reklama
CNN Prima News vládní nařízení

vládní nařízení

Výpis příspěvků ke štítku „vládní nařízení“

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

7. prosince 2021 06:54

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

30. listopadu 2021 08:18

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

V Mostě přišli na trik, jak obejít nařízení. Vánoční trhy se proměnily na farmářské

26. listopadu 2021 18:03

Most upustil od pořádání vánočních trhů, vedení města je nahradilo zimními farmářskými trhy. Od pátečních 18 hodin vláda nařídila kvůli šíření koronaviru uzavření adventních trhů, farmářské trhy jsou však povoleny, jen tam není možné konzumovat alkohol a jídlo. Primátor Jan Paparega (PRO! Most) na stránkách města uvedl, že jde o hloupé rozhodnutí omezující pohyb osob na čerstvém vzduchu. Přišli ale na to, jak nařízení vlády obejít.

Sledujte ZÁZNAM: Mimořádné vyjádření Babiše k plánovaným opatřením

24. listopadu 2021 14:19

Vláda v pátek přijme další opatření proti šíření pandemie koronaviru, nechal se slyšet v Rádiu Impuls premiér Andrej Babiš (ANO). Naposledy přitom kabinet upravil opatření v pondělí. Co se má tak rychle změnit? A je to kvůli nesouhlasu s kroky nové vlády? Sledujte mimořádné vyjádření českého premiéra na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku už ve 14:30.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Půl roku s respirátory. Pokrytectví, nebo nutné zlo?

22. srpna 2021 17:43

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Ve středu to bude přesně půlrok, co v Česku platí povinnost nosit namísto roušek respirátory. Nicméně ochota některých lidí dodržovat toto opatření třeba v uzavřených prostorech nebo hromadné dopravě slábne. Policie tuto verzi ale zatím odmítla potvrdit. O tom a dalším v Hlavních zprávách od 18:55.

Když vládní pravidla neexistují. Vojtěch, Zaorálek či Bartoška neměli ve Varech respirátor

21. srpna 2021 23:40

Dlouho očekávaný zahajovací večer 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude nejspíše řešit hygiena. Do hlavního sálu hotelu Thermal dorazil již tradičně nespočet osobností včetně herců, lékařů nebo předních politiků. Jenže jak odhalují záběry z festivalu, respirátor měl na sobě málokdo. A to včetně ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který povinné nošení ochrany dýchacích cest ponechává v platnosti.

Kdo by nově nemusel nosit respirátory? Astmatikům zůstanou, vzkazuje lékařka

30. července 2021 15:27

O výjimku z povinnosti nosit respirátor mohou žádat například lidé s chronickou obstrukční plicní nemocí, plicní fibrózou nebo srdečními nemocemi, které vyvolávají otok plic. Obecně pneumologové doporučují zohlednit možnost nenošení respirátorů u lidí, kteří jsou i v klidovém stavu dušní. Vláda v pátek schválila opatření, podle kterého od soboty 31. července nebudou muset mít ochranu dýchacích cest lidé, pro které představuje zdravotní riziko.

reklama