reklama
CNN Prima News volební debata v USA 2020

volební debata v USA 2020

Výpis příspěvků ke štítku „volební debata v USA 2020“

CNN: Druhá debata mezi Trumpem a Bidenem byla zrušena. Prezident odmítl virtuální formu

Druhá předvolební debata amerických prezidentských kandidátů, která se měla uskutečnit 15. října, byla zrušena. Informovala o tom televize CNN. Podle ní debatu zrušila Komise pro prezidentské debaty (CPD). Ta už tento týden oznámila, že Joe Biden a Donald Trump se druhého předvolebního duelu zúčastní „každý na jiném místě“, tedy že diskuse bude on-line kvůli Trumpově nákaze koronavirem. Americký prezident se ale takové debaty odmítl zúčastnit s tím, že to je pro něj ztráta času.

To nejzajímavější z viceprezidentské debaty Pence a Harrisové: sledovali jsme ON-LINE

Aktualizováno

Ve viceprezidentské debatě se střetli Mike Pence, pobočník prezidenta Donalda Trumpa, a Kamala Harrisová, pravá ruka Joea Bidena. Vzhledem k tomu, že Trumpa nadále sužuje koronavirové onemocnění, je možné, že viceprezidentská debata bude úplně posledním televizním vystoupením nominantů před začátkem voleb. Rétorické kolbiště se otevřelo ve čtvrtek ve tři ráno českého času debatou vás prováděla i on-line reportáž CNN Prima NEWS.

Biden zvyšuje náskok nad Trumpem, ukázaly průzkumy po první televizní debatě

Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden podle dvou nových průzkumů provedených po první prezidentské televizní debatě zvyšuje celostátní náskok nad svým sokem a úřadujícím prezidentem Donaldem Trumpem. Podle šetření společnosti Ipsos zveřejněném agenturou Reuters vede demokrat o deset procentních bodů, průzkum deníku The Wall Street Journal (WSJ) a televize NBC poukazuje dokonce na čtrnáctibodový náskok, což je nejvíce od začátku letošního roku.

Trump v debatě neodsoudil krajně pravicové Proud Boys. Vyzval ale, ať se drží zpět

Silnou pozornost přitáhla během první televizní debaty amerických prezidentských kandidátů výměna, která následovala po výzvě moderátora vůči prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby odsoudil aktivity milicí a hlasatelů bělošské nadřazenosti. Trump se s tím tzv. popasoval po svém, na podnět Joea Bidena adresoval několik slov členům krajně pravicové skupiny Proud Boys a „opřel“ se do levicově extrémistické Antify.

Lhář, klaun, podvodné volby, sklapni. Debata Trumpa s Bidenem nabídla řadu ostrých výroků

První televizní debata mezi prezidentskými kandidáty Donaldem Trumpem a Joem Bidenem byla plná osobních invektiv. „Můžeš už sklapnout, chlape? Každý ví, že jsi lhář,“ vmetl do tváře Trumpovi Biden. „Na tobě není nic chytrého,“ opáčil americký prezident. Přinášíme rekapitulaci sedmi nejzásadnějších momentů z jejich vzájemného klání.

reklama