reklama
CNN Prima News uživatelé

uživatelé

Výpis příspěvků ke štítku „uživatelé“

TikTok zakázal výzvu s přepravkami na mléko. Pády končily ošklivými zraněními

Hitem sociálních sítí letošního léta se stala výzva zvaná „milk crate challenge“. Ten, kdo ji přijal, poskládal plastové přepravky na mléko do tvaru pyramidy a následně se je pokusil vyjít a sejít jako po schodech. Bedny se přitom však obvykle rozjedou. Ten, kdo to zkouší, obvykle spadne a může se ošklivě zranit. Výzvu nejvíce propagovali uživatelé sociální sítě TikTok, která ji proto nyní zakázala.

Europarlament zavádí kontrolu elektronických zpráv. Šmírování, nebo bič na pedofily?

Elektronická komunikace bude pod bedlivou kontrolou. Zásadní zásah do soukromí v úterý odhlasoval Evropský parlament. Jako důvod uvedl boj proti dětské pornografii. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) novou směrnici kvituje, naopak místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja (Piráti) se proti narušování soukromí ohrazuje. „Nepřipadá mi to v pořádku. Piráti hlasovali proti masivnímu šmírování,“ prohlásil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Jak tráví víkend ministři? Schillerová v obchodech, Havlíček se projel lokálkou

Necestujte a buďte doma, žádala před víkendem kvůli špatné epidemické situaci vláda české občany. Někteří ministři ale doma nezůstali, a ještě se svým cestováním všem veřejně sami pochlubili na sociálních sítích. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vyrazila na inspekci zlevněných respirátorů do hypermarketů. Karel Havlíček (za ANO), ministr dopravy, obchodu a průmyslu, se projel lokálkou po jižních Čechách.

Data jsou surovinou 21. století. Jen Microsoft může ochromit celý stát, míní experti

Každý lajk, každé sdílení, každé zhlédnutí reklamy. To všechno jsou digitální stopy, které lidé dobrovolně prodávají technologickým gigantům jako Google, Facebook či Amazon. Nadnárodní společnosti díky tomu čím dál více ovlivňují veřejný prostor. Jak s tím bojovat? O tom během panelové diskuse na on-line festivalu Ji.hlava mluvili německý sociolog Philipp Staab, publicistka Kateřina Smejkalová a sociální teoretik Ondřej Lánský.

reklama