reklama
CNN Prima News těžba uhlí

těžba uhlí

Výpis příspěvků ke štítku „těžba uhlí“

Polsko má rozhodnout o těžbě v Česku. Aktivisté se pověsili na rypadlo v dole Turów

Aktivisté z organizace Greenpeace obsadili jedno z obřích rypadel uhelného dolu Turów na česko-polské hranici. Upozorňují mimo jiné na to, že kvůli pokračující těžbě tisíce lidí v českém pohraničí na Liberecku přicházejí o zdroje pitné vody. Těžební společnost přitom žádá o možnost prohlubovat a rozšiřovat povrchový důl směrem k české hranici až do roku 2044.

Den, kdy se otevřel vchod do pekla. Uhelné doly v Centralii budou hořet 250 let

Začalo to obyčejnou údržbou městské skládky a skončilo to masivním požárem uhelného dolu, který vyhnal z domovů přes tisíc obyvatel amerického města Centralia v Pensylvánii. Příběh města duchů, který započal 27. května 1962, se stal inspirací pro spisovatele, filmaře i herní vývojáře. „Na tom místě člověk nemohl žít,“ napsal o Centralii spisovatel David DeKok.

Kvůli těžbě v Turówě se ztrácí spodní voda. Geologové chtějí přesná čísla

Geologové chtějí na Liberecku sledovat, zda a v jaké míře se z oblasti ztrácí spodní voda vlivem těžby v uhelném dole Turów těsně za hranicí. Polská těžební společnost plánuje důl prohloubit až do úrovně zhruba osmdesáti metrů pod hladinu moře. Experti varují, že to může připravit o zdroje pitné vody až třicet tisíc lidí žijících v pohraničí.

reklama