reklama
CNN Prima News vysoké školy

vysoké školy

Výpis příspěvků ke štítku „vysoké školy“

Arenberger musel počítat s tím, že ho média svléknou donaha, říká rektor Zima

Než nastoupil do tak vysoké funkce, měl si všechno lépe zkontrolovat, řekl o současné kauze kolem ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS také prohlásil, že vláda měla umožnit studentům praktickou výuku. Zima také zavzpomínal na těžký průběh covidu, který ho potkal začátkem roku.

Akademici se mohou od pondělí hlásit k očkování. Plaga jim to oznámil v dopise

Akademičtí pracovníci vysokých škol se budou moct od pondělí 3. května hlásit k očkování proti covidu. Registrace pro ně budou možné do 15. června. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) o tom v pátek informoval rektory vysokých škol v dopise. Vysokoškolští pedagogové podle něj při registraci k očkování budou používat kód přidělený školám pro přednostní očkování akademiků.

Středoškoláci se vrací na praktickou výuku. Ze začátku budou především opakovat látku

Žáci středních škol a studenti posledního ročníku vysokých škol se v pondělí vrací k praktické výuce, která se kvůli opatřením proti COVID-19 konala naposledy před Vánoci. Návrat do laboratoří, dílen či ateliérů se bude týkat zhruba 130 tisíc mladých lidí. Učit se budou s povinnými respirátory a testováním na covid. Zároveň se v některých krajích kompletně otevřou školky, kde výskyt nově nakažených COVID-19 klesl pod 100 na 100 tisíc lidí za sedm dní.

Praktická výuka na školách by se mohla obnovit koncem dubna. Vládu o to požádá Plaga

Praktická výuka ve středních školách a v posledních ročnících vysokých škol se zřejmě obnoví od pondělí 26. dubna. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) řekl, že to v pondělí navrhne vládě. S obnovením praktické výuky od příštího týdne počítá i návrh mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. S otevřením školek chce ministerstvo školství v souladu s doporučeními epidemiologů podle Plagy počkat, až bude přibývat méně než 100 případů nakažených s COVID-19 na 100 tisíc obyvatel za sedm dnů. Situace v jednotlivých okresech se nyní liší, někde je výskyt nemoci i trojnásobný.

Studenti zahltili Babiše e-maily. Premiér jim navrhuje tři různé formy maturity

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhuje tři různé formy letošní maturit, které v úterý představil na svém twitterovém účtu. Podle něj by mohla být zkouška z dospělosti v klasickém formátu, ale jen pro studenty, kteří by chtěli pokračovat na vysokou školu. Lehčí forma by byla pro žáky, kteří ambici studovat dále nemají. A k tomu dlouho diskutovaná dobrovolná „úřední“ varianta na základě známek z předchozích vysvědčení. Babiš uvedl, že od studentů dostal na toto téma 1500 e-mailů, ale zatím je všechny nepřečetl.

reklama