Věřím, že to nejlepší v herectví mě teprve čeká. S rodiči role nekonzultuji, říká Polívka

Herec Vladimír Polívka jde z role do role. Nově se spolu se svým hereckým kolegou Hynkem Čermákem představil v pražském Divadle Bez zábradlí v jednoaktovce Milion. Redakci CNN Prima NEWS pak v rozhovoru vylíčil, jak se s rolí popasoval, a promluvil krátce i o svých slavných rodičích.

První premiéra divadelního představení Milion z pera režiséra Viléma Dubničky se uskutečnila už koncem června v Masarykově divadle v Jičíně, druhá začátkem září v pražském Divadle Bez zábradlí. „S Hynkem jsme byli nervózní. Mně se na oblasti hraje dobře, protože lidi baví, že se dělá něco, co je zajímavé a dobré. Naopak v Praze jsou diváci přísnější, ale člověk se tím nezabývá. Chtěli jsme, aby se představení líbilo i publiku, které si sedne, založí ruce a aniž by představení začalo, řekne: ‚Tak ukažte, co máte,‘“ přiznal 33letý herec.

Hra je neobvyklá v tom, že trvá něco přes hodinu a na jevišti se za celou dobu objeví pouze dva herci. „Pro nás s Hynkem je to první zkušenost tohoto druhu a je pravda, že to napojení je výjimečné. Sedlo nám to. Vyhovuje mi, když mám spoluhráče, se kterým si herecky rozumím,“ přiznal mladý umělec. S Čermákem se přitom na jevišti nesetkal poprvé, hrají spolu v Dejvickém divadle.

Kromě vtipných a neotřelých dialogů diváky překvapila i scénka, ve které se herci porvou nebo políbí. „Líbací scéna je skutečně výjimečná. Takového hudlana nedávám chlapovi tak často,“ řekl Polívka s tím, že zatímco ve filmu se s líbacími scénami kolegů už setkal, na divadle je to poprvé.

„Paradoxně jsme ji zkoušeli méně než tu rvačku. I režisér byl překvapen, jak technicky jsme k tomu přistoupili. Jen jsme si řekli: ‚Dáme si teda pořádného hudlana na 20 vteřin?‘ ‚Jo, uvidíš podle reakcí, klidně přidej.‘ Je to taková technická pusa,“ doplnil umělec.

Polívka se kromě divadlu věnuje také filmu. Zahrál si například ve filmu Ženy v běhu, Srdce na dlani a se svým otcem Boleslavem Polívkou se objevil ve filmu Slovo. Zahrál si také v několika seriálech, v Poldovi i Slunečné. Více ale prý tíhne k divadlu. Jenže na prknech zpravdila herci nevydělávají tolik, co ve filmech...

„Divadlo je osvěžující v tom, že je to běh na krátkou trať. Vylezete na jeviště, hrajete dvě hodiny a jste ve sprintu. Je to jiný svět a tak intenzivní, že si člověk během toho nemůže jít na kafe. Naopak film točíte denně třeba 12 hodin a musíte věci hodně opakovat, což vyžaduje trpělivost,“ vysvětlil.

Životní role ho teprve čeká

Na svou životní roli prý teprve čeká. „Jsem přesvědčený o tom, že mě to nejlepší teprve čeká. Jsem si tím téměř jistý. Životní role podle mého přijde s odstupem. Až časem si člověk řekne, že něco pro něj znamenalo víc a něco třeba brát vůbec nemusel,“ uvedl Polívka.

Ačkoliv pochází z umělecké rodiny, své role s rodiči prý nerozebírá. „Role s nimi moc nekonzultuji. Jasně, dají najevo, jestli je to jejich kus, nebo ne. Ale ostatně ani rodič nemůže říct, co je na divadle dobře a co ne, jde o subjektivní názor. S tátou hrajeme jedno představení spolu, které jsme si napsali kvůli tomu, abychom se vídali. Tam jo. On je totiž režisérem představení, takže za mnou kolikrát přijde a řekne, kde by přidal a kde naopak ubral. Můžu si dovolit nesouhlasit, ale jak se říká, režisér je bůh a herci jsou díky bohu ateisté,“ doplnil Polívka.

S maminkou Chantal Poullain se pak prý hodně podporují. A chodí si navzájem i na premiéry. „Dneska tu byla. Vždycky mi koupí lahvičku něčeho, co mám rád. Hynkovi darovala doutníky. Dává si záležet na divadelních tradicích a zlomvazcích. Patří to k tomu. I její smích k tomu patří, což není vždycky jednoduché z jeviště ustát, protože je slyšet a je velice specifický, takže člověk kolikrát odvádí pozornost. Ale máme se moc rádi,“ uzavřel herec.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?
Sledujte v TV

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
07:53

Rusko v noci udeřilo na Záporoží, píše The Kyiv Independent

07:34

Ruský ústup u Lymanu naznačuje, že Putin se soustředí na udržení okupovaných území na jihu Ukrajiny, spíše než na obranu Luhanské oblasti, píše ISW.

