reklama

Úleva pro obyvatele v Podještědí. Cesta z Liberce na Ještěd je opět průjezdná

Silnice z Liberce směrem na Ještěd je opět průjezdná. Stavbaři na zimu přerušili její rekonstrukci. Pro turisty i obyvatele obcí v Podještědí i takové dočasné zprovoznění znamená velkou úlevu.

reklama

Silničáři v červenci uzavřeli úsek silnice od dolní stanice lanovky až k parkovišti Na Výpřeži, kde je odbočka k samotnému vrcholu. Necelé tři kilometry zavřené silnice pro motoristy přinesly velké komplikace.

Kdo se chtěl z Liberce dostat na Ještěd autem, musel jet bezmála pětadvacetikilometrovou objížďkou přes Hodkovice nad Mohelkou a Český Dub. Mnoho turistů se v nejasně značených objížďkách po úzkých silničkách ztrácelo. Trpěli i obyvatelé obcí v Podještědí, cesta do práce nebo k lékaři do Liberce se jim prodloužila na trojnásobek.

K tématu

Rekonstrukce bude opět pokračovat od jara

Teď je silnice opět průjezdná až do jara, cedule ale upozorňují řidiče, že projíždějí stavbou. V některých místech je stále vyfrézovaná komunikace. Tam, kde je nový povrch, chybí vodorovné značení.

„Už jsme s pracemi za polovinou, vybudovali jsme to nejobtížnější – opěrné zdi, které silnici stabilizují a navíc poslouží k instalaci svodidel v některých nebezpečných zatáčkách. Práce na jaře už budou určitě kratší než v první fázi. Kdy skončíme, ale bude záležet na tom, kdy nám klimatické podmínky opět dovolí začít,“ popisuje ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jiří Růžička.

V budoucnu čeká rekonstrukce i navazující část silnice na opačné straně kopce – směrem do Podještědí. Na tu ale zatím chybějí peníze. Jestli si rekonstrukce opět vyžádá kompletní uzavírku, zatím podle ředitele silničářů jasné není.

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?

PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?

I když počty nově nakažených koronavirem v posledních dnech klesají, vláda se k rozsáhlejšímu rozvolňování zatím neuchýlila. Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít. Stále však platí vládní nařízení, jako je zákaz vycházení mezi 9. hodinou večerní a 6. hodinou ranní či omezení shromažďování na maximálně dvě osoby. Zůstávají zavřené restaurace a služby. Do školy budou chodit prezenčně stále jen prvňáčci a druháčci, ostatním žákům pokračuje distanční výuka. Redakce CNN Prima NEWS zpracovala přehled toho, co se od úterý mění a co zůstává.

Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost
Trump zrušil zákaz cestování z Evropy, Biden ho ale chce zachovat
reklama
reklama
Nové záběry z útoku na Kapitol: Podívejte se na střety demonstrantů a ochranky

USA

Domácí zpravodajství

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama