CNN Prima News vládní nařízení

vládní nařízení

Výpis příspěvků ke štítku „vládní nařízení“

Lidé se bouří proti snižování teploty na pracovištích. Internet zahltila lavina vtipů

27. září 2022 22:29

Práce v kanceláři při osmnácti stupních a mnohahodinová pracovní doba za pokladnou při šestnácti stupních. Takové podmínky by mohly zaměstnance potkat podle nového vládního nařízení. To v rámci úspor snižuje minimální teplotní limity o několik stupňů. Podle odborníků má takové snížení teplot přinést podstatné úspory. Personál supermarketů jejich nadšení nesdílí.

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

7. prosince 2021 06:54

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

30. listopadu 2021 08:18

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

V Mostě přišli na trik, jak obejít nařízení. Vánoční trhy se proměnily na farmářské

26. listopadu 2021 18:03

Most upustil od pořádání vánočních trhů, vedení města je nahradilo zimními farmářskými trhy. Od pátečních 18 hodin vláda nařídila kvůli šíření koronaviru uzavření adventních trhů, farmářské trhy jsou však povoleny, jen tam není možné konzumovat alkohol a jídlo. Primátor Jan Paparega (PRO! Most) na stránkách města uvedl, že jde o hloupé rozhodnutí omezující pohyb osob na čerstvém vzduchu. Přišli ale na to, jak nařízení vlády obejít.

Sledujte ZÁZNAM: Mimořádné vyjádření Babiše k plánovaným opatřením

24. listopadu 2021 14:19

Vláda v pátek přijme další opatření proti šíření pandemie koronaviru, nechal se slyšet v Rádiu Impuls premiér Andrej Babiš (ANO). Naposledy přitom kabinet upravil opatření v pondělí. Co se má tak rychle změnit? A je to kvůli nesouhlasu s kroky nové vlády? Sledujte mimořádné vyjádření českého premiéra na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku už ve 14:30.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Půl roku s respirátory. Pokrytectví, nebo nutné zlo?

22. srpna 2021 17:43

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Ve středu to bude přesně půlrok, co v Česku platí povinnost nosit namísto roušek respirátory. Nicméně ochota některých lidí dodržovat toto opatření třeba v uzavřených prostorech nebo hromadné dopravě slábne. Policie tuto verzi ale zatím odmítla potvrdit. O tom a dalším v Hlavních zprávách od 18:55.