Nová hvězda ZOO se chystá v létě na koncerty s Mirai. Umím být nekorektní a pako, přiznal Opp
Yellowstone
Výpis příspěvků ke štítku „Yellowstone“
Zemřel legendární herec Coleman. Zazářil ve filmu Tootsie i v seriálu po boku Costnera
Ve věku 92 let zemřel americký herec Dabney Coleman. Informoval o tom web Daily Mail. Byl známý především díky svým rolím v klasických filmech Tootsie či Kde roste červené kapradí. Po boku Kevina Costnera zazářil také v seriálu Yellowstone.
TEST: Alfa Romeo Giulia je automobilový dinosaurus, kterého nutně potřebujete mít
Spolu s končící Mazdou 6 je tradiční Alfa Romeo jedním z posledních mohykánů mezi sportovně střiženými sedany mimo německé prémie. Giulia není holka pro každého, ale ryzí řidičské auto, které umí chytit za srdce i smysly. Výrobce sice tvrdí, že model má do důchodu daleko, pravda je však taková, že až Giulia jednou skončí – a že to nebude zase tak dlouho trvat – žádná další taková už nebude.
Sopka na Islandu nic není, časovaná bomba tiká jinde. Erupce může zničit Zemi, varuje expert
Lidstvu hrozí katastrofa nevídaných rozměrů. Pokud se pod americkým přírodním parkem Yellowstone probudí obávaný supervulkán, může celou planetu postihnout nukleární zima, zemřou až miliony lidí, varuje expert. Proti tomu je i současné sopečné běsnění na islandském poloostrově Reykjanes událostí lokálního významu, píše britský list Daily Express.
Obskurní nehoda v americkém Údolí smrti. Za střet motorky s karavanem může osminohý tvor
Divoká zvířata stojí za nehodami poměrně často. Řidiči musejí většinou řešit situaci, kdy do vozovky vběhne jelen, los či medvěd. V kalifornském Údolí smrti však dopravní havárii způsobil zcela nečekaný tvor. Za zranění motorkáře na americké silnici mohla totiž tarantule. Píše o tom web CNN.
Voda strhla silnice, mosty i domy. Úřady uzavřely kvůli záplavám Yellowstonský národní park
Americké úřady nařídily více než 10 000 návštěvníků Yellowstonského národního parku, aby oblast opustili kvůli rozsáhlým záplavám. Povodně na severu parku zničily mosty a silnice a napáchaly další škody, mrtví ani zranění ale nejsou hlášeni, informovala agentura AP.
Bahenní sopky a masožravé rostliny. Navštivte český Yellowstone u Františkových Lázní
Místo plné živočichů a rostlin, které byste obvykle hledali spíš na druhém konci světa. Malé bahenní sopky, správně řečeno mofety, a slaná voda. To je ve zkratce přírodní rezervace SOOS, které se přezdívá český Yellowstone. Najdete ji u Františkových Lázní.
Národní park v USA nabízí roční permanentku. „Dědická vstupenka“ bude platit za 150 let
Americký Yellowstonský národní park nabízí roční vstupenku, která však návštěvníky oprávní ke vstupu až v roce 2172. Akce je součástí oslav 150 let založení nejstaršího amerického národního parku.
Hladomor, mráz a úbytek populace. Zemi podle vědců hrozí období vulkanické zimy
Výbuch supervulkánu a nebezpečí s tím spojená jsou podle vědců pravděpodobnější, než si lidstvo dosud myslelo. Podle expertů jsou supervulkány činné i několik tisíc let po supererupci a mohou zemi uvrhnout do období vulkanické zimy. Takový sled událostí měl totiž nastat po explozi supervulkánu v místě dnešního jezera Toba v Indonésii.
Morová rána v Yellowstonu. Vědci odhalili nečekaného zabijáka pum
Když v zimě roku 2006 našli výzkumníci těla dvou pum amerických, domnívali se, že matka a její tříměsíční kotě zemřely hlady. Analýza jejich tkání však odhalila skutečnou příčinu úmrtí. Šokovaní výzkumníci proto spustili devítileté vyšetřování, při kterém zjistili, že až polovina sledovaných pum v Yellowstonu se dostala do kontaktu s bakterií Yersinia pestis, původcem moru.
Vlci se konečně vracejí. Někteří myslivci je ale chtějí střílet
Když byli v roce 1995 do Národního parku v Yellowstonu po sedmdesáti letech navráceni vlci, celá krajina se přetvořila. Vlci začali lovit přemnožené jeleny, kteří svým okusováním ničili stromy. Jeleni se začali zdržovat jen na „bezpečných“ místech a společně se stromy a další vegetací se nevrátili jen ptáci, ale obnovila se i populace dalších ekologických „inženýrů“, bobrů, díