Singapurský soud ve středu odsoudil k šesti týdnům vězení Brita, který opakovaně porušil pandemická nařízení. Podle místních médií muž odmítl na veřejnosti nosit roušku.
Čtyřicetiletý Benjamin Glynn si odsedí šest týdnů ve vězení za to, že v květnu ve vlaku a při následném červencovém soudním jednání nenosil roušku, působil veřejné nepokoje a používal výhružná slova vůči úředníkům.
Lupič vzbudil spící rodinu. Vyhrožoval, že je pobodá, pokud mu nedají zlato a peníze
Uprostřed noci přepadl lupič na Jičínsku spící rodinu s nožem v ruce. Vyhrožoval, že je pobodá, a chtěl po nich peníze a zlato. Obyvatelé domu se jako zázrakem ubránili a stačili zavolat policii. Ta mladíka zpacifikovala na útěku poté, co narazil do plotu, který ve tmě neviděl. Zjistilo se, že muž už byl letos za loupež jednou odsouzen. Nyní je znovu ve vazbě.
Glynn se již dříve podrobil psychiatrickému vyšetření, které nařídil soudce v důsledku jeho chování a výroků u soudu. Brit, který se u soudu zastupoval sám, požádal ve středu o zproštění „nezákonného obvinění“ a požádal o vrácení pasu, protože se chtěl vrátit do Velké Británie za svou rodinou.
Soudce ale Glynnovi připomněl, že je „zcela mylně“ přesvědčen, že se na něj singapurské zákony o nošení roušek nevztahují.
Přísné singapurské zákony
Singapur je známý prosazováním přísných pravidel v souvislosti s pandemií koronaviru. V únoru singapurský soud odsoudil jiného Brita ke dvěma týdnům vězení poté, co se během karantény vytratil z hotelového pokoje, aby se setkal se svou tehdejší snoubenkou. Některým cizincům bylo dokonce za porušení pravidel odebráno pracovní povolení.
Singapur je známý tvrdými tresty i za jiné relativně banální prohřešky. Místní úřady a soudy trestají vše, co ohrožuje etiku, estetiku či bezpečnost. Nesmí se jíst v hromadné dopravě, popíjet na ulici, plivat po chodnících nebo odhazovat nedopalky. Za obchod s drogami hrozí dokonce trest smrti.