U Němčic nad Hanou se srazilo osobní auto s traktorem. Nehoda si vyžádala 12 zraněných

U Němčic nad Hanou na Prostějovsku se v pátek dopoledne střetlo osobní auto s traktorem, který na vlečce převážel 18 lidí. Podle mluvčí záchranné služby Lucie Mikiskové se při nehodě zranilo 12 lidí. Jeden z nich utrpěl středně těžké zranění a do nemocnice jej transportoval vrtulník, ostatní utrpěli lehčí poranění. Nehoda se stala v úseku mezi Němčicemi nad Hanou a Výšovicemi v blízkosti železničního přejezdu. Její okolnosti se vyšetřují.

Nehoda se stala před 10:00 v katastru obce Dobromilice v blízkosti železničního přejezdu. „Podle prvotních informací začalo osobní vozidlo předjíždět traktor s vlečkou, na které seděly téměř dvě desítky osob, v okamžiku, kdy traktor začal odbočovat vlevo, a došlo ke střetu. Po nehodě byl jeden z účastníků letecky transportován do nemocnice a několik dalších osob utrpělo lehčí zranění,“ uvedla policejní mluvčí Zajícová.

Podle mluvčí záchranné služby bylo na místě přes 20 lidí, z toho 12 bylo zraněných. Šlo o pasažéry jak z traktoru, tak z osobního auta, které bylo po nárazu zdemolováno. „Jedna osoba byla středně těžce zraněná, jednalo se tam o úraz hlavy, otevřenou ránu; tato osoba byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. Další zranění, celkem 11 osob, utrpěli pouze lehčí poranění, šlo o oděrky, odřeniny a naraženiny vlivem nárazu. Ti byli směřováni do prostějovské nemocnice na centrální akutní příjem,“ řekla mluvčí Mikisková.

Na místě zasahovaly také tři jednotky hasičů, účastníkům nehody poskytli první pomoc a asistovali letecké záchranné službě a zdravotnické záchranné službě při ošetření i transportech zraněných. Podle policie byly dechové zkoušky a orientační testy u řidičů negativní. Dopravu na místní komunikaci policisté po dobu vyšetřování nehody odklánějí přes Pivín a Dobromilice, dodala Zajícová.

Tagy:
traktor dopravní nehoda Olomoucký kraj automobil Němčice nad Hanou silniční dopravní nehoda