trasa

Výpis příspěvků ke štítku „trasa“

V Praze začala očekávaná výstavba metra D, bude stát přes 50 miliard korun. Kudy povede?

21. dubna 2022 15:16
Aktualizováno

Představitelé hlavního města a dopravního podniku (DPP) ve čtvrtek na Pankráci zahájili stavbu trasy metra D z Pankráce na Olbrachtovu. Náklady na tuto část linky jsou asi 14,5 miliardy korun a práce potrvají 90 měsíců, tedy asi sedm a půl roku. Součástí jsou dvě stanice, kdy ta na Pankráci bude přestupní mezi trasami C a D. Na úsek poté naváže trasa na Nové Dvory a jako poslední vznikne ta do Písnice. Náklady by měly být při započtení inflace celkem 52,09 miliardy korun.

Vánoční nebeská podívaná. Nad Českem se prohnaly gripeny ve speciální formaci stromečku

17. prosince 2021 15:54

Oznámení Armády ČR o výjimečném cvičném letu přišlo za pět minut dvanáct. Stovky lidí si ani přesto nenechaly ujít speciální přelet gripenů nad některými městy České republiky. Pět letounů JAS-39 se po celou dobu trasy drželo ve formaci, která připomínala vánoční stromeček. Sama armáda let nazvala „JAS-39 Gripen X-mas Flight“, v překladu Vánoční let gripenů.

Vánoční cesta: Za Ježíškem na Boží Dar. Poznejte jeho příběh a předejte mu svá přání

29. listopadu 2021 07:17

Kde bydlí Ježíšek? Zapeklitá otázka, kterou mnozí rodiče mohou od svých dětí slyšet, má poměrně snadnou odpověď, která uspokojí i ty největší zvědavce. Za svůj domov přijal třetí nejmenší město v České republice – Boží Dar. A kdo nevěří, může se do Krušných hor přijet podívat. Ježíšek zde má nejen svou cestu, na které děti poznají Ježíškův příběh a pomocníky, ale i poštu. Víte, kam dopis Ježíškovi zaslat?

Nová linka metra dostala od zastupitelů zelenou. Opozice kritizuje údajně přemrštěnou cenu

17. června 2021 13:24

Hlavní město začne stavět linku metra D. Jako první bude vybudován úsek trasy z Pankráce na Nové Dvory. Náklady by měly být při započtení inflace zhruba 52,09 miliardy korun. Rozhodli o tom ve čtvrtek pražští zastupitelé. Přesný termín zahájení stavby není ale zatím jasný. Zastupitelé dnes rovněž schválili garanci financování stavby. Peníze na ni bude dopravní podnik (DPP) shánět u Evropské investiční banky (EIB) i komerčních bank. Město chce rovněž jednat o podpoře státu.