reklama
CNN Prima News svíčky

svíčky

Výpis příspěvků ke štítku „svíčky“

Kvůli zásahu v Teplicích se chystají protesty. Za „českého Floyda“ lidé zapalují svíčky

Aktualizováno

Lidé v Teplicích zapalují svíčky na místě, kde policisté zpacifikovali muže, který při převozu do nemocnice zemřel. Místní zákrok policie přirovnávají k brutálnímu zacházení americké policie s Georgem Floydem. Soudní pitva přitom určila, že policejní postupy při zadržení muže neměly s jeho smrtí nic společného – zřejmě se předávkoval. Na místo se sjíždějí i lidé z jiných měst a dokonce i ze zahraničí. V příštích dnech jsou plánovány dvě protestní akce.

Konec epidemie? V neděli přibylo nejméně nakažených koronavirem od srpna

Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 381 nových případů onemocnění COVID-19. Byl to nejnižší denní přírůstek od konce srpna, v mezitýdenním srovnání je to zhruba o 130 méně. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Víkendové přírůstky bývají nižší, méně se totiž testuje. Zdravotníci v neděli naočkovali proti koronaviru 24 819 lidí, zhruba o 4 000 více než před týdnem.

Muzikant Petr spáchal sebevraždu kvůli opatřením, tvrdí kamarádka. Měl dvě děti

Uctít památku jedné z obětí pandemie covidu přišla ve čtvrtek na Staroměstské náměstí 19letá Valentina. Její kamarád Petr nemoci nepodlehl, ale spáchal sebevraždu – prý kvůli protikoronarovým restrikcím. „Vládní opatření pro něj představovala poslední kapku,“ svěřila se studentka. Pražské náměstí plní od pondělí svíčky a květiny. Lidé ke křížkům, symbolizujícím oběti covidu, připisují konkrétní jména.

David Stypka i babička Dáša. Lidé přiřadili křížkům jména, truchlí za oběti covidu

Svíčky, květiny a jména blízkých, kteří zemřeli kvůli covidu. Staroměstské náměstí v Praze se proměnilo v obří pietní místo, kam lidé přicházejí uctít památku více než 25 tisíc obětí koronaviru. Tisíce křížků, které na náměstí namaloval spolek Milion chvilek, měly zmizet v pondělí odpoledne. Nakonec se vedení Prahy rozhodlo, že je tam nechá, dokud je nesmyje déšť.

Máme toho dost, vzkazují maturanti Plagovi. Před ministerstvem hoří protestní svíčky

Aktualizováno

Letošní maturita je v navržené podobě předzvěstí neúspěchu, píší maturanti na facebookové události Svíčka za maturitu, kde vyzývají, aby v pátek studenti přišli formou protestu zapálit svíčku před budovu ministerstva školství. Chtějí tak donutit ministra Roberta Plagu (za ANO), aby s nimi začal komunikovat a diskutovat podobu závěrečných zkoušek. Pokud se tak nestane, uspořádají další protesty, řekl CNN Prima NEWS jeden z organizátorů akce Jiří Trávníček.

reklama