reklama

Vakcína je znamením antikrista, hlásá mexický kardinál. Facebook video zablokoval

Koronavirus vytvořila mocenská elita, aby nastolila na Zemi nové pořádky bez Krista. Toto tvrzení uveřejnil na sociálních sítích mexický kardinál Juan Sandoval Íñiguez. Facebook jeho video zablokoval kvůli šíření nepravdivých informací o nemoci COVID-19.

reklama

Mocenská elita v čele se šéfem Microsoftu Billem Gatesem způsobila pandemii, aby vyvolala celosvětovou zdravotní krizi, tvrdí kardinál podle webu elfinanciero.com.mx. „Čipy, které se pokoušejí umístit do vakcíny, aby vás měli pod kontrolou, jsou znamením antikrista, jak se uvádí ve 13. kapitole Apokalypsy,“ prohlásil Juan Sandoval Íñiguez. Ti, co mají současnou pandemii na svědomí, se podle něj snaží „přinutit světové vlády, aby děsily lidi za účelem dodržování restriktivních opatření“.

„Celou dobu říkají: Nasaď si roušku, nevycházej z domu, udržuj vzdálenosti. Furt nás tím obtěžují a lidé jim věří. Já nenosím roušku už osm nebo devět měsíců a přitom se bavím s půlkou světa,“ zdůraznil před svými věřícími, jak píše web infobae.com.

Kardinál podpořil svá slova některými citáty z evangelií. „Ve Starém i Novém zákoně jsou tajuplná slova, která se nyní začínají plnit, například o uzávěrách, je to ve 20. kapitole Knihy Izajáš,“ řekl.

Čaj z gvajávy jako lék na covid

Kardinálova slova vyvolala na sociálních sítích hotovou bouři. Dokonce takovou, že se Facebook rozhodl jeho video zcenzurovat. Svůj krok opatřil vysvětlením, že „video opakuje informace o nemoci COVID-19, které nezávislé subjekty zabývající se ověřováním faktů označily za nepravdivé“.

Není to prvně, co emeritní arcibiskup z Gaudalajary publikuje podobná prohlášení. Na jiných svých videích pořízených na mších, které sloužil, například doporučuje věřícím, aby léčili covid čajem z gvajávy nebo oxidem chloričitým.

Podle mexických úřadů se v zemi dosud nakazilo 1,5 milionu občanů a téměř 140 tisíc lidí na komplikace spojené s covidem zemřelo.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rusové hodně blafují. Rozhodli se Ukrajince šikanovat, tvrdí Šedivý
360°

Rusové hodně blafují. Rozhodli se Ukrajince šikanovat, tvrdí Šedivý

K masivnímu útoku na Ukrajině ze strany Ruska nedojde. Moskva totiž hodně blafuje a rozhodla se Ukrajince šikanovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl armádní generál v záloze, vedoucí Katedry bezpečnostních studií CEVRO Institutu Jiří Šedivý. Nevyloučil ale, že by mohlo dojít pravděpodobně k „bojůvkám“ na hranicích.

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

reklama