reklama

Úleva pro obyvatele v Podještědí. Cesta z Liberce na Ještěd je opět průjezdná

Silnice z Liberce směrem na Ještěd je opět průjezdná. Stavbaři na zimu přerušili její rekonstrukci. Pro turisty i obyvatele obcí v Podještědí i takové dočasné zprovoznění znamená velkou úlevu.

reklama

Silničáři v červenci uzavřeli úsek silnice od dolní stanice lanovky až k parkovišti Na Výpřeži, kde je odbočka k samotnému vrcholu. Necelé tři kilometry zavřené silnice pro motoristy přinesly velké komplikace.

Kdo se chtěl z Liberce dostat na Ještěd autem, musel jet bezmála pětadvacetikilometrovou objížďkou přes Hodkovice nad Mohelkou a Český Dub. Mnoho turistů se v nejasně značených objížďkách po úzkých silničkách ztrácelo. Trpěli i obyvatelé obcí v Podještědí, cesta do práce nebo k lékaři do Liberce se jim prodloužila na trojnásobek.

Rekonstrukce bude opět pokračovat od jara

Teď je silnice opět průjezdná až do jara, cedule ale upozorňují řidiče, že projíždějí stavbou. V některých místech je stále vyfrézovaná komunikace. Tam, kde je nový povrch, chybí vodorovné značení.

„Už jsme s pracemi za polovinou, vybudovali jsme to nejobtížnější – opěrné zdi, které silnici stabilizují a navíc poslouží k instalaci svodidel v některých nebezpečných zatáčkách. Práce na jaře už budou určitě kratší než v první fázi. Kdy skončíme, ale bude záležet na tom, kdy nám klimatické podmínky opět dovolí začít,“ popisuje ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jiří Růžička.

V budoucnu čeká rekonstrukce i navazující část silnice na opačné straně kopce – směrem do Podještědí. Na tu ale zatím chybějí peníze. Jestli si rekonstrukce opět vyžádá kompletní uzavírku, zatím podle ředitele silničářů jasné není.

Tagy:

Hlavní zprávy

Proč matky páchají sebevraždu i s dítětem? Může za to těžká deprese, vysvětluje psychiatr

Případ matky, kterou policisté vytáhli s malým chlapcem ve středu večer z řeky Blanice u jihočeských Vodňan, otřásl celým Českem. Žena chtěla zřejmě spáchat sebevraždu. Bohužel se nejedná o výjimku. Případů, kdy se rodič rozhodne své problémy řešit sebevraždou a chce přitom zabít i své dítě, je více. Často se jedná o ženy v tíživé situaci, které se cítí být bezmocné.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

Počet nově nakažených rapidně klesl. Za čtvrtek jich přibylo o 9300 méně než minulý týden

Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, asi o 9 300 méně než před týdnem. Minulý čtvrtek byl počet nově nakažených za jeden den nejvyšší od začátku epidemie. Hospitalizovaných s onemocněním COVID-19 bylo ve čtvrtek 6 683 lidí, v těžkém stavu více než tisícovka.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Ne očkování proti covidu. Českem se šíří petice, kterou podepsalo téměř tisíc lékařů

Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Vadí jim, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora a přejí si svobodnou diskusi. Vedle praktických lékařů jsou mezi signatáři také například zubaři, veterináři nebo odborníci, kteří mají blízko k alternativní medicíně, například homeopatii. Iniciativu ostře odmítl mj. šéf lékařů Milan Kubek.

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

reklama