Střelec zavraždil v Německu čtyři lidi. Podezřelý je voják bundeswehru, mezi oběťmi je dítě

Střelec v obcích Scheessel a Bothel na severu Německa v noci zabil čtyři lidi.

Čtyři oběti střelby v Německu

Střelec, kterým byl podle médií pravděpodobně voják bundeswehru, zabil v obcích Scheessel a Bothel na severozápadě Německa čtyři lidi, včetně jednoho dítěte. Podezřelý se vzdal úřadům, informovaly v pátek státní zastupitelství v dolnosaském Verdenu a místní policie ve společném prohlášení. Deník Bild napsal, že muž zabil svou bývalou partnerku a její blízké a možná plánoval ještě větší krveprolití. Vyšetřovatelé údajně v jeho automobilu našli zápalnou lahev, několik zásobníků do střelných zbraní a další munici.

Střelba se odehrála v okrese Rotenburg ve spolkové zemi Dolní Sasko. Mezi mrtvými, kteří byli nalezeni v pátek ráno, je i dítě, potvrdila policie v Rotenburgu a státní zastupitelství ve Verden. Místa činu byla dvě, včetně rodinného domu v Scheesselu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Migrant z Afriky přelstil německý systém. Bezmocné úřady mu vyplácí desítky milionů na dávkách

Vyšetřující orgány uvedly, že útočník se po činu v noci vzdal úřadům a byl zadržen. Vyšetřovatelé nevylučují, že motiv souvisí s rodinným prostředím. Na místech činu zasahovalo velké množství policistů.

Podle informací Bildu zabil voják svou bývalou partnerku, dítě, nového partnera expartnerky a její matku. Deník napsal, že se v rodinném domě střílelo kolem 3:30 ráno. Policisté pozemek uzavřeli a v přilbách a se samopaly dům zajistili a vnikli dovnitř. Na místě byli čtyři mrtví. Podle mluvčího policie Heinera van der Werpa, kterého list cituje, jde o „rodinnou historii“.

Situace v okolí byla ještě po činu velmi napjatá. Policisté se samopaly byli mimo jiné na nádraží v Rotenburgu, okolí některých domů bylo uzavřeno. Ještě v poledne kriminalisté v domě v Scheesselu prováděli rekonstrukci činu. Na místě byl i policejní tým na zneškodňování výbušnin, napsal Bild. Podle něj našli policisté ve vedlejší budově další podezřelé předměty.

Policisté podle Bildu zasahovali i v kasárnách v Rotenburgu. Před kasárnami vyšetřovatelé prohledali automobil podezřelého. Podle Bildu měli podezření, že v něm je munice a výbušniny, což se údajně potvrdilo, když našli Molotovův koktejl, několik zásobníků do střelných zbraní a další munici. Úřady neupřesnily, zda zbraň podezřelého pocházela z majetku armády.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Na mrtvoly mám štěstí, hájil se podezřelý z vraždy vrtačkou u Pardubic. Inspiroval ho Castro

Tagy: