Stříká ze mě krev, rychle přijeď: Svědek popsal brutální útok nožem syna na matku v Děčíně

O hrůzném případu syna, který měl v severočeském Děčíně pobodat svou matku, už informovaly Krimi zprávy. Okresní soud ho v pátek poslal do vazby. Soudce se mimo jiné obával, že by mladík mohl na svobodě svůj čin dokončit. Svědek popsal, jak měl brutální útok proběhnout.

Spoutaného 25letého muže přivezla k soudu policejní eskorta. Přítomnost novinářů se mu zjevně nezamlouvala. „Nemusí si mě fotit, když jsem nikoho nezabil. Řekněte jim to!“ snažil se přikázat policistům. Přitom podle policie to byl ale právě on, kdo ve středu ráno v bytě v Děčíně pobodal kuchyňským nožem svou vlastní matku.

„Zrovna si dělala kafe, když k ní přišel zezadu s nožem. Dvakrát ji bodl mezi klíční kost, potom ji řízl přes ucho a přes tvář a měl ji bodnout nožem i do hlavy,“ uvedl pro CNN Prima NEWS svědek, který je obeznámený s případem. Vážně zraněná žena zavolala právě jemu. „On mě pobodal, ze mě stříká krev, rychle přijeď,“ popsal muž, co uslyšel v telefonu. Když na místo ale dorazil, pachatel už tam nebyl.

Útočníka o chvíli později vypátral policejní psovod se speciálně vycvičeným psem. Detektivové ho následně obvinili z pokusu o vraždu. V pátek poslal soud mladíka do vazby. „Byla zde obava jednak z toho, že by pan obviněný se mohl někde skrývat, a zároveň z toho, že by mohl dokonat, případně zopakovat trestnou činnost, pro kterou je stíhán,“ vysvětlil státní zástupce Vojtěch Kallai.

Napadená žena leží s bodnými a řeznými ranami hospitalizovaná v nemocnici. Proč ji měl její syn napadnout. zůstává otázkou. „Během vazebního zasedání byl zcela klidný, choval se naprosto normálně, racionálně, nevypovídal čili nebyly nějak výrazné jeho projevy,“ popsal Kallai.

Stály za útokem psychické problémy?

Za útokem podle informací Krimi zpráv mohlo stát i jeho údajné psychické onemocnění. V minulosti totiž prý bral drogy a léčil se i v psychiatrické nemocnici. Po návratu z léčebny ale měl přestat užívat důležité léky. „Říkám: ‚Vem si ty prášky, musíš je brát.‘ ‚Nemusím, nemusím, já to nepotřebuju.‘ A my jsme mu je nedokázali donutit,“ řekl svědek.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži podle trestního zákoníku až 18 let vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:28

Neformální summit EU v pátek v Praze čeká diskuse o Ukrajině i energetice

00:02

U Aljašky zadrželi dva Rusy, údajně prchali na loďce před mobilizací

23:25

První summit EPC byl podle státníků prostorem pro diskusi o Ukrajině

22:56

Kreml se zlobí na Zelenského kvůli výzvě k preventivním úderům NATO

Rusové v Chersonu postupují proti veškeré logice. Měli by se stáhnout, myslí si odborníci

Útoky ukrajinské armády provedené prostřednictvím raketometů HIMARS likvidují ruská velící střediska, což ztěžuje koordinaci ruských vojsk na západ od Dněpru. Zničené mosty navíc znemožňují zásobování. Vojenští analytici, které oslovil The Kyiv Independent, se shodli, že nejefektivnějším krokem pro ruskou stranu by bylo stáhnutí se na východní břeh Dněpru, kde by si vybudovala obranné pozice.

Zápas o duši pomůže dětem. Charitativní akce se zúčastní hvězdy jako Hašek či Suchánek

Pandemie koronaviru i válka na Ukrajině. Tíživé situace ve světe se silně podepisují i na duševním zdraví dětí. Za poslední rok počet dětí s psychickými potížemi vzrostl až pětinásobně. České zdravotnictví přitom trpí značným nedostatkem dětských psychologů a psychiatrů. Zvýšit povědomí o této problematice a pomoci dětem se rozhodli české celebrity i sportovci prostřednictvím exhibičního hokejového utkání. Na koho se mohou v pražském Edenu návštěvníci těšit a jak dále můžete pomoci?

Energetika, petrolejářství i doly. Vláda chce zdanit mimořádně zisky, aby pokryla kompenzace

Ministerstvo financí navrhne daň z mimořádných zisků od ledna 2023 na dobu tří let pro společnosti z energetiky, bankovnictví, petrolejářství a těžby fosilních paliv. Zvláštní daň bude fungovat jako 60procentní daňová přirážka aplikovaná na nadměrný zisk těchto firem stanovený jako rozdíl mezi základem daně a průměrem nákladů základu daně za poslední čtyři roky navýšeným o 20 procent. Na tiskové konferenci to oznámil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Sledujte Partii s Pekarovou a Dostálovou: Poradí si vláda s energetickou krizí?

Těžká zima před námi, drahé energie a lidé demonstrující na náměstích. Poradí si s tím vláda? Partie nabídne názorový duel dvou výrazných političek – předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové a Kláry Dostálové z hnutí ANO. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuze s poslankyní Evou Decroix z ODS, místopředsedou poslaneckého klubu STAN Janem Lacinou, poslancem Patrikem Nacherem za ANO a hejtmanem Martinem Netolickým z ČSSD. Sledujte Partii na Primě a CNN Prima NEWS v neděli od 11:00.

Otec dětí, které srazil opilý řidič, poslal srdcervoucí vzkaz. Michal ukázal i drsné fotky

Otec dívky, kterou srazil opilý řidič v Čadci na severu Slovenska, zveřejnil na Facebooku srdcervoucí vzkaz. V příspěvku nedokázal skrýt hněv a popsal, že je paralyzovaný bezmocností a strachem. Při nehodě nikdo nezemřel, matka s dcerou však skončily v nemocnici. Michal nicméně upozornil, že o život přišel jejich milovaný pes, se kterým šla matka s dcerami k veterináři.

Domácí zpravodajství

Skupina Prima zažila v září mimořádný úspěch. CNN Prima NEWS dokonce překonala rekord

Září letošního roku bylo pro skupinu Prima mimořádně úspěšné. Meziročně narostla nejvíc ze všech televizních skupin, a to ve všech strategických cílových skupinách. U dospělých diváků (CS 15+) zvítězila se share 28,77 % mezi komerčními skupinami. Jednalo se o meziroční nárůst 1,33 procentních bodů. Zpravodajská stanice CNN Prima NEWS pak dosáhla nadprůměrného share 2,15 % v CS 15+.

Babiš se sešel s Orbánem. Je to nejzkušenější politik v EU, reagoval expremiér na kritiku

V rámci dvoudenního pražského summitu Evropského politického společenství (EPC) do české metropole přicestovali představitelé ze zemí EU i dalších států. Toho využil i lídr opozice a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který se ve čtvrtek setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Kritika z řad odpůrců směřování Budapešti na sebe nenechala dlouho čekat. Někteří čeští politici v čele s TOP 09 poukazují například na Orbánův chladný postoj k Ukrajině.