KOMENTÁŘ Daniely Kovářové: Holky, neblbněte a mějte děti. Co nejdřív
Vladimír Vlček
Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Vlček“
Primátor zasažené Opavy: Nechtějte vědět, co místní říkají na volby. Hasičů je třeba jinde
Krajské volby proběhnou i v místech, kde lidé stále odklízejí škody po povodních. Toto rozhodnutí například kritizoval primátor zasažené Opavy Tomáš Navrátil (ANO). „Nechci ani vykládat, co jsem slyšel od lidí, když jsem zmínil volby,“ popsal v pořadu 360° na CNN Prima NEWS náladu mezi místními. Členové krizového štábu či hasiči, kteří s průběhem hlasování pomohou, jsou podle něj potřeba někde jinde. Místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) ujistil, že vláda udělá pro regulérnost voleb vše.
Šéf hasičů: Vyjádření o zpožděné evakuaci Krnova bylo nešťastné. Neměl jsem dobré informace
Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Vladimír Vlček připustil, že jeho nedělní vyjádření o zpožděné a nezvládnuté evakuaci Krnova na Bruntálsku při ničivých víkendových povodních bylo nešťastné. Vycházel z informací od hasičů na místě, nakonec se ale ukázalo, že nebyly úplně korektní. Vlček to v pátek řekl v rozhovoru pro Radiožurnál. Mrzí ho, že jeho slova vyvolala zbytečné vášně, protože všichni mají společný zájem zvládnout následky záplav. Zástupci jednoho z nejvíce postižených měst už dříve výtky šéfa hasičů odmítli.
Hádky kvůli evakuaci Krnova: Krizový štáb selhal, říká šéf hasičů. Místostarosta výtky odmítá
Místostarosta Krnova na Bruntálsku Miroslav Binar (ANO) v pondělí odmítl výtky šéfa hasičů Vladimíra Vlčka, že město selhalo při evakuaci. Vlček řekl v noci na pondělí, že evakuační centra v Krnově na Bruntálsku nebyla ideálně zvolena, některá z nich byla zatopena a celá akce byla zpožděná.
Moravskoslezský hejtman vyhlásil kvůli povodním stav nebezpečí. Co to v praxi obnáší?
Ústřední povodňová komise vyzvala hejtmana Moravskoslezského kraje Josefa Bělicu (ANO) k vyhlášení stavu nebezpečí podle krizového zákona, ten tak před 13. hodinou v sobotu učinil. Co v praxi zavedení tohoto stavu pro lidi znamená? To po jednání povodňové komise přiblížil generální ředitel HZS ČR Vladimír Vlček.
Na požár v Českém Švýcarsku se nedalo připravit, řekl šéf hasičů. Přiznal, že vedení tápalo
S největším požárem v historii země – v Českém Švýcarsku v roce 2022 – bojovalo přes 6 300 hasičů a v akci bylo 400 kusů techniky. Že není jednoduché takový zásah uřídit, vysvětlil v pořadu Spáleniště pro CNN Prima NEWS generální ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček. Během operací dvakrát sáhl k výměně vedení.
Šéf hasičů: Požár v Českém Švýcarsku nemusel být tak katastrofální. Ve vedení padaly hlavy
Následky požáru v Českém Švýcarsku možná nemusely být tak katastrofální. Generální ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček nebyl spokojen s prací některých svých podřízených, a tak někteří důstojníci přišli o svá místa. Exkluzivně pro CNN Prima NEWS to prozradil v novém pořadu Spáleniště.
Bývalý americký prezident Clinton dorazí do Prahy. Vystoupí na bezpečnostní konferenci
Do Prahy v březnu přijede bývalý americký prezident Bill Clinton. Bude hlavním vystupujícím na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost, která mimo jiné připomene 25. výročí vstupu Česka do NATO. Potvrdil to spolek Jagello 2000, který akci organizuje. Ta se uskuteční 12. března ve Španělském sále Pražského hradu. Vedle Clintona na ní vystoupí také nejvyšší čeští ústavní činitelé nebo bývalý generální tajemník NATO George Robertson.
Čeští hasiči do Maroka zatím neodletí. Rozhodnutí pravděpodobně padne v pondělí
Odlet českých hasičů do Maroka zasaženého zemětřesením se odkládá. Speciální USAR tým už v neděli zřejmě nikam nepoletí. O dalším postupu se pravděpodobně rozhodne až v pondělí ráno. Hasiči totiž stále čekají na oficiální nótu z Maroka, která zatím nepřišla. V neděli vpodvečer přitom uvedli, že žádost o český USAR tým už Maroko poslalo. O nasazení českých specialistů informovala během neděle i ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
Hřensko se z požárů vzpamatovává dodnes. V lecčem připomínalo Řecko, říká velitel hasičů
Přesně před rokem došlo k rozsáhlému požáru v národním parku České Švýcarsko. V novodobé historii Česka se jedná o dosud nejrozsáhlejší případ tohoto druhu. Hasiči tehdy bojovali s plameny dvacet dní. Oheň napáchal škody za stovky milionů korun. Ve vysílání CNN Prima NEWS se k přírodní katastrofě nyní vyjádřil i generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Vladimír Vlček. Podle něj rozsáhlý požár ukázal jak kladné, tak stinné stránky ve výbavě a možnostech českých hasičů.
Boj s plameny na Rhodu potrvá déle než týden. Hasiči zmínili hlavní komplikaci
Oheň na Rhodu se nepodaří uhasit v řádu dní, ale bude to trvat podstatně déle, odhadují tamní hasiči. „Jejich šéf dodal, že se jedná o jeden z nejnáročnějších zásahů, který kdy absolvoval,“ přiblížila z místa katastrofy reportérka CNN Prima NEWS Karolína Hošek. Situaci navíc komplikuje vítr, který nemá ani v následujících dnech ustat. Požárníci rovněž informovali, že založení plamenů má na svědomí člověk. Zatím však není možné upřesnit, zda šlo o úmysl, nebo nešťastnou náhodu, či nepozornost.
Svědectví Češky z Rhodu. Cestovka to řešila, až když byly plameny za hotelem, popsala zmatky
Probíhající evakuace na řeckém ostrově Rhodos, které předcházely požáry již ze začátku týdne, je považovaná za největší akci v historii země. Podle informací místních sdělovacích prostředků bylo evakuováno již 20 tisíc lidí, odhady některých zahraničních médií se blíží až k 30 tisícům. Ve vysílání CNN Prima NEWS přiblížila turistka Natálie, co se dělo v letovisku, do nějž se plameny a dým rozšířily. Na místě podle ní panovaly zmatky, navíc cestovní kancelář prý své klienty nijak nekontaktovala. Velké části českých turistů se však krizová situace netýká, jelikož se nenacházejí v zasažené oblasti.
Čeští hasiči jsou z Turecka zpátky doma. Po zemětřesení pátrali v troskách po přeživších
Čeští hasiči, kteří v posledních dnech pomáhali v tureckém městě Adiyaman s hledáním přeživších i obětí po ničivém zemětřesení, jsou doma. Krátce po pátečních 16:30 přistáli na pražském Letišti Václava Havla. Ze sutin nakonec vyprostili 78 mrtvých. Kromě toho však našli i dva přeživší a jednu živou ženu pomohla jinému týmu hasičů vyhledat fenka českých kynologů jménem Terezka. Výprava měla původně 68 členů a osm psů, později se k týmu připojili ještě dva hasiči.