reklama

Výbuch odhodil i pózující nevěstu. Děsivý okamžik zachytila kamera

Výbuch v Bejrútu smetl i krásnou nevěstu, která zrovna na ulici pózovala ve svatebních šatech. Děsivý okamžik zachytila kamera. Libanonka i fotograf, který pořizoval její snímky, teď pro CNN popsali, co prožívali.

reklama

Israa Seblaniová a Ahmad Sbeih měli v úterý oslavovat svatbu, na kterou čekali tři roky. Místo toho prožívali strach a hrůzu, když Bejrútem otřásly dvě silné exploze. Israa se zrovna nechávala fotit ve svých dlouhých svatebních šatech. Fotograf okamžik, kdy se ozval druhý výbuch, natočil.

K tématu

Záběry ukazují usmívající se nevěstu, která pózuje na malém náměstí, najednou se ale kamera otřese a tlaková vlna fotografa odhodí tak, že místo ženy zabírá budovu ve vedlejší ulici. Když se na náměstí vrátí, zastihne novomanžele a další lidi, jak se utíkají schovat do restaurace s vysklenými okny.

„Zrovna jsme venku natáčeli a fotili, když jsme slyšeli explozi. Byla to ta první a připadala nám příliš daleko, a tak jsme normálně pokračovali. Během vteřiny obloha zčernala a my jsme slyšeli druhý výbuch,“ popsal pro web CNN fotograf Mahmoud Nakib, který začal poté, co se ujistil, že jeho manželka a dcera jsou v pořádku, vysílat živě na Facebooku.

Israa prý myslela jen na to, že zřejmě brzy zemře. „Teď přicházím o život, přicházím o manžela, budu pohřbená pod nějakou budovou, zemřu. Jen jsem čekala na ten okamžik. Jak se to stane? Bude to rychlé? Bude to bolet? Budu manželovi nablízku?“ ptala se prý sama sebe.

Vyšetřování se soustředí na tři otázky

Úterní mohutné exploze mají na svědomí už více než 150 životů, přes 5 000 lidí se zranilo. Pátrání po zavalených pokračuje a na místě pomáhají i čeští hasiči. Vyšetřovatelé mezitím podle libanonského prezidenta Michela Aúna zkoumají, zda příčinou neštěstí byla nedbalost, nehoda, či vnější zásah.

Vyšetřování výbuchu ve skladu v bejrútském přístavu, kde byly uloženy vysoce výbušné materiály, se soustředí na tři oblasti. „První, jak se tam výbušné materiály dostaly a jak byly uskladněny. Zadruhé, zda byl výbuch výsledkem nedbalosti, nebo nehody. A zatřetí možnost, že šlo o vnější zásah,“ uvedl prezident.

Tagy: fotograf výbuch exploze video Bejrút Libanon nevěsta

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama