CNN Prima News sutiny

sutiny

Výpis příspěvků ke štítku „sutiny“

Dojemné shledání otce se čtyřletou dcerou. Přežili pod troskami, pak je rozdělily úřady

Společně přežili pod troskami vlastního domu čtyři dny, po záchraně je však úřady rozdělily a začalo úpěnlivé pátrání. Příběh Ahmeta Ayyana a jeho čtyřleté dcery Gady chytá za srdce. Otec malé dívenky při ničivém zemětřesení přišel o manželku a sedmiletého syna, odmítal se proto smířit s tím, že by už svou dceru nikdy nespatřil. Díky jeho odhodlání se přeživší čtyřčlenné rodiny opět setkali.

Krutý boj s časem českých záchranářů: V Turecku zachránili dva lidi, vyprostili desítky těl

Záchranáři z Česka bojují s časem. Dosud v tureckém městě Adiyaman vyprostili ze sutin 34 mrtvých, zachránili dva přeživší a asistovali kolegům z jiného týmu při záchraně ženy, řekl redakci CNN Prima NEWS mluvčí hasičů Jakub Kozák. Čeští záchranáři se zřejmě v noci na pátek vrátí z Turecka, záležet bude ještě na vývoji situace a požadavcích turecké strany. V neděli by měl dorazit také český armádní letoun CASA s humanitární pomocí.

Čeští hasiči vyprostili v Turecku už 32 obětí zemětřesení. Řeší se další nasazení týmu

Čeští záchranáři v tureckém městě Adiyaman vyprostili od pátku ze sutin dalších 12 obětí pondělního zemětřesení. Dohromady tak zatím dostali z trosek 32 těl, zachránili dva přeživší a asistovali kolegům z jiného týmu při záchraně ženy. V sobotu by měli ukončit zásah ve dvou budovách, které prohledávají od úterý, uvedl mluvčí českých hasičů Jakub Kozák.

Fenka Terezka zachraňuje životy po zemětřesení v Turecku. Jak přesně psi v sutinách pomáhají?

V pátek ráno se českým záchranářům v Turecku podařilo dostat z trosek domů v Adiyamanu 47letou ženu a 17letou dívku. Má se jednat o dvojici příbuzných. Fenka knírače Terezka, která jim v Turecku pomáhá, navíc objevila další ženu, kterou pak dostaly do bezpečí jiné týmy. Katastrofa, která zasáhla oblast na hranici mezi Tureckem a Sýrií, si zatím vyžádala přes 23 tisíc obětí.

Zázrak v Turecku. Početná rodina přežila pod sutinami 100 hodin, zachránilo je teplo bližních

Už čtyři dny od ničivého zemětřesení se záchranáři v Turecku vrací k prohledávání trosek domů v naději, že v teplotách pod nulou ještě někdo přežil. Ačkoliv nalézají tisíce mrtvých, dějí se i zázraky. Více než sto hodin se nepřízni osudu vzpírala 6členná rodina v provincii Hatay. Manželé a jejich čtyři děti jsou jedněmi z mála šťastlivců. Radost propukla mezi záchranáři také při vyproštění ženy a její teprve 10denní dcerky, která dostala jméno Yagiz Ulas. V sutinách obě strávily 90 hodin. Příběhů, které berou během obrovské katastrofy za srdce, přibývá.

Volání o pomoc ze sutin neustává, obětí už je přes 21 tisíc. Čeští záchranáři velebí tlumočníka

I čtyři dny po katastrofálním zemětřesení objevují turečtí záchranáři přeživší pod troskami zřícených domů. Navzdory přetrvávajícím nízkým teplotám jsou stále slyšet zvuky uvězněných lidí, kteří zoufale volají o pomoc, uvedla v pátek agentura DPA s odvoláním na turecká média. Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl 21 tisíc. Čeští záchranáři v Adiyamanu vyprostili z trosek dalších 12 obětí zemětřesení, celkem už 20.

Hrdinský čin 7leté dívky: Bratra chránila před sutinami svým tělem. Spasili je po 36 hodinách

Svět obletělo video sedmileté syrské holčičky, která před sutinami chránila svého mladšího bratra. Sourozenci trpěli téměř 36 hodin, než se k nim dostali záchranáři. Video zaznamenává hovor holčičky se záchranářem, kterého prosí o pomoc. Děti jsou nyní v nemocnici a podstupují léčbu. Kvůli ničivému zemětřesení ale přišly o oba rodiče.

Drama na Přerovsku. Propadla se střecha rodinného domu, ze sutin vyprostili zraněného

V Oseku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý před polednem propadla střecha rodinného domu a zavalila jednu osobu. Zraněného člověka hasiči již ze sutin vyprostili, skončil v péči letecké záchranné služby. Podle mluvčí záchranné služby Lucie Mikiskové šlo o Poláka, není v ohrožení života. Objekt prohlédnul statik, informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Výbuch v Olšanech nepřežil 57letý muž. Policejní šetření odhalilo detaily smrtící exploze

Aktualizováno

Policie zjistila totožnost muže nalezeného v troskách domu zničeného výbuchem v Olšanech u Prostějova – jde o sedmapadesátiletého obyvatele domu. Policie to v úterý uvedla na Twitteru. Mrtvého muže nalezli za pomoci kynologů po osmi hodinách náročného rozebírání sutin v pondělí večer. Řadový patrový dům detonace zbořila, zasáhla i další dva domy v sousedství. Další dvě desítky nemovitostí poškodila. Předběžná škoda byla vyčíslena na deset milionů korun.