CNN Prima News válečné zločiny

válečné zločiny

Výpis příspěvků ke štítku „válečné zločiny“

Rusové útočí na mé muže, zuří Prigožin. Vzpoura, tvrdí Kreml a poslal na něj tajnou službu

Šéf Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin obvinil ruskou armádu ze lží a útoku na „své“ žoldnéře. Ukrajinci podle něj dobyli „značná území“ a mohou zvrátit dosavadní úspěchy Rusů. Zároveň prohlásil, že údajná genocida ruských obyvatel v Donbasu a Luhansku je mýtem. Ruská tajná služba FSB začala šéfa Vagnerovců vyšetřovat kvůli podněcování k ozbrojené vzpouře, uvedly světové agentury s odvoláním na ruská média.Web BBC uvedl, že moskevské ředitelství FSB je v pohotovosti a na silnici z Voroněže a Rostova na Donu do Moskvy vznikají kontrolní stanoviště.

Totální čistka Ukrajiny. Putin plánoval zahájit teror, vyplývá z uniklých dokumentů

S odporem Ukrajinců se počítalo. Ruští vojáci a žoldnéři však měli zahájit „totální čistku“ společnosti i politiky, následovat měla závěrečná fáze teroru formou postupu od dveří ke dveřím. Takové příkazy shora měla podle uniklých dokumentů splnit ruská Federální služba bezpečnosti (FSB). Tajné informace zaslal zdroj z FSB pod přezdívkou Vítr změn ruskému aktivistovi za lidská práva a upozornil na ně web The Sun.

Nevěřil jsem, že se ještě dožiju války v Evropě. Lidstvo se nedokáže poučit, říká Dzuro

Musím přiznat, že jsem nevěřil tomu, že v době svého života se ještě dožiju války v Evropě. Spletl jsem se. Už rok na Ukrajině válka probíhá. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý vyšetřovatel válečných zločinů v Jugoslávii Vladimír Dzuro. Oba válečné konflikty zhodnotil a zavzpomínal na moment, kdy ho zasáhly emoce z odkrývání masových hrobů v Jugoslávii.

Rusové mučí oběti elektřinou, jedí u masových hrobů. Čech mapující Putinova zvěrstva promluvil

Kriminolog Petr Pojman se na Ukrajině dostal nadosah nejstrašnějším hrůzám. Coby pozorovatel organizace Team4Ukraine dokumentuje válečné zločiny. V osvobozeném Izjumu se tak zúčastnil otevírání masových hrobů, v Charkově mluvil s oběťmi ruského mučení. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, že po tom všem považuje Putinovu zemi za fašistický stát.

Bití, znásilňování i zpěv ruské hymny. Okupanti odvezli k „převýchově“ už statisíce dětí

Okupanti již měli odvézt statisíce ukrajinských dětí do Ruska. Vyplývá to z informací, které nashromáždil britský deník The Times. Ten zároveň přinesl příběhy několika konkrétních rodin. Putinovi lidé tvrdí, že jde o „školní výlety“ či „letní tábory“, ve skutečnosti však mládež končí v převýchovných zařízeních a se svými rodiči se již zpravidla nesetká.