reklama

Výbuch odhodil i pózující nevěstu. Děsivý okamžik zachytila kamera

Výbuch v Bejrútu smetl i krásnou nevěstu, která zrovna na ulici pózovala ve svatebních šatech. Děsivý okamžik zachytila kamera. Libanonka i fotograf, který pořizoval její snímky, teď pro CNN popsali, co prožívali.

reklama

Israa Seblaniová a Ahmad Sbeih měli v úterý oslavovat svatbu, na kterou čekali tři roky. Místo toho prožívali strach a hrůzu, když Bejrútem otřásly dvě silné exploze. Israa se zrovna nechávala fotit ve svých dlouhých svatebních šatech. Fotograf okamžik, kdy se ozval druhý výbuch, natočil.

K tématu

Záběry ukazují usmívající se nevěstu, která pózuje na malém náměstí, najednou se ale kamera otřese a tlaková vlna fotografa odhodí tak, že místo ženy zabírá budovu ve vedlejší ulici. Když se na náměstí vrátí, zastihne novomanžele a další lidi, jak se utíkají schovat do restaurace s vysklenými okny.

„Zrovna jsme venku natáčeli a fotili, když jsme slyšeli explozi. Byla to ta první a připadala nám příliš daleko, a tak jsme normálně pokračovali. Během vteřiny obloha zčernala a my jsme slyšeli druhý výbuch,“ popsal pro web CNN fotograf Mahmoud Nakib, který začal poté, co se ujistil, že jeho manželka a dcera jsou v pořádku, vysílat živě na Facebooku.

Israa prý myslela jen na to, že zřejmě brzy zemře. „Teď přicházím o život, přicházím o manžela, budu pohřbená pod nějakou budovou, zemřu. Jen jsem čekala na ten okamžik. Jak se to stane? Bude to rychlé? Bude to bolet? Budu manželovi nablízku?“ ptala se prý sama sebe.

Vyšetřování se soustředí na tři otázky

Úterní mohutné exploze mají na svědomí už více než 150 životů, přes 5 000 lidí se zranilo. Pátrání po zavalených pokračuje a na místě pomáhají i čeští hasiči. Vyšetřovatelé mezitím podle libanonského prezidenta Michela Aúna zkoumají, zda příčinou neštěstí byla nedbalost, nehoda, či vnější zásah.

Vyšetřování výbuchu ve skladu v bejrútském přístavu, kde byly uloženy vysoce výbušné materiály, se soustředí na tři oblasti. „První, jak se tam výbušné materiály dostaly a jak byly uskladněny. Zadruhé, zda byl výbuch výsledkem nedbalosti, nebo nehody. A zatřetí možnost, že šlo o vnější zásah,“ uvedl prezident.

Tagy: fotograf výbuch exploze video Bejrút Libanon nevěsta

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo

Po roce pandemie koronaviru v Česku věří protiepidemickým opatřením jen asi 40 procent Čechů, zatímco na počátku to bylo dvakrát více. Start boje s epidemií byl dobrý, pak ale přišly chyby. Shodli se na tom hosté speciálu Rok s koronavirem na CNN Prima NEWS, jimiž byli bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), epidemiolog Rastislav Maďar, prezident České lékařské komory Milan Kubek a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal.

360°

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Česko si připomíná rok s pandemií koronaviru. Ze světového lídra se Česká republika propadla téměř na dno evropského žebříčku. Jak ovlivnila globální pandemie životy a co bude dál? Ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové odpoví bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, prezident České lékařské komory Milan Kubek a epidemiologové Rastislav Maďar a Petr Smejkal. Sledujte je živě od 20 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o dalším zpřísnění. Průmysl se zatím nezavře
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vakcína Sputnik v Česku? Lékový ústav se jí zabývá, Blatný zatím výjimku udělit nechce
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama