Konečné výsledky v jednotlivých obvodech

100,00 % okrsků sečteno
20,29 % volební účast
65,36 %

Jaromíra Vítková

Jaromíra Vítková

65,36 %

34,63 %

Antonín Žirovnický

Antonín Žirovnický

34,63 %

Konečné výsledky pro obvod Blansko

Ing. Jaromíra Vítková /KDU-ČSL/ KDU-ČSL
senátorka, věk 65 let

65,36 % 14 188 hlasů

Antonín Žirovnický ANO 2011
OSVČ, věk 57 let

34,63 % 7 519 hlasů

Kompletní výsledky pro obvod Blansko za 1. kolo

Ing. Jaromíra Vítková /KDU-ČSL/ KDU-ČSL
senátorka, věk 65 let

30,79 % 15 061 hlasů

Antonín Žirovnický ANO 2011
OSVČ, věk 57 let

17,93 % 8 774 hlasů

Drago Sukalovský /STAN/ STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
starosta města Kuřim, věk 60 let

12,85 % 6 290 hlasů

MVDr. Zdeněk Wetter /ČSSD/ Česká strana sociálně demokratická
starosta, věk 57 let

11,78 % 5 764 hlasů

Filip Vítek /Piráti/ Česká pirátská strana
živnostník, lektor a horolezec, věk 42 let

10,97 % 5 366 hlasů

Ing. Jiří Rokos /SPD/ Svoboda a přímá demokracie (SPD)
programátor, věk 68 let

10,30 % 5 043 hlasů

Ing. Martin Sklář Strana soukromníků České republiky
OSVČ, věk 46 let

5,35 % 2 617 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Nevím, jakým směrem se chce ANO ubírat, řekla Charanzová. Kandidaturu stále zvažuje

Europoslankyně Dita Charanzová (za ANO) se stále nerozhodla, zda bude v roce 2024 znovu kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Jedna z nejvlivnějších osob zmíněné instituce v rozhovoru pro CNN Prima NEWS – který se týkal především protiruských sankcí – zdůraznila, že se vždy na evropské úrovni snažila prosazovat liberální středovou politiku. „Nevím, jestli jde o směr, kterým se nadále chce ubírat i hnutí ANO,“ dodala Charanzová.

PŘEHLEDNĚ: Volební revoluce v Česku. Podívejte se, co by se mohlo v příštích letech změnit

Volby v Česku by se mohly v příštích letech výrazně změnit. Hlasovat bychom mohli od roku 2026 chodit pouze v jeden den, snadnější má být možnost zažádat si o voličský průkaz a uvažuje se rovněž o zavedení korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. Návrh, který v únoru schválila vláda, aktuálně dostávají na stůl poslanci a měli by o něm rozhodovat v rámci prvního čtení během probíhající schůze Poslanecké sněmovny. Skrze odpor opozice je však možné, že ke schválení jen tak nedojde. Podívejte se, jak by mohly v brzké době volby v Česku vypadat.

Druhé kolo prezidentských voleb v Turecku je na spadnutí. Vítězem bude Erdogan, tvrdí analytici

Po nedělních prezidentských volbách v Turecku stále není jasné, zda se bude konat za dva týdny druhé kolo. Pokud bude, větší šance na vítězství má prezident Recep Tayyip Erdogan, jsou přesvědčeni někteří analytici. Kandidát pravicové až krajně pravicové aliance Sinan Ogan, který se ziskem pěti procent skončil na třetím místě, se ještě nerozhodl, koho v případném druhém kole podpoří. Také on kritizoval údajné manipulace s volebními výsledky ve prospěch Erdogana, stejně jako to tvrdí zástupci opozičních stran kolem Kemala Kiliçdaroglua.

ANO by vyhrálo parlamentní volby, vládní strany ztrácí. Průzkum ukazuje i úspěch ČSSD

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo podle modelu agentury Kantar pro ČT hnutí ANO s 29,5 procenta. V případě, že by kandidovala koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), skončila by na druhém místě s 27,5 procenta hlasů, a proti únoru si tak s ANO prohodila místo. Ve stranických preferencích by byla druhá ODS, kterou by volilo 20 procent lidí. Následovali by Piráti a SPD. Kolem pětiprocentní hranice nutné pro vstup do Sněmovny by skončily STAN a ČSSD. Proti únorovému modelu si pohoršily vládní strany s výjimkou Pirátů.

Sledujte online celkové i průběžné volební výsledky pro senátní obvod Blansko ve volbách 2022. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty, postupující do druhého kola a nakonec i vítěze voleb. Výsledky se začínají načítat krátce po uzavření volebních místností po druhé hodině v sobotu. Kdykoliv se můžete podívat i na výsledky pro obvod Blansko z minulých voleb.