reklama
CNN Prima News Vladimír Vlček

Vladimír Vlček

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Vlček“

Dramatické podmínky hasičů v Řecku: Češi zasahují jen v triku, hrozí jim přehřátí

13. srpna 2021 20:09

Řecko sužují nejrozsáhlejší požáry posledních desítek let. S plameny pomáhá i česká 30členná posádka, která jako první ze zahraničích posil dorazila na poloostrov Peloponés. „Zpočátku to bylo velmi dramatické, nyní se situace trochu uklidnila. Na místo jsme ale připraveni poslat další jednotky,“ sdělil ve vysílání CNN Prima NEWS generální ředitel hasičského záchranného sboru (HZS) Vladimír Vlček.

Emoce pracovaly, ale hasiči udělali maximum, řekl ministr vnitra k zásahu u požáru

9. srpna 2020 20:31

Svědci tragické události v Bohumíně kritizují hasiče. Ti ale kritiku odmítají, na místo přijeli do pěti minut po ohlášení požáru. Hasičů se již zastal ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Vladimír Vlček, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle Hamáčka jsou hlavním důvodem kritiky emoce, které jsou vzhledem k požáru, při kterém zemřelo 11 lidí, pochopitelné.

Seskokové matrace testujeme do 23 metrů, hájí ředitel hasičů zásah v Bohumíně

9. srpna 2020 17:11

Zásah hasičských jednotek při požáru v Bohumíně nebyl podle některých svědků dost rychlý a svědomitý. Hasiči ale kritiku odmítají, na místo přijeli do pěti minut od ohlášení požáru. Někteří svědci události také kritizovali hasiče za to, že při zásahu nepoužili seskokové matrace. Podle ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Vladimíra Vlčka jsou ale seskokové matrace testované pro pády do 23 metrů. 11. patro, odkud se snažili zachránit lidé z hořícího bytu, je ještě výš.

Hejtman Vondrák: Vše nasvědčuje tomu, že požár v Bohumíně byl žhářský útok

8. srpna 2020 21:18

Vše nasvědčuje tomu, že dnešní požár v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku byl žhářský útok. Novinářům to v sobotu na místě tragédie řekl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Policie zadržela v souvislosti s požárem jednoho člověka, uvedl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Mluvčí hasičů Lukáš Popp večer upřesnil, že v bytě v 11. patře uhořelo šest lidí a dalších pět z něj vyskočilo okny. Původně se hasiči domnívali, že lidé vyskakovali z oken nad bytem, kde hořelo.

reklama