reklama
CNN Prima News vládní nařízení

vládní nařízení

Výpis příspěvků ke štítku „vládní nařízení“

Kdo by nově nemusel nosit respirátory? Astmatikům zůstanou, vzkazuje lékařka

O výjimku z povinnosti nosit respirátor mohou žádat například lidé s chronickou obstrukční plicní nemocí, plicní fibrózou nebo srdečními nemocemi, které vyvolávají otok plic. Obecně pneumologové doporučují zohlednit možnost nenošení respirátorů u lidí, kteří jsou i v klidovém stavu dušní. Vláda v pátek schválila opatření, podle kterého od soboty 31. července nebudou muset mít ochranu dýchacích cest lidé, pro které představuje zdravotní riziko.

Překročit slovenské hranice je problém i pro očkované. Vyzkoušeli jsme to v Beskydech

Na Slovensko mohou od pondělí cestovat výhradně osoby s plným očkováním. Ostatní musí do karantény. „Dobrý den, pane řidiči, ukažte nám doklad o očkování,“ žádá nás slovenský policista asi 500 metrů za česko-slovenskou hranicí v Beskydech na Bílé. Vyžaduje digitální certifikát EU COVID, ten ale nemáme. A s národním certifikátem je problém.

Stovky kalhotek pro premiéra. Francouzky na znamení protestu posílají spodní prádlo

Francouzskému premiérovi Jeanu Castexovi chodí v posledních dnech domů poměrně netradiční balíčky. Ženy napříč Francií mu totiž posílají rozličné druhy svého spodního prádla. Reagují tak na to, že tamní vláda nezařadila do vlny rozvolnění obchody se spodním prádlem mezi nezbytné zboží. S výzvou přišly samy obchodnice, nyní k protestu vybízejí i své zákaznice, které si nemají kde prádlo nakoupit. Mnohým prodejnám navíc v současnosti hrozí bankrot.

Omezení obchodů a služeb bude platit. Vláda znovu schválila zrušené opatření

Vláda v pátek dopoledne během 15minutového on-line zasedání schválila opatření o omezení obchodu. Reagovala tak na čtvrteční zrušení opatření Nejvyšším správním soudem (NSS). Informoval o tom mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) už ve čtvrtek uvedl, že plánuje nahradit normu novou verzí opatření proti šíření covidu. V novém opatření chybí například omezení maximálního počtu účastníků demonstrací na 100.

reklama