reklama

Víkendové výkyvy teplot. V noci klesnou až na -2 °C, v neděli vystoupají ke 14 °C

Z rána se o víkendu objeví místy mlhy, během dne však bude jasno až polojasno. V sobotu nejvyšší teploty vystoupají ke 13 °C, v noci pak padnou pod bod mrazu.

reklama

Sobota se ponese ve znamení jasné až polojasné oblohy. Ráno a dopoledne se místy objeví mlhy, přechodně může být i oblačno. Nejvyšší denní teploty se pak budou pohybovat mezi 9 až 13 °C, na horách jen kolem 6 °C.

V noci na neděli bude jasno až polojasno s občasnou nízkou oblačnosti. Teploty klesnou ke 2 až -2 °c, vát bud slabý proměnlivý vítr o síle do 3 metrů za sekundu, nebo bude klidno, uvádí Česky hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Nedělní počasí bude téměř obdobné jako v sobotu. Zrána se místy může objevit mlha nebo nízká oblačnost. Jasnou až polojasnou oblohu s postupem dne od severozápadu naruší přibývání oblačnosti. Nejvyšší teploty dosáhnou 10 až 14 °C, na horách kolem 6 °C.

Do nového týdne Česká republika vstoupí s nočními teplotami mezi 5 až 1 °C. Během pondělí bude polojasno, postupně má však přibývat oblačnosti. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 11 až 15 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama