CNN Prima News Vladimír Vlček

Vladimír Vlček

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Vlček“

Revoluce v záchranných složkách. Mezi elitní hasiče míří první žena, policie vítá pilotku

1. září 2022 15:56

Profesionální výjezdová jednotka hasičů se poprvé v novodobé české historii rozrostla o ženu. Dvaatřicetiletá Michaela Ždárská od 1. září pracuje v hasičské stanici v pražských Holešovicích. Dobrovolná hasička z Dolních Měcholup splnila fyzické, zdravotní a psychologické testy bez jakýchkoliv výjimek a úlev z podmínek, které mají předepsané mužští uchazeči. S novou kolegyní se pochlubila i Policie ČR – v řadách pilotů taktéž přivítala první ženu.

Požár v Hřensku slábne, část parku již převzala správa. Hasiči odhadli, kdy oheň zlikvidují

8. srpna 2022 12:54

Jeden z hašených sektorů v Národním parku České Švýcarsko kousek od Janova předali ráno hasiči správě parku, řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Už tam nejsou ohniska požáru, dodal. Generální ředitel hasičů Vladimír Vlček předpokládá, že do pátku hasiči požár zlikvidují. V každém případě sníží síly i prostředky.

Hasiči místy přešli do požárního útoku. Stále ale hoří 1000 hektarů lesa

30. července 2022 07:05

Hasičům v Českém Švýcarsku se na některých místech podařilo přejít do požárního útoku. Zmenšit celkovou plochu požáru se však nepodařilo. Nadále zůstává o rozloze asi dva krát pět kilometrů. Na řadu míst se technika stále nedostane, problematická je například Edmundova soutěska nebo okolí česko-německé hranice. V Hřensku a okolí zasahuje asi 750 hasičů z celé České republiky. Na noc se vystřídají, během noci budou udržovat současné pozice.

Linhart: Lidé z národního parku se nám vysmívali, naše varování se ukázala jako pravdivá

30. července 2022 00:01

Představitelé Národního parku České Švýcarsko se našim varováním před nebezpečím požáru vysmívali, hrozba se ale ukázala jako pravdivá. V pořadu 360° to řekl senátor a místostarosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart (za STAN). Ten popsal, jak v pondělí zalarmoval generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Vladimíra Vlčka i ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), protože se mu zdálo, že do té doby situaci téměř nikdo za příliš vážnou nepovažoval.

Hasiči přechází do útoku. S požárem budou bojovat další stovky z nich

29. července 2022 07:51

Hasičům se i v pátek ráno daří držet požár v Národním parku České Švýcarsko na ploše pět krát dva kilometry, zcela pod kontrolou ho ale nemají. Ve čtvrtek a v noci na pátek natáhli vedení vody k Pravčické bráně, aby ji mohli bránit ze země. Během pátku by na Děčínsko měly dorazit bouřky i náhrada za italská letadla. Spolu s vrtulníkem Blackhawk ze Slovenska se do akce zapojily letouny ze Švédska. Hasiči mění základní taktiku. S požárem navíc bude bojovat dalších 250 až 280 hasičů z celého Česka.

Nečekaná zpráva: Letouny Canadair se z Hřenska vrací do Itálie. Hasiči hledají náhradu

28. července 2022 21:15

Dvojice italských letadel, která pomáhají s hašením požáru v Národním parku České Švýcarsko, se v pátek vrátí do Itálie. Důvodem jsou požáry na Apeninském poloostrově, do jejichž hašení se musí zapojit. Informaci potvrdil ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček. Letouny Canadair CL-415 se do boje proti požáru v okolí Hřenska naplno zapojily ve čtvrtek.

Bez dobrovolných hasičů bychom požár nezvládali, zasahuje jich víc než profíků, říká Vlček

27. července 2022 17:06

Hasiči od neděle bojují s rozsáhlým požárem lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS) Vladimír Vlček si ve vysílání CNN Prima NEWS pochvaloval činnost dobrovolných hasičů, kterých v současnosti na místě zasahuje více než polovina z celkového počtu. „Bez dobrovolných hasičů bychom se absolutně neobešli,“ zmínil Vlček.

KOMENTÁŘ: Ředitel hasičů hledá asistentku. Dostane pokutu za diskriminaci mužů?

23. června 2022 06:53

Zhruba ve stejné době, kdy hospodský z Českých Budějovic vyvěsil oznámení, že hledá servírku, začal generální ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS ČR) Vladimír Vlček shánět asistentku. Výčepní si za údajnou diskriminaci mužů vysloužil od Státního úřadu inspekce práce tučnou pokutu 20 tisíc korun. Napaří kontroloři stejnou sankci i nejvýše postavenému českému požárníkovi?

Vláda zpřísní podmínky pro pomoc uprchlíkům. Romské organizace si stěžují na rasismus

11. května 2022 05:11

Na některých místech v Česku i nadále zůstávají skupiny romských uprchlíků. Romským neziskovým organizacím se proto nelíbí oznámení ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), že se podmínky pro pomoc uprchlíkům zpřísní. Premiéru Fialovi (ODS) kvůli tomu poslaly otevřený dopis. Stěžují si v něm na diskriminaci kvůli barvě pleti.

Češi si nastěhovali uprchlíky domů, někteří litují. Přecenili síly, tvrdí experti

31. března 2022 10:42

Řada lidí si v první fázi migrační vlny k sobě nastěhovala ukrajinské uprchlíky, aniž by počítali s tím, že u nich mohou zůstat dlouhé měsíce. V pořadu 360 na CNN Prima NEWS to řekl vedoucí programu Kariérní a pracovní poradenství Člověka v tísni Daniel Hůle. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček prohlásil, že někteří Češi v tomto ohledu přecenili svoje síly.