reklama

Počasí jako na houpačce: V neděli se vyjasní, příští týden čeká Česko opět mráz

V sobotu bude oblačno, vítr by měl postupně slábnout.
Zdroj: pixabay.com

V sobotu nás čeká oblačno až zataženo, ojediněle také déšť nebo přeháňky. Srážky budou četnější odpoledne, a to především na horách. Nejvyšší teploty by se měly pohybovat mezi 7 až 12 °C. Z následujících čtyř týdnů bude v Česku nejchladněji ten příští.

reklama

Meteorologové předpovídají mírný čerstvý západní vítr s nárazy až 70 kilometrů za hodinu. Ten by měl odpoledne postupně slábnout. V noci bude rovněž oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Nejnižší teploty meteorologové odhadují na 4 až 0 °C.

V neděli by se mělo vyjasnit. Se začátkem nového týdne přijdou opět nižší teploty. Srážky, ať už v podobě deště nebo sněhu, se dají očekávat až do pátku. Noční teploty by se od úterý měly dostat na většině území ČR pod nulu.

Mrazivá krajina
Mrazivá krajina
Zdroj: pixabay.com

V Česku bude nejchladněji příští týden

Z následujících čtyř týdnů bude v Česku nejchladněji ten příští, týdenní průměr minimálních nočních teplot předpokládají meteorologové kolem minus tří stupňů Celsia, maximální denní pak kolem čtyř stupňů. V dalších třech týdnech se postupně oteplí. Z hlediska srážek bude období od 15. března do 11. dubna jako celek průměrné. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Oteplení očekávají meteorologové až od druhého předpovědního týdne. „Ale jen v intervalech běžných (případně slabě podprůměrných) hodnot pro danou roční dobu,“ uvedli. Jako celek bude podle nich období následujících čtyř týdnů teplotně průměrné až slabě podprůměrné.

Dlouhodobá průměrná teplota pro příští čtyři týdny je 5,1 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 1974, kdy průměr činil 8,7 stupně Celsia. Zatím nejnižší průměr, minus 1,3 stupně, meteorologové zaznamenali v roce 2013.

Průměrný úhrn srážek pro období od 15. března do 11. dubna je 42 milimetrů. „Nejvíce srážek, co se týká celostátního průměru, bude pravděpodobně v prvním předpovědním týdnu. Během následujících třech týdnů se očekávají srážky menší, ale pravděpodobně zůstanou v intervalech běžných hodnot pro toto roční období,“ uvedl ČHMÚ.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Brazilské trápení s covidem. Nemocnice kolabují a prezident točí ministry zdravotnictví
reklama
reklama
Razantní odpověď: Česko vyhostí dalších 22 ruských diplomatů a 48 pracovníků ambasády

Politika

Domácí zpravodajství

Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Ve třech krajích bude moct do školek více dětí. V pondělí vláda rozhodne o druhém stupni
Další články
reklama
reklama