CNN Prima News územní plán

územní plán

Výpis příspěvků ke štítku „územní plán“

Revoluční digitální mapa pokryje celé Česko. Mají se občané bát o své soukromí?

Digitální mapa, která má pokrýt celé Česko, bude mít podle náměstka pro digitalizaci Zlínského kraje Jiřího Jaroše (Piráti) široké využití. Sběr dat se uskuteční i díky letadlům, což znepokojilo některé občany. Jaroš ale podotkl, že k datům budou mít přístup všichni, a proto není třeba se obávat. Zároveň doufá, že komunikace se státem bude už jen digitální a papírová forma zcela vymizí.

Stát má územní rozhodnutí pro úsek Pražského okruhu mezi Běchovicemi a D1

Aktualizováno

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem pražského vnějšího okruhu, má územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 na jihovýchodě metropole mezi D1 a D11. Na Twitteru o tom informoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Kromě tohoto úseku zbývá z vnějšího okruhu dostavět ještě úsek na severozápadě metropole, tam zatím o územní rozhodnutí zažádáno nebylo.

Černé stavby v Česku jako symbol lidské nedočkavosti. Pomoci má nový zákon

Černé stavby jsou v České republice častým problémem. Podle odborníků i úřadů je v tuzemsku běžnou praxí, že lidé nevydrží čekat na stavební povolení, začnou stavět nebo rekonstruovat, a zažádají si o něj až dodatečně. Ne vždy je ale stavba v souladu s pravidly a stavební úřady ji tak zpětně zkrátka nepovolí. Změnu by mohl přinést nově připravovaný stavební zákon, který má vejít v platnost v roce 2023.