reklama
CNN Prima News vládní pomoc

vládní pomoc

Výpis příspěvků ke štítku „vládní pomoc“

Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět

24. února 2021 07:52
Aktualizováno

Tuzemské letecké společnosti Smartwings končí o víkendu mimořádné úvěrové moratorium. Skupina tak zřejmě bude vydána napospas věřitelům, kteří s prodloužením odkladu splátek dluhů nejspíše nebudou souhlasit. Smartwings od státu požadují podporu na principu sedačkovného. Z vlády ale zní, že pro poskytnutí pomoci neexistuje potřebný nástroj. České aerolinie (ČSA) oznámily Úřadu práce, že se chystají propustit až 430 všech zaměstnanců, píší Hospodářské noviny.

Šimáně vyzývá CITIC: Nechť Číňané dorovnají, co jsme do Smartwings vložili my

6. srpna 2020 07:59

Letecká společnost Smartwings stále čeká, jestli získá státem garantovaný úvěr, nebo ne. S bankami ale už jedná. Na tahu je nyní čínský akcionář, státem vlastněná skupina CITIC, jež v aeroliniích drží necelých padesát procent. Valná hromada Smartwings totiž už v červnu rozhodla, že se na záchraně společnosti budou finančně podílet také její majitelé. Jiří Šimáně, jemuž podle odhadů patří asi osmina skupiny Smartwings, už firmě půjčil 750 milionů korun.

Příběh Lufthansy: Letecký obr, na kterém se přiživili i východoněmečtí soudruzi

29. června 2020 08:03

Největší letecká společnost Evropy získá od státu tučnou finanční injekci. Německá vláda do Lufthansy různými kanály nalije devět miliard eur a získá dvacetiprocentní podíl na jejích akciích. Bude to už potřetí, kdy se stát za aerolinky postaví. Sedmašedesát let poté, co jim jako bájnému Fénixovi pomohl vstát z popela.

Valná hromada Lufthansy schválila vládní záchranný balík

25. června 2020 19:04

Mimořádná valná hromada německých aerolinek Lufthansa ve čtvrtek schválila vládní záchranný balík v celkové výši devíti miliard eur (241 miliard korun). Největší letecká společnost v Evropě se tak vyhnula riziku bankrotu, který by jí jinak v důsledku koronavirové krize hrozil. Ještě do středy přitom nebylo jisté, jestli státní pomoc nezablokuje jeden z velkých akcionářů firmy.

Komu patří Smartwings? Státu je to, zdá se, jedno. Nastal ministerský ping-pong

3. června 2020 14:08

Co jednou státu vadí, mu je jindy jedno. I tak lze interpretovat vyhýbavé odpovědi ministerstev průmyslu, financí a dopravy k majetkové struktuře letecké společnosti Smartwings. Té totiž podle dokumentů, jež redakci CNN Prima NEWS poskytl pirátský poslanec Jan Lipavský, skoro dvě třetiny akcií končí v jurisdikci zemí, které lze označit za daňové ráje.

reklama