reklama

Hnilička trvá na tom, že postaví 40 zimních stadionů, přestože o ně obce nestojí

Národní sportovní agentura (NSA), která se měla stát „malým ministerstvem sportu“, se podílela mimo jiné na projektu vybudování 40 zimních stadionů v obcích po celé republice. Řada z nich však o tyto stadiony nestojí. Pro Milana Hniličku, šéfa NSA, který se zodpovídá přímo premiérovi, je však určující názor sportovců. „Zajímá mě, co chce sport, je to stabilnější prostředí než to politické“, řekl v pořadu CNN Prima NEWS K věci.

reklama

Národní sportovní agentura, která vznikla přibližně před rokem, začala fungovat před šesti měsíci. V jejím čele stojí bývalý hokejový reprezentant a poslanec Milan Hnilička (nestraník za hnutí ANO). Momentálně má agentura vyřizovat žádosti podpůrného programu COVID-Sport. Vypracovala také projekty na sportovní komplexy pro obce po celé republice.

K tématu

Řada obcí však tyto stadiony nechce, nepotřebuje a nemá je z čeho financovat, upozornila moderátorka Marie Bastlová. Hnilička přesto ve vypracování projektů vidí smysl bez ohledu na názor místních samospráv. „Tyto projekty jsme vytvářeli ve spolupráci se sportovním prostředím, které je stabilnější než to politické,“ tvrdí. Starostové si podle něj mohou svá rozhodnutí ještě rozmyslet.

Plán na stavbu 40 zimních stadionů představila vláda v rámci národního investičního plánu, na jehož části o sportu se Hnilička podílel. To, že některé obce výstavbu zimních stadionů odmítají, je podle předsedy NSA věcí jejich politické kariéry. „Že starosta preferuje basketbal, je v pořádku, ale nás zajímá, jak to vidí sport,“ zdůrazňuje.

Ty pozice ani neexistovaly, tvrdí Hnilička o odcházejícím managementu

Hnilička také popřel, že by se nově vznikající agentura personálně rozpadala. Web Neovlivní.cz uvedl, že odešla například šéfka personální sekce či vedoucí IT oddělení, podle předsedy však agentura personální šéfku ani neměla. „Všichni, kteří odešli, tak učinili za naprosto korektních podmínek,“ řekl. Podle něj zaměstnanci odcházejí hlavně kvůli tomu, že je tam potřeba extrémního pracovního nasazení. „Každý den jsem tam 10 až 12 hodin a to vyžaduji i po ostatních pracovnících,“ tvrdí.

Agentura původně vznikla, proto, aby narovnala a zprůhlednila přerozdělování financí ve sportu. Dříve se o rozdělování peněz v tomto sektoru staralo ministerstvo školství, nyní má Hniličkova agentura rozčlenit například miliardu korun, která má sportu pomoci zmírnit škody způsobené koronavirovou pandemií.

Další hlavní zprávy

Finance

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Firmy žádají náhradu škody kvůli zajišťovacím příkazům, kterými Finanční správa blokovala majetek společností podezřelých z nezaplacení daně. Jde o celkovou sumu ve výši téměř 900 milionů korun. Ta zahrnuje finanční nároky za škodu, ušlý zisk či jiné formy újmy. Zajišťovací příkazy jsou kontroverzním tématem – jedná se o mimořádný nástroj berních úřadů, jehož využívání v minulých letech značně stouplo. Řada případů skončila u soudu, který v některých kauzách rozhodl ve prospěch firem.

Partie

Nedělní Partie: Jak Praha ustála boj s pandemií? Promluví Hřib, Pospíšil a Nacher

Nedělní Partie: Jak Praha ustála boj s pandemií? Promluví Hřib, Pospíšil a Nacher

Hlavní město se pomalu zotavuje z následků koronavirové pandemie. Kde se budou shánět finance, které Prahu znovu vzkřísí? Poradí si s následky nákazy často rozhádaná pražská koalice? A jak zastupitelé řeší problémy s prostitucí? V pořadu Partie moderátorky Terezie Tománkové o tom budou debatovat primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a zastupitelé Jiří Pospíšil (TOP 09) a Patrik Nacher (ANO).

reklama
Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize
Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů
Hlasy z noční Karviné: Strach nemáme. Pražáci, přijeďte, nejsme malomocní
reklama
reklama
Vědecké objevy v obrazech: Kokosový olej je nebezpečnější než palmový

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama