Učitelka základní školy byla propuštěna z práce. Na videu kopala a fackovala koně

Sedmatřicetiletá Sarah Mouldsová učila na základní škole ve městě Melton Mowbray ve Velké Británii. Matka dvou dětí ale byla 6. listopadu zachycena na videu, ve kterém po honu bije koně. Na základě toho dostala výpověď z práce a její čin šetří Královská společnost pro prevenci krutosti na zvířatech.

Záběry, které sdílela skupina odmítající lovy Hertfordshire Hunt Saboteurs, ukazují, jak Sarah Moldsová vede koně a následně do něj kope a fackuje ho po hlavě.

Sdružení Mowbray Education Trust, které v oblasti zastupuje sedm škol, pozastavilo v listopadu Moldsové činnost. To nyní potvrdil i ředitel sdružení. „Mohu potvrdit, že pracovní poměr Sarah Mouldsové byl ukončen,“ řekl provozní ředitel Paul Maddox pro web The Gurdian.

Moldsová byla zároveň propuštěna z pozice vedoucí v Pony Clubu, který organizuje vyjížďky na koních pro děti. „Pro Pony Club je nanejvýš důležité blaho koní a poníků, proto byla dotyčná žena odvolána z dobrovolné pozice organizátorky týmu,“ uvedl klub. Lovecký úřad chování Moldsové odsoudil, neboť „vždy očekává nejvyšší úroveň životních podmínek pro zvířata“.

Její strýc David Kirkham se snažil učitelku hájit. „Viděl jsem video, ale nevím, co ten kůň dělal a jestli se nevymkl kontrole,“ uvedl strýc s tím, že Moldsová je prý úžasná osobnost, která své koně nadevše miluje.

Celou věc navíc vyšetřuje Královská společnost pro prevenci krutosti na zvířatech a na případu se bude podílet také policie Leicestershire.

Tagy: