CNN Prima News toulavé kočky

toulavé kočky

Výpis příspěvků ke štítku „toulavé kočky“

Nezodpovědnost a nezájem nahrávají kočičí kalamitě, útulky praskají ve švech

28. ledna 2022 09:00

Hromadné kastrace, pořadníky na příjem do útulku a odmítání desítek lidí, kteří hlásí kočky v nouzi – to je realita kočičích útulků a spolků v Česku. Zájem o adopce není ani zdaleka takový, jaký je příjem nemocných a bezprizorních zvířat. A nezájem obcí řešit problematiku kočičích kolonií na jejich území celou situaci jen zhoršuje.

Městská policie sdílí příběhy opuštěných nebo zachráněných zvířat na svém Instagramu

11. srpna 2020 15:30

Máte za to, že policie řeší jenom opilé turisty, domácí násilí a vraždy? Ani omylem. Městské policii Praha nejsou ukradené ani zvířecí životy. Abyste viděli, do jakých šlamastik jsou zvířata schopna se dostat a že je třeba to řešit opravdu v plném nasazení, založili si instagramový účet, na kterém sdílejí fotky ze svých záchran.

Můj Bůh je pitbull a můj pitbull je kočičí máma. VAROVÁNÍ: Článek obsahuje extrémně roztomilá videa!

14. května 2020 08:00

Pamatujete na dva kočičí Satany, kteří mi zůstali na krku? Zadání veterináře, který je kastroval, znělo jasně: Kvůli čipování a dalšímu případnému ošetřování je ochočte. Jasně - dvě divoký kočky, které syčí jak papiňák jenom co se v blízkosti šest metrů od nich zvednu z gauče… Moc šancí jsem tomu, přiznám se, nedávala… Ale je to jako ve starém přísloví: Kde nepomůže veterinář, pomůže čas.

Můj Bůh je pitbull, ale snaží se ho sesadit koťata

16. dubna 2020 06:00

Před časem se ke mně dostala tři opuštěná koťata z popelnice, jedno našlo domov, dvě (ta nejzlejší, samozřejmě) zůstala u mě. Vzhledem k nastalému období mi přišlo záhodno opravdu splnit nesplnitelný požadavek veterináře, co je kastroval: “Ochočte je trochu a pak jim dáme čipy.” No… u divokých koček to není tak jednoduché.

Jak vyrobit boudičku, která zachrání nejeden život?

5. prosince 2019 00:00

Štědrý den je sice za námi, ale nikdy není pozdě na nějaký ten dobrý skutek. Nejvíce samozřejmě trpí opuštěná zvířata. Často se vánoční pomoc soustředí do útulků, ať už psích, nebo kočičích. Největší pozornost ale potřebují bezprizorní zvířata, která musí o svůj život bojovat každý den venku.