CNN Prima News Vladimir Lenin

Vladimir Lenin

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimir Lenin“

Maso stačí jednou týdně, zažili jsme horší bídu, bojují s krizí hrdí senioři z Ostravy

21. května 2022 05:51

Za jednopokojový byt platí 78letý vdovec František Dvořák 10 500 korun. Bez energií. „Na jídlo a všechno ostatní mi zbývají necelé tři stovky na den. Vyžiju, a ještě mi trochu zůstane,“ sebevědomě říká bývalý stavař. „Člověk musí být šetrný, pak vyjde. Současná krize mě nerozhází,“ tvrdí 76letá Jarmila Šimonová. Ani o deset let starší František Sekanina si nestěžuje: „S manželkou jsme na to dva, tak zatím není s nájmem problém.“

Blokace Černého moře? Vystavujete svět riziku hladomoru, vzkázal Zelenskyj Rusům

14. května 2022 07:59

Prezident Finska hovořil s Vladimirem Putinem. Když oznámil, že země hodlá vstoupit do NATO, šéf Kremlu ho varoval. Šéf ukrajinské rozvědky tvrdí, že je Putin těžce nemocný a odhadl konec války. Západ proti Rusku rozpoutal totální hybridní válku, prohlásil Lavrov. Zelenskyj podepsal zákon o zákazu proruských stran. Podle ukrajinského prezidenta také blokace přístupu k Černému moři může vést k hladomoru. V Azovstalu je v otřesných podmínkách 600 raněných, hlásí odtamtud policista.

Rusko už je v bankrotu, oznámila agentura. Přinese bídu, možná na desetiletí, říká ekonom

10. dubna 2022 19:27

Podle světově významné ratingové agentury Standard & Poor’s již Rusko vkročilo do bankrotového stavu. Agentura v sobotu zveřejnila nové hodnocení bonity země. V posudku přitom konstatuje, že Rusko je nyní ve stadiu takzvané selektivní platební neschopnosti. „Ta nastává ve chvíli, kdy dlužník není schopen dostát části svých závazků vůči věřitelům, zatímco jinou část závazků plnit schopen je,“ vysvětlil ekonom Lukáš Kovanda. Bankrotový stav podle něj může trvat i desetiletí.

Extremisté v Německu napodruhé vztyčili sochu Lenina. Zpívali Internacionálu

20. června 2020 10:28
Aktualizováno

Zatímco jinde ve světě sochy kontroverzních vůdců padají k zemi, v německém Gelsenkirchernu v sobotu vztyčili skulpturu Vladimira Iljiče Lenina. Akce se zúčastnilo pár stovek lidí, kteří zpívali Internacionálu. Za iniciativou stáli členové Krajně levicové Marxisticko-leninské strany Německa (MLPD). Sochu chtěli před stranické sídlo nainstalovat už v dubnu, tehdy jejich plány zhatil koronavirus.

Munice z krále Jiřího a antická Venuše na cucky. Jaká je historie ničení soch?

19. června 2020 05:41

„Jako historička umění vím, že ničení je normou a zachování vzácností,“ řekla pro NY Times Erine L. Thompsonová, která se zaměřuje na ničení kulturního dědictví. Již sochy ze starověké Assyrské říše z roku 2700 před Kristem na sobě mají vytesané nápisy „Kdo sochu shodí, nechť trpí po zbytek života“. Jaká je historie shazování monumentů?