07:14

Austrálie uvaluje další sankce na ruské představitele a zmocněnce

07:00

Navalnyj: Jedinou cestou, jak se může Rusko vymanit z nekonečného cyklu „imperiálního autoritářství“, je stát se parlamentní demokracií

Živě
ON-LINE: V Lymanu se bojuje. Po pseudoreferendu tam už ale není ani stopy, říká Zelenskyj

V Lymanu na východě Ukrajiny, kde v sobotu zavlála ukrajinská vlajka, se sice ještě bojuje, ale už tam není ani stopy po pseudoreferendu zorganizovaném Moskvou, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Rusko by se podle čečenského vůdce Razmana Kadyrova nemělo v reakci na utrpěné porážky bát použít jaderné zbraně. Na letišti Belbek na poloostrově Krym se v sobotu večer ozval výbuch, uvedla agentura Unian. Podle tamní proruské správy tam vzplálo letadlo.

Jansta: Politici pohrdají sportovci, ti už chtějí demonstrovat. Tragédie, slyšíme jen fráze

Nádrže s optimismem vysychají. Situace v tuzemském sportu podle Miroslava Jansty rozhodně není idylická delší dobu. Během rozhovoru pro CNN Prima NEWS to opakovaně přičítá mizerné politické odvaze. Pravou zkouškou procházejí hokejisté, basketbalisté, házenkáři a další teprve teď. Po pandemii na sportovce a všechny nadšence zaklekává energetická krize. Česká unie sportu (ČUS) udělala průzkum a její už dříve frustrovaný šéf k výsledkům říká: „Nečekal jsem to tak hrozné.“

Kde demokracie nedává smysl. Okrsek 8013, účast 1,57 %, volilo 12 voličů ze 764

Všeobecné, rovné a přímé volební právo tajným hlasováním. Přesně tak zní ústavní zásady volebního práva. V ostravském volebním okrsku číslo 8013 tyhle zásady postrádají smysl, o demokratické hlasování tam skoro nikdo nestojí. Účast u druhého kola senátních voleb byla směšná, k urnám přišlo jen 1,57 % oprávněných voličů. „Já jsem vůbec nevěděla, že jsou nějaké volby. Nikde to tu nebylo vyvěšené,“ říká 27letá Markéta Žigová z Jílové ulice v Ostravě-Přívoze.

Rozvášněný dav na Rudém náměstí slavil anexi. Boj se, starý světe, burcoval herec

Tisíce lidí oslavily ohlášenou anexi ukrajinských území v Moskvě. Silácká gesta Vladimira Putina a dalších řečníků mohla přesto jen těžko zakrýt rostoucí napětí v ruské společnosti. Jeho tragickým ztělesněním se stal 27letý rapper a odpůrce mobilizace Ivan Petunin. V krátkém videu nejprve vysvětlil, že není připravený zabíjet lidi. Poté si sám vzal život.

Indie a Čína opouštějí Vladimira Putina. Chtějí, aby ukončil válku na Ukrajině

Indie a Čína zvýšily tlak na Vladimira Putina, aby ukončil válku na Ukrajině. Obávají se totiž přelití konfliktu do dalších zemí. Čínský ministr zahraničí Wang I na Valném shromáždění Organizace spojených národů (OSN) vyzval k mírovému řešení konfliktu. Indický premiér Naréndra Módí na šéfa Kremlu již dříve naléhal, aby vojska z Ukrajiny stáhl a válku tak ukončil.

Domácí zpravodajství

Babiš: Druhé kolo voleb jsme prohráli. Vystrčil ale lhal a na kampaň v Jihlavě pršelo

Druhé kolo senátních voleb jsme prohráli, není to úspěch ANO, řekl v sobotu na tiskové konferenci šéf hnutí Andrej Babiš. Zároveň přiznal, že čekal lepší výsledek. Z ANO se totiž do horní komory Parlamentu nakonec dostali jen tři kandidáti. Neúspěch omlouval částečně tím, že když dělal kampaň s Janou Nagyovou (ANO) v Jihlavě, tak „strašně pršelo“. Současný předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navíc podle Babiše „celou dobu lhal“.

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Převaděč u Břeclavi ujížděl policii. Vůz s migranty naboural, zraněno je 21 lidí včetně dětí

Aktualizováno

Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, v sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti. Uvedla to mluvčí záchranářů Michaela Bothová.