reklama

Úleva pro obyvatele v Podještědí. Cesta z Liberce na Ještěd je opět průjezdná

Silnice z Liberce směrem na Ještěd je opět průjezdná. Stavbaři na zimu přerušili její rekonstrukci. Pro turisty i obyvatele obcí v Podještědí i takové dočasné zprovoznění znamená velkou úlevu.

reklama

Silničáři v červenci uzavřeli úsek silnice od dolní stanice lanovky až k parkovišti Na Výpřeži, kde je odbočka k samotnému vrcholu. Necelé tři kilometry zavřené silnice pro motoristy přinesly velké komplikace.

Kdo se chtěl z Liberce dostat na Ještěd autem, musel jet bezmála pětadvacetikilometrovou objížďkou přes Hodkovice nad Mohelkou a Český Dub. Mnoho turistů se v nejasně značených objížďkách po úzkých silničkách ztrácelo. Trpěli i obyvatelé obcí v Podještědí, cesta do práce nebo k lékaři do Liberce se jim prodloužila na trojnásobek.

K tématu

Rekonstrukce bude opět pokračovat od jara

Teď je silnice opět průjezdná až do jara, cedule ale upozorňují řidiče, že projíždějí stavbou. V některých místech je stále vyfrézovaná komunikace. Tam, kde je nový povrch, chybí vodorovné značení.

„Už jsme s pracemi za polovinou, vybudovali jsme to nejobtížnější – opěrné zdi, které silnici stabilizují a navíc poslouží k instalaci svodidel v některých nebezpečných zatáčkách. Práce na jaře už budou určitě kratší než v první fázi. Kdy skončíme, ale bude záležet na tom, kdy nám klimatické podmínky opět dovolí začít,“ popisuje ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jiří Růžička.

V budoucnu čeká rekonstrukce i navazující část silnice na opačné straně kopce – směrem do Podještědí. Na tu ale zatím chybějí peníze. Jestli si rekonstrukce opět vyžádá kompletní uzavírku, zatím podle ředitele silničářů jasné není.

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro deník Blesk uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Antigenní testy jsou pandemické pexeso, kritizují rebelové. Hospodám radí, jak otevřít
Stát z nás během dvou dnů udělal odběrová pracoviště. Zvykáme si, říká ředitel školy
reklama
reklama
Definitivní pravidla: Venku maximálně po dvojicích, na sportovišti 12 lidí s rozestupy

Vláda

Domácí zpravodajství

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst počtu nakažených zpomaluje
Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Další články
reklama
reklama