CNN Prima News vegetariánské jídlo

vegetariánské jídlo

Výpis příspěvků ke štítku „vegetariánské jídlo“

Vegetariáni mají výrazně nižší riziko těžkého průběhu covidu. Vědci dumají nad příčinou

11. června 2021 10:32

Vegetariánská a pescateriánská strava údajně významně snižují riziko středně těžkého a těžkého průběhu onemocnění COVID-19. U vegetariánské stravy se má jednat až o 73 procent, u pescateriánské (vegetariánská strava doplněná rybami a mořskými plody) o 59 procent nižší riziko oproti lidem, kteří jedí maso. Informoval o tom web Daily Mail.

Francie jako ekoráj: Reklamy jen na elektroauta, válka s naftou a veggie strava

2. června 2021 05:57

Francouzskou sněmovnou prošel přísný klimatický zákon, který tvrdě dopadne mimo jiné na automobilovou dopravu. Pokud jej schválí senát, v zemi se například nebudou moci vysílat reklamy na auta se spalovacími motory. Promovat se tak budou pouze elektromobily. Zákon omezí i prodej určitých aut a jízdu v centrech měst, dopadne i na leteckou dopravu a školství.

Michelinskou hvězdu má první veganská restaurace ve Francii. Průvodce sklízí kritiku

20. ledna 2021 10:19

Michelinův kulinářský průvodce ve Francii poprvé v historii ocenil veganskou restauraci. Hvězdu získal podnik ve vesnici Arès na jihozápadě Francie nedaleko Bordeaux, a stal se tak prvním, který připravuje jídla bez použití jakýchkoliv živočišných produktů, jenž se v průvodci od jeho založení v roce 1900 objevil. Informoval o tom web CNN.