CNN Prima News uživatelé

uživatelé

Výpis příspěvků ke štítku „uživatelé“

Facebook v průšvihu. Posílal data o uživatelích do USA, dostal nejvyšší pokutu v historii

Americká internetová společnost Meta Platforms dostala v Evropské unii pokutu 1,2 miliardy eur (více než 28 miliard Kč) za odesílání informací o uživatelích do Spojených států prostřednictvím své sociální sítě Facebook, a to v rozporu s pravidly EU pro ochranu osobních údajů (GDPR). Oznámila to irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Je to nejvyšší pokuta, jaká kdy byla v unii za podobné prohřešky uložena. Firma se podle médií proti rozhodnutí hodlá odvolat.

Královský týden korunovala CNN Prima NEWS rekordním sharem. Diváci ocenili velkolepé pokrytí

Zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS má za sebou mimořádně úspěšné speciální vysílání ke korunovaci britského krále Karla III. Sobotní speciál přitáhl diváky nejen k televizním obrazovkám, ale také k webu CNNPrima.cz a sociálním sítím. Celodenní sobotní share stanice se po započtení odložené sledovanosti dostal na zatím rekordní hodnotu 5,69 % a web CNNPrima.cz za prodloužený víkend zaznamenal přes 4,5 milionu zobrazených stránek a 2,5 milionu zhlédnutí videí. Na sociálních sítích CNN Prima NEWS oslovila 1 754 704 lidí.

Ostrý spor o úlohu v přijímačkách: Zvrácená logika, Cermat by se měl stydět, zlobí se lidé

Zvrácená logika. Tak český novinář a manažer Vít Kolář hodnotí jednu z úloh, kterou letos museli řešit žáci hlásící se na střední školy. Konkrétně se mu nepozdává otázka z českého jazyka pro zájemce o šestileté gymnázium, která je založena na slovesu zřít. K jeho kritice se přidali i další, kteří otázku od Cermatu hodnotí jako zastaralou. Jiní naopak v úloze nenachází nic komplikovaného. Domnívají se, že význam tohoto slovesa zná snad každý. Redakce CNN Prima NEWS oslovila s žádostí o vyjádření také Cermat, ten se vůči kritice ohradil.

Návrat Trumpa a odchod zaměstnanců. Musk se ujímá vlády nad Twitterem, co se změní?

Miliardář Elon Musk se po několikaměsíčních peripetiích konečně ujímá správy nad sociální sítí Twitter, v pátek dokončil akvizici za 44 miliard dolarů (jeden bilion korun). Příchod nového šéfa je spojený s řadou očekávání, Musk totiž v minulosti naznačil podobu řady změn, které by chtěl na síti provést a které by se zásadně dotkly uživatelů i zaměstnanců firmy.

Rusy zahrňme květinami a fanděme jim. Příspěvky podporující válku již řeší policie

Policie aktuálně prověřuje 18 případů, které souvisejí se schvalováním ruské invaze na Ukrajinu. A eviduje další stovky podání, které na možnou trestnou činnost upozorňují. V Česku sociální sítě kontroverzní příspěvky mažou. V některých státech ale z internetu nezmizí příspěvky, které budou vyzývat třeba ke smrti ruského prezidenta Vladimira Putina, přistoupil k tomu majitel Facebooku a Instagramu Mark Zuckerberg.