CNN Prima News veganství

veganství

Výpis příspěvků ke štítku „veganství“

Matka to s veganstvím přehnala. Krmila dítě jen zeleninou a ovocem, půjde sedět za vraždu

3. července 2022 08:33

Jak tragicky může skončit životní přesvědčení? Osmatřicetiletá Sheila O'Learyová z Floridy byla shledána vinou z vraždy prvního stupně a zneužívání dětí takřka tři roky poté, co zemřel její teprve 18měsíční synek Ezra. Coby zapřisáhlá veganka ho totiž od narození krmila jen syrovým ovocem a syrovou zeleninou a dítěti při nedostatečné výživě selhaly orgány.

Síla soucitu: Nový dokument ukazuje strasti i radosti azylových farem

20. října 2020 15:20

Poměrně novým fenoménem v ochraně zvířat u nás jsou azylové farmy, které slouží jako netradiční útulky. Kromě psů a koček zde totiž nacházejí bezpečný domov i krávy, prasata či slepice. Hned dvěma azylovým farmám a lidem, kteří se kvůli zvířatům vzdali svého pohodlí, se věnuje i nový dokumentární seriál Síla soucitu z produkce brněnské aktivistické skupiny Kolektiv pro zvířata.

Jaký je život veganů? To zjistíte na brněnském Veganfestu

V polovině března se uskuteční už 9. ročník největšího festivalu o veganství VeganFest. Konat se měl od 14. do 22. března 2020, z důvodu epidemie koronaviru se festival přesouvá na 10.- 18.10. 2020. Opět ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům a životnímu prostředí, ale je i zdravý a jednoduše praktikovatelný.