CNN Prima News tip na výlet

tip na výlet

Výpis příspěvků ke štítku „tip na výlet“

Výlet lodí či vlakem na Dívčí kámen. Bájemi ověnčený hrad láká i na opékání buřtů

V jižních Čechách se najde jen málokdo, kdo ještě neslyšel nebo nenavštívil romantickou zříceninu hradu Dívčí kámen. Skvost, který se tyčí na ostrohu skály u soutoku Křemežského potoka a Vltavy, na půl cesty mezi Českým Krumlovem a Českými Budějovicemi, je oblíbenou zastávkou vodáků i skvělým tipem k rodinným výletům vlakem. My jsme trasu vyzkoušeli a můžeme ji jen doporučit.

Navštivte zámek Dobříš a užijte si jeho zimní kouzlo

Navštivte středočeský zámek Dobříš v zimě. Nebojte se, je otevřený právě pro milovníky nevšedních zážitků. Kromě tradiční expozice zámeckého zařízení zde naleznete i muzeum města Dobříše, část sbírek městského muzea i Muzeum hraček. V zimě budete moci navíc obdivovat zámecký park, sice skrytý pod sněhem, ale o to kouzelnější.

Nechte se zlákat na romantickou procházku Průhonickým parkem

Šatičky a lodičky pomalu vyměňujeme za kabáty a kozačky, ale to neznamená, že bychom měli zůstat schovaní doma. Pohyb a čerstvý vzduch jsou na místě i teď na podzim. Dopřejte tělu i duši dávku zdravého dopingu v podobě romantické procházky v krásném a rozlehlém parku kousek od Prahy. Překvapí vás rozmanitostí, nádherným zámkem i vodními prvky. Dominantou je krásný kostel Narození Panny Marie.

Kam v létě (nejen) s dětmi? Vyrazte do úplně jiného muzea ve Žďáru nad Sázavou

Slovo muzeum má spousta lidí spojené se slovem nuda. V tom, které najdete na zámku ve Žďáru nad Sázavou, se ale určitě nudit nebudete. Je držitelem ocenění Živa Award za nejkreativnější muzeum ve střední Evropě, v roce 2018 bylo zařazeno na 2. místo v kategorii Muzea České republiky ve výběru známého cestovatelského portálu TripAdvisor a honosí se také titulem Stavba Vysočiny 2016.

Díky zavření celého Aquapalace Praha jsme obnovili zázemí, říká hlavní technolog

Opatření související s pandemií koronaviru COVID-19 a nouzovým stavem byla v mnohém omezující. V aquaparku Aquapalace Praha v pražských Čestlicích, kde fungují 24 hodin denně, aby zákazníkům chtivým vodních radovánek mohli dopřát ten nejlepší servis a zábavu, nikdy nepřerušují provoz. Proto nyní vynucené uzavření komplexu využili pro jeho další zdokonalení. Co obnáší kompletní renovace podobného objektu a co se po znovuotevření změnilo?