CNN Prima News válečné zločiny

válečné zločiny

Výpis příspěvků ke štítku „válečné zločiny“

Ukrajinské babičky si znásilnění přejí, šokoval ředitel ruské TV. Děti by utopil či upálil

24. října 2022 11:23

Ředitel televizního vysílání státem financované a ovládané ruské stanice RT Anton Krasovskij ve vysílání prohlásil, že postarší ukrajinské ženy si přejí znásilnění od okupačních vojáků. Ukrajina by podle něj neměla existovat a tamní děti doporučil utopit či upálit ve vlastních domovech. V reakci na jeho vyjádření vyzval ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba k celosvětovému zákazu propagandistické televizní stanice.

Nedělejte to. Použije-li Rusko jaderné zbraně, odpovíme, varoval Biden Putina

17. září 2022 07:14

Rusko je teroristický stát, uvedl v pátek ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Společně s ukrajinskými orgány odhalil a zveřejnil záběry z nově nalezených masových hrobů v Izjumu. Podle Kyjeva tam Rusové zavraždili více než 440 lidí, mluví se zejména o civilistech. Podle nejnovějších informací valná většina obětí zemřela násilnou smrtí, v hrobě byly nalezeny také děti. Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že se Ukrajinci pokouší páchat teroristické útoky. Americký prezident Joe Biden Kreml varoval před použitím jaderných zbraní.

Přehnala jsem to, přiznala odvolaná ombudsmanka, která líčila znásilnění Rusy na Ukrajině

10. června 2022 20:29

Odvolaná ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisovová prolomila mlčení. Zástupkyně pro lidská práva prohlásila, že o násilném chování ruských vojáků mluvila velmi tvrdě, aby přesvědčila svět, že musí její zemi co nejvíce podpořit. Konkrétně jí poslanci vyčítali způsob, jak informovala o údajném znásilňování ukrajinských civilistů členy invazních sborů.

Ukrajinci oslavují smrt ruského „Popravčího“. Žoldáka Vagnerovy skupiny zabil sniper

9. června 2022 15:28

Ruská ofenziva na Ukrajině zaznamenala další významnou ztrátu. V boji padl jeden z velitelů žoldnéřské Vagnerovy skupiny Vladimir Andonov, který byl známý zejména tím, že osobně popravoval zajatce. I proto se mu mezi Ukrajinci přezdívalo „Popravčí“. Jeho smrt přiznávají přímo ruská média. Podle všeho se stal terčem ukrajinského odstřelovače.

Amanpourová ze CNN: Ukrajinci Putinovy podmínky nikdy nepřijmou. Rusko mohou porazit

25. dubna 2022 22:58

Západní mocnosti prokazují nebývalou jednotu, když podporují Ukrajinu v její obraně proti ruskému agresorovi. V exkluzivním rozhovoru v pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla moderátorka a válečná reportérka CNN Christiane Amanpourová. V případě jednání o příměří by podle ní Ukrajinci nikdy nepřijali požadavky ruského prezidenta Vladimira Putina.

CNN: Znásilnění jako nástroj války. Rusové chtějí ukázat dominanci, říká expertka

24. dubna 2022 08:21

Už po pár dnech války se objevovaly zprávy o tom, že Rusové na Ukrajině sexuálně zneužívají místní ženy, muže a dokonce i děti. Skutečný rozsah zavrženíhodných činů se ale odkrývá až nyní, kdy Rusové některé své pozice opustili. Podle expertů je znásilnění děsivým nástrojem války, kterým nepřítel podkopává morálku celého národa.

Válečné zločiny a genocida na Ukrajině? Dohnat Putina k soudu bude nesmírně těžké

10. dubna 2022 15:21

Po nálezu obětí masakru v ukrajinské Buči začal svět ještě silněji volat po uskutečnění soudu, který by dohnal ruské představitele před spravedlnost. Válečné právo je ale v tomto případě nesmírně zamotané. Důkazy o válečných zločinech může shromažďovat Mezinárodní trestní soud, jenže Rusko není jeho součástí, což komplikuje možné chytání viníků. Nabízí se ale jiné řešení.

Kdo je nový íránský prezident Raísí? „Řezník z Teheránu“ poslal na smrt tisíce lidí

24. června 2021 12:48

Novým prezidentem Íránu se stal ultrakonzervativní předseda Nejvyššího soudu Ebráhím Raísí. Jeho zvolení západní státy odsuzují. Raísí měl totiž v minulosti poslat na smrt tisíce lidí. Coby člen tribunálu vynášel rozsudky smrti během konce irácko-íránské války v roce 1988. Izrael jej označuje za „řezníka z Teheránu“.