CNN Prima News volební debata v USA 2020

volební debata v USA 2020

Výpis příspěvků ke štítku „volební debata v USA 2020“

CNN: Druhá debata mezi Trumpem a Bidenem byla zrušena. Prezident odmítl virtuální formu

10. října 2020 01:00

Druhá předvolební debata amerických prezidentských kandidátů, která se měla uskutečnit 15. října, byla zrušena. Informovala o tom televize CNN. Podle ní debatu zrušila Komise pro prezidentské debaty (CPD). Ta už tento týden oznámila, že Joe Biden a Donald Trump se druhého předvolebního duelu zúčastní „každý na jiném místě“, tedy že diskuse bude on-line kvůli Trumpově nákaze koronavirem. Americký prezident se ale takové debaty odmítl zúčastnit s tím, že to je pro něj ztráta času.

Viceprezidentská debata by tentokrát v USA výjimečně mohla zamíchat kartami

7. října 2020 22:32

V americkém Salt Lake City je v noci ze středy na čtvrtek v plánu debata kandidátů na viceprezidenta. Utkají se spolu nynější druhý muž USA republikán Mike Pence a demokratka Kamala Harrisová. Kdo je favoritem debaty? O čem spolu budou mluvit? A jakou strategii zvolí, aby porazili svého oponenta? V pořadu 360° o tom hovořila reportérka CNN Camila Bernal.

To nejzajímavější z viceprezidentské debaty Pence a Harrisové: sledovali jsme ON-LINE

7. října 2020 15:21
Aktualizováno

Ve viceprezidentské debatě se střetli Mike Pence, pobočník prezidenta Donalda Trumpa, a Kamala Harrisová, pravá ruka Joea Bidena. Vzhledem k tomu, že Trumpa nadále sužuje koronavirové onemocnění, je možné, že viceprezidentská debata bude úplně posledním televizním vystoupením nominantů před začátkem voleb. Rétorické kolbiště se otevřelo ve čtvrtek ve tři ráno českého času debatou vás prováděla i on-line reportáž CNN Prima NEWS.

Biden zvyšuje náskok nad Trumpem, ukázaly průzkumy po první televizní debatě

5. října 2020 11:26

Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden podle dvou nových průzkumů provedených po první prezidentské televizní debatě zvyšuje celostátní náskok nad svým sokem a úřadujícím prezidentem Donaldem Trumpem. Podle šetření společnosti Ipsos zveřejněném agenturou Reuters vede demokrat o deset procentních bodů, průzkum deníku The Wall Street Journal (WSJ) a televize NBC poukazuje dokonce na čtrnáctibodový náskok, což je nejvíce od začátku letošního roku.

Trump v debatě neodsoudil krajně pravicové Proud Boys. Vyzval ale, ať se drží zpět

30. září 2020 16:02

Silnou pozornost přitáhla během první televizní debaty amerických prezidentských kandidátů výměna, která následovala po výzvě moderátora vůči prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby odsoudil aktivity milicí a hlasatelů bělošské nadřazenosti. Trump se s tím tzv. popasoval po svém, na podnět Joea Bidena adresoval několik slov členům krajně pravicové skupiny Proud Boys a „opřel“ se do levicově extrémistické Antify.

Lhář, klaun, podvodné volby, sklapni. Debata Trumpa s Bidenem nabídla řadu ostrých výroků

30. září 2020 12:17

První televizní debata mezi prezidentskými kandidáty Donaldem Trumpem a Joem Bidenem byla plná osobních invektiv. „Můžeš už sklapnout, chlape? Každý ví, že jsi lhář,“ vmetl do tváře Trumpovi Biden. „Na tobě není nic chytrého,“ opáčil americký prezident. Přinášíme rekapitulaci sedmi nejzásadnějších momentů z jejich vzájemného klání.