reklama

Hnilička trvá na tom, že postaví 40 zimních stadionů, přestože o ně obce nestojí

Národní sportovní agentura (NSA), která se měla stát „malým ministerstvem sportu“, se podílela mimo jiné na projektu vybudování 40 zimních stadionů v obcích po celé republice. Řada z nich však o tyto stadiony nestojí. Pro Milana Hniličku, šéfa NSA, který se zodpovídá přímo premiérovi, je však určující názor sportovců. „Zajímá mě, co chce sport, je to stabilnější prostředí než to politické“, řekl v pořadu CNN Prima NEWS K věci.

reklama

Národní sportovní agentura, která vznikla přibližně před rokem, začala fungovat před šesti měsíci. V jejím čele stojí bývalý hokejový reprezentant a poslanec Milan Hnilička (nestraník za hnutí ANO). Momentálně má agentura vyřizovat žádosti podpůrného programu COVID-Sport. Vypracovala také projekty na sportovní komplexy pro obce po celé republice.

K tématu

Řada obcí však tyto stadiony nechce, nepotřebuje a nemá je z čeho financovat, upozornila moderátorka Marie Bastlová. Hnilička přesto ve vypracování projektů vidí smysl bez ohledu na názor místních samospráv. „Tyto projekty jsme vytvářeli ve spolupráci se sportovním prostředím, které je stabilnější než to politické,“ tvrdí. Starostové si podle něj mohou svá rozhodnutí ještě rozmyslet.

Plán na stavbu 40 zimních stadionů představila vláda v rámci národního investičního plánu, na jehož části o sportu se Hnilička podílel. To, že některé obce výstavbu zimních stadionů odmítají, je podle předsedy NSA věcí jejich politické kariéry. „Že starosta preferuje basketbal, je v pořádku, ale nás zajímá, jak to vidí sport,“ zdůrazňuje.

Ty pozice ani neexistovaly, tvrdí Hnilička o odcházejícím managementu

Hnilička také popřel, že by se nově vznikající agentura personálně rozpadala. Web Neovlivní.cz uvedl, že odešla například šéfka personální sekce či vedoucí IT oddělení, podle předsedy však agentura personální šéfku ani neměla. „Všichni, kteří odešli, tak učinili za naprosto korektních podmínek,“ řekl. Podle něj zaměstnanci odcházejí hlavně kvůli tomu, že je tam potřeba extrémního pracovního nasazení. „Každý den jsem tam 10 až 12 hodin a to vyžaduji i po ostatních pracovnících,“ tvrdí.

Agentura původně vznikla, proto, aby narovnala a zprůhlednila přerozdělování financí ve sportu. Dříve se o rozdělování peněz v tomto sektoru staralo ministerstvo školství, nyní má Hniličkova agentura rozčlenit například miliardu korun, která má sportu pomoci zmírnit škody způsobené koronavirovou pandemií.

Další hlavní zprávy

Politika

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

V Česku zbývá rok do voleb, které určí nové složení Poslanecké sněmovny a zřejmě i novou vládu. Opozice se zformovaly do dvou bloků, přičemž oba chtějí zvítězit nad tím druhým a zároveň touží porazit hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jak Ivan Bartoš vedoucí Piráty s hnutím STAN, tak Petr Fiala šéfující bloku ODS, KDU-ČSL a TOP 09 říkají, že chtějí být příštími premiéry. Vzhledem k názorovému zakotvení stran se navíc dají očekávat konflikty, pokud se oba bloky rozhodnou vytvořit společnou koaliční vládu. S takovými kabinety má dlouholeté zkušenosti Slovensko a nutno podotknout, že spíše negativní.

Očkování proti covidu budou Čechům hradit pojišťovny, rozhodla Sněmovna
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici
Volný: Nucená vakcinace je znásilnění. Nasaďte si roušku, reagoval Blatný
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc
Další články
reklama
reklama