reklama

Toalety pro třetí pohlaví v Česku? Okamura: Kraviny, každý jsme s pindíkem nebo pipinkou

Do Česka dorazily toalety pro třetí pohlaví. Lidé, kteří se neoznačují ani za muže, ani za ženu, je budou moci využít v některých restauracích. Nápad ale vyvolává rozpaky u veřejnosti i politiků.

reklama

Ani muž, ani žena. Tento piktogram vás může překvapit na dveřích toalet v zahraničí. Jsou pro lidi, kteří se nehlásí k žádnému pohlaví. Podobné záchody pro tuto skupinu lidí vznikají i v České republice.

„Je to na lidech, kde se cítí, že jsou správné dveře, chtěli jsme aby trefili do správných dveří,“ uvedl jeden z majitelů pražských podniků. Zkrátka a dobře, kdo se cítí jako muž, jde na toaletu označenou jednorožcem, kdo se cítí jako žena, jde na toaletu označenou mořskou pannou. U návštěvníků označení budí rozpaky, nápad se jim ale zamlouvá.

Výsledek tlaku aktivistů, míní Nacher

„Byl jsem zmaten, ale pochopil jsem, co a jak. Jsem určitě pro tohle rozšíření. Člověk si může vybrat, jak se cítí,“ uvedl jeden z dotazovaných v rámci ankety. Téma třetího pohlaví ale budí rozpaky i mezi politiky. Na otázku, jak by se tvářili na to, kdyby podobné toalety pro třetí pohlaví vznikaly na úřadech nebo ve školách, například poslanec Patrik Nacher odpověděl, že si soukromý podnikatel může dělat, co chce. „Ať si udělá toaletu pro třetí a čtvrté pohlaví. Mám pocit, že to je spíše výsledek tlaku aktivistů a obávám se, kde to skončí,“ dodal.

Vítáte zavádění toalet pro třetí pohlaví?

Podle šéfa SPD Tomia Okamury existují pohlaví pouze dvě. „Každý jsme se narodili s pindíkem nebo s pipinkou, tak ať neomarxisti nevymýšlejí kraviny,“ řekl redakci CNN Prima NEWS. Piráti říkají, že toalety pro třetí pohlaví jsou otázkou společenského vývoje. Podle Mikuláše Ferjenčíka by zde měl být stát od toho, aby ulehčoval život. „Nejsem příznivec kulturních válek,“ dodal. Genderově neutrální nebo toalety pro třetí pohlaví jsou trendem i v zahraničí. Setkat se s nimi mohli například sportovci na olympiádě v Tokiu a objevují se i na britských univerzitách.

Tagy:
toaleta Tomio Okamura Patrik Nacher transgender třetí pohlaví

Hlavní zprávy

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu
Zahraničí

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Nesnažte se mě najít. Snoubenec zavražděné blogerky sdílel tajemný vzkaz
USA

Nesnažte se mě najít. Snoubenec zavražděné blogerky sdílel tajemný vzkaz

Případ snoubenců Gabby Petitové a Briana Laundrieho je čím dál tajemnější. Poté, co pátrací skupina v neděli nalezla tělo mladé blogerky, se lidé začali ptát, jakou roli v její smrti sehrál Laundrie, který se pohřešuje od 14. září. Jak nyní ukazují jeho příspěvky na sociální síti, 23letý muž byl pravděpodobně fascinován smrtí. Policie po něm nadále pátrá.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Ochrana klimatu není drahá, musíme s ní začít hned, říká poslanec za německé Zelené

Do voleb v Německu zbývají tři dny. Po nich a po vytvoření nového kabinetu skončí šestnáctiletá vláda kancléřky Angely Merkelové, kterou by chtěla nahradit kandidátka německých Zelených Annalena Baerbocková. Na jaře se to zdálo reálné, podle posledních průzkumů již méně. „Ale i s 16 či 18 procenty by Zelení dosáhli svého nejlepšího výsledku v historii a byl by to úspěch,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec německého Spolkového sněmu a lídr hamburské kandidátky Manuel Sarrazin.

Pollert: Chtít po neočkovaných platit si léčbu je totéž, jako požadovat to po kuřácích

Deset milionů Čechů nežije zdravě, řekl lékař Lukáš Pollert v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Je proto podle něj nemyslitelné, aby si lidé odmítající očkování platili náklady spojené s následnou léčbou. Je to stejné, jako bychom kuřákům řekli, ať platí, když dostanou infarkt, zdůraznil. S tímto tvrzením však nesouhlasil biolog Jaroslav Flegr.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Kdo byl hokejista Prokop, který si vzal život? Talent s budoucností a spoluhráč hvězd

Hokejistovi Tomáši Prokopovi bylo pouhých 27 let, když se rozhodl ukončit svůj život. Autem najel pod vlak nejspíše kvůli nešťastné lásce. Před časem se s ním totiž podle všeho rozešla jeho přítelkyně. Prokopova kariéra je silně provázaná s českobudějovickým hokejem. Zahrál si ale i v jiných českých klubech i v zahraničí. Patřil také do mládežnických reprezentací.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama