reklama
CNN Prima News vysoké školy

vysoké školy

Výpis příspěvků ke štítku „vysoké školy“

Ve středu opět zpřísníme opatření, přiznal Babiš. Jaké kroky vláda chystá?

7. listopadu 2021 22:23

Ve středu vláda opět zpřísní opatření proti koronaviru, přiznal v pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Mělo by se to týkat rozšíření nošení respirátorů na vysokých školách a testování neočkovaných zdravotníků. Předseda vlády také znovu vyzval k očkování. „Brutální“ kampaň na podporu vakcinace se podle něj spustí v úterý.

Univerzitu Karlovu poprvé povede žena. Zimu ve funkci rektora vystřídá Králíčková

22. října 2021 11:47

Novou rektorkou Univerzity Karlovy byla zvolena dosavadní prorektorka Milena Králíčková. Od akademického senátu získala 55 hlasů od jeho 69 přítomných členů. Poté, co ji ve funkci potvrdí prezident, se stane první ženou v čele nejstarší a největší vysoké školy v ČR. Funkce by se měla ujmout v únoru 2022 a školu by měla vést do roku 2026. Nová rektorka ve vedení univerzity vystřídá Tomáše Zimu.

Kdo půjde studovat? Šance dětí na univerzitní diplom roste se vzděláním jejich rodičů

16. září 2021 05:39

Na stupeň dosaženého vzdělání českých dětí má výrazný vliv, zda i jejich rodiče vystudovali vysokou školu. Šance dětí vysokoškoláků na získání bakalářského či magisterského diplomu je v Česku 2,5krát vyšší než dětí rodičů, kteří mají jen maturitu. Vyplývá to z aktuální studie Institutu pro demokracii a ekonomiku, think-tanku Národohospodářského ústavu akademie věd ČR.

PŘEHLEDNĚ: Testování seniorů, sport i školní plavání. Co všechno se od pondělí mění?

12. září 2021 23:30

Vláda zveřejnila nová protikoronavirová pravidla. Na společné plavání od pondělí 13. září mohou děti z jedné školy bez testů, při sportu pak nebudou muset dodržovat rozestup 1,5 metru. Vysoké školy mohou organizovat velké přednášky bez prokázání bezinfekčnosti. Semestr tak zřejmě zahájí prezenčně. Navíc se od pondělí musí jednou týdně testovat zaměstnanci a klienti zařízení následné péče. To se ale týká pouze těch, kteří nejsou očkovaní nebo nedávno neprodělali covid. Mění se také pravidla ohledně cestování.

Rektoři vyzývají studenty vysokých škol: Očkujte se, ať se neopakuje loňský podzim

6. srpna 2021 16:46

Česká konference rektorů (ČKR) vyzývá všechny studenty vysokých škol, aby se nechali očkovat proti covidu. Podle rektorů je očkování nejúčinnějším způsobem, jak chránit zdraví a zároveň umožnit plnohodnotné vzdělávání v nadcházejícím semestru. Očkováním studenti navíc přispějí k posílení kolektivní imunity, uvedl v prohlášení předseda ČKR a rektor brněnské Masarykovy univerzity Martin Bareš.

Vysokoškoláci ztrácejí chuť do studií. Po roce u počítače často ze školy odcházejí

18. července 2021 06:54

Začátek nové životní etapy na univerzitě mnozí studenti ani pořádně nezažili a už se studiem končí. Do prvního ročníku na vysokých školách nastoupili v době koronavirové pandemie a rok strávili doma jen u počítačů. Právě tato zkušenost mnohé studenty demotivovala a zklamala. Proto se někteří rozhodli, že ze školy odejdou.

Arenberger musel počítat s tím, že ho média svléknou donaha, říká rektor Zima

24. května 2021 19:17

Než nastoupil do tak vysoké funkce, měl si všechno lépe zkontrolovat, řekl o současné kauze kolem ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS také prohlásil, že vláda měla umožnit studentům praktickou výuku. Zima také zavzpomínal na těžký průběh covidu, který ho potkal začátkem roku.

Plaga: Středoškoláci se vrátí do lavic snad za dva týdny. Pak budeme řešit vysoké školy

11. května 2021 07:37

„Doufám, že 24. května se navrátí střední školy k výuce,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministr školství Robert Plaga (za ANO). Pak podle něj bude resort řešit vysoké školy, i když na většině z nich už skončil semestr. Plaga zároveň vysvětlil, proč se bude rušit rotační výuka a proč stát nezařídí PCR testy centrálně.

Upravené přestávky i pravidla v jídelně. Žáci druhých stupňů se vrátili do lavic

10. května 2021 08:39

Základní školy i ve zbylých sedmi krajích v pondělí zahájily rotační výuku na druhém stupni. Kvůli epidemii koronaviru se starší žáci v těchto regionech dosud museli vzdělávat doma. Ve stejných sedmi krajích se také otevřely mateřské školy pro všechny děti. V celém Česku se navíc obnovila i klinická a praktická výuka všech ročníků vysokých škol.

reklama