reklama
CNN Prima News sutiny

sutiny

Výpis příspěvků ke štítku „sutiny“

Při požáru výškové budovy na Tchaj-wanu zemřelo 46 lidí. Desítky osob utrpěly zranění

14. října 2021 06:10
Aktualizováno

Při požáru 13patrové budovy na Tchaj-wanu ve městě Kao-siung zemřelo nejméně 46 lidí, dalších 41 osob utrpělo zranění, informovala agentura AP s odvoláním na místní úřady. Požár propukl ve 2:54 místního času (20:54 SELČ), uhasit se ho podařilo o více než čtyři hodiny později. Objektu se přezdívalo „strašidelný dům“, protože v několika nižších patrech byly již nefungující, opuštěné restaurace, karaoke kluby a kino.

Dvacet mrtvých při zemětřesení v Pákistánu. Sesuvy půdy komplikují záchranné akce

7. října 2021 08:00

Při silném zemětřesení v odlehlé horské oblasti na jihozápadě Pákistánu v noci na čtvrtek zemřelo nejméně 20 lidí a dalších asi 300 utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Ty předpokládají, že bilance obětí poroste, až záchranné čety prohledají celou zasaženou lokalitu, kde je velmi špatná infrastruktura. Do pátrání se zapojila i armáda s vrtulníky.

Po výbuchu domu na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní hasiči. Čtyři lidé jsou zranění

15. září 2021 13:50
Aktualizováno

Při čtvrtečním výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní hasiči. Další čtyři lidé jsou zranění, měli by být ale mimo ohrožení života. Kvůli neštěstí vzlétl vrtulník, vyjíždělo i několik sanitek. Dům vybouchl poté, co na místo přijeli dobrovolní hasiči z Koryčan řešit únik plynu. „Ve chvíli, kdy začali zasahovat, došlo k výbuchu a destrukci domu,“ sdělil mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Rudolf Kramář.

Po tornádu jsme připraveni otevřít, parkoviště ale plní sutiny, říká šéf Zoo Hodonín

17. července 2021 07:00

Ničivé tornádo, které před třemi týdny řádilo na jihu Moravy, poškodilo i areál hodonínské zoologické zahrady. Při bouři se nezranilo žádné zvíře. „Nejvíce to odneslo technické zázemí a útulek pro psy. Zoo je připravena k otevření, na příjezdových komunikacích a parkovišti ale vzniklo shromáždiště suti po demolicích,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové ředitel zoo Martin Krug.

Závody ve vyhledávání lidí v sutinách: Některým psům stačilo pár vteřin

23. srpna 2020 05:47

Výbuch v domě, zemětřesení nebo třeba pátrání po ztracených lidech. Právě v těchto mimořádných situacích často nastupují do akce kynologové se svými speciálně vycvičenými psy. Vyhledávání zavalených lidí v sutinách v sobotu nacvičovali na Litoměřicku. Podpořit své kolegy přijel také hasič, který pomáhal se svým psem ve výbuchem zničeném Bejrútu.

reklama