reklama

Učitelka základní školy byla propuštěna z práce. Na videu kopala a fackovala koně

Sedmatřicetiletá Sarah Mouldsová učila na základní škole ve městě Melton Mowbray ve Velké Británii. Matka dvou dětí ale byla 6. listopadu zachycena na videu, ve kterém po honu bije koně. Na základě toho dostala výpověď z práce a její čin šetří Královská společnost pro prevenci krutosti na zvířatech.

reklama

Záběry, které sdílela skupina odmítající lovy Hertfordshire Hunt Saboteurs, ukazují, jak Sarah Moldsová vede koně a následně do něj kope a fackuje ho po hlavě.

Sdružení Mowbray Education Trust, které v oblasti zastupuje sedm škol, pozastavilo v listopadu Moldsové činnost. To nyní potvrdil i ředitel sdružení. „Mohu potvrdit, že pracovní poměr Sarah Mouldsové byl ukončen,“ řekl provozní ředitel Paul Maddox pro web The Gurdian.

Moldsová byla zároveň propuštěna z pozice vedoucí v Pony Clubu, který organizuje vyjížďky na koních pro děti. „Pro Pony Club je nanejvýš důležité blaho koní a poníků, proto byla dotyčná žena odvolána z dobrovolné pozice organizátorky týmu,“ uvedl klub. Lovecký úřad chování Moldsové odsoudil, neboť „vždy očekává nejvyšší úroveň životních podmínek pro zvířata“.

Její strýc David Kirkham se snažil učitelku hájit. „Viděl jsem video, ale nevím, co ten kůň dělal a jestli se nevymkl kontrole,“ uvedl strýc s tím, že Moldsová je prý úžasná osobnost, která své koně nadevše miluje.

Celou věc navíc vyšetřuje Královská společnost pro prevenci krutosti na zvířatech a na případu se bude podílet také policie Leicestershire.

Tagy:

Hlavní zprávy

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Absolutně šílené, reagují osobnosti na smrt zpěvačky. Covidem se prý nakazila úmyslně

Úmrtí zpěvačky Hany Horké zasáhlo nejen její fanoušky, ale také dlouholeté kolegy z folk-rockové kapely Asonance. Ti se ní loučí na sociálních sítích a sdílí fotografie z koncertů. K tragédii se vyjádřily také mnohé osobnosti. Horká zemřela v neděli ve věku 57 let poté, co prodělala koronavirovou nákazu. Podle nepotvrzených informací se měla onemocněním nakazit úmyslně.

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama