku jim totiž na ně stát nebude přispívat. Někteří z příslušníků bezpečnostních sborů to považují za nespravedlnost a porušení slibu, který minulý rok dostali.
Maximálně pět stravenek na nákup? ÚOHS rozbil kartel, firmy zaplatí pokuty 280 milionů
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal tři velké stravenkové firmy pokutami v celkové výši 280 milionů korun za kartelovou dohodu. Společnosti Sodexo, Edenred a Up koordinovaly obchodní podmínky pro obchodní řetězce týkající se maximálního počtu stravenek na jeden nákup. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Rozhodnutí zatím není pravomocné, firmy proti němu mohou podat rozklad.
Nový trend v zaměstnaneckých benefitech: Firmy motivují i podílem ve firmě
Výše platu a délka pracovní doby už dávno nejsou jediná kritéria, která ovlivňují naše rozhodnutí při volbě práce. Zaměstnavatel, který chce mít výkonné zaměstnance, musí nabídnout mnohem víc. A tak jsou v současnosti součástí zaměstnaneckých odměn i nejrůznější benefity. Čím dál více firem dnes volí nabídku podílu ve společnosti.
Daňový balíček vyšel ve Sbírce zákonů, začne tedy platit 1. ledna
Ve Sbírce zákonů ve čtvrtek 31. prosince vyšel daňový balíček. V účinnost tak vstoupí již od pátku 1. ledna a nikoli o měsíc později. Zruší se superhrubá mzda a místo ní začne platit zdanění příjmů fyzických osob sazbami 15 a 23 procent. Zvýší se také roční daňová sleva na poplatníka o tři tisíce korun a sníží se sazba spotřební daně z nafty o korunu na litr.
Pomozte zachránit restaurace, vyzývají profesní svazy stravenkové firmy a rozvozce
Pokud se na záchraně stravovacích zařízení nebudou podílet všichni, dopad pocítí právě i rozvážkové a stravenkové společnosti. Proto by stravenkové firmy a rozvozci jídla měli podle zástupců podnikatelů podpořit restaurace, které musejí být od středy zavřené a občerstvení mohou prodávat jen přes výdejní okna. Za výzvou stojí představitelé Svazu obchodu a cestovního ruchu, Asociace hotelů a restaurací a Asociace malých a středních podniků a živnostníků. A některé společnosti už reagují.
Neberte nám stravenky, prosí firmy i zaměstnanci. Bez nich vám bude lépe, říká stát
Tři ze čtyř zaměstnanců a devadesát procent zaměstnavatelů považuje stravenky za atraktivní. Pro pracující to znamená zvýšení jejich kupní síly, firmy si mohou část z příspěvku na stravu odečíst z daňového základu. Ministerstvo financí ale přišlo s takzvaným stravenkovým paušálem, který smysl existence poukázek na jídlo výrazně snižuje. Jeho odpůrci dokonce hovoří o konci stravenek, zastánci naopak vítají větší svobodu volby pro zaměstnance.
Chcete raději peníze místo stravenek? Možná od příštího roku
Už příští rok by zaměstnanci mohli místo stravenek dostávat peníze. Se změnou počítá připravovaná novela zákona o daních z příjmů, kterou v pondělí bude řešit vláda. Takzvaný stravenkový paušál by zaměstnavatelům umožnil vedle závodního stravování a klasických stravenek poskytovat také daňové zvýhodnění stravování přímo ve formě peněz.
Budoucnost stravenek? Většina Čechů by spíš uvítala peníze na ruku
Stravenky, nebo radši peníze na ruku? Ministerstvo financí navrhuje jako alternativu ke stravenkám daňově zvýhodněný paušál. Zaměstnanci by částku na obědy měli dostávat vyúčtovanou samostatně, protože by neměla na rozdíl od mzdy podléhat povinným odvodům a daním. Podle průzkumu, který si nechalo udělat ministerstvo financí, by peníze místo stravenek přivítala nadpoloviční většina dotazovaných.