reklama

V bytě v Břeclavi při úterní explozi nevybuchl plyn, našly se chemikálie

Policie vyloučila, že by v úterý v bytě v bytovém domě v Břeclavi vybuchl plyn. Našly se v něm ale chemikálie, které mohly být příčinou výbuchu. Vyšetřovatel stanovil škodu, ta bude minimálně půl milionu korun. Uvedl to mluvčí policie Petr Zámečník. Při výbuchu se vážně zranili dva muži. Policie ve spolupráci s hasiči evakuovala 30 lidí.

reklama

U nahlášeného výbuchu v bytě zasahovaly záchranné složky kolem poledne. „Bylo vyloučeno, že by šlo o výbuch plynu. Žádný únik plynu ani výbuch plynu tam nebyl zjištěn,“ uvedl mluvčí.

V bytě se ale našly chemikálie. Na místě byli i hasiči s chemickou laboratoří. „Zajištěné chemické látky mohly být příčinou výbuchu, příčinu nicméně stále zjišťujeme,“ uvedl Zámečník.

Záchranná služba se na místě postarala o dva zraněné muže. Mluvčí záchranářů Michaela Bothová uvedla, že jsou těžce popálení. Jednoho z nich záchranáři převezli sanitkou na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice Brno, druhého transportovali letecky na řízené ventilaci do ostravské nemocnice.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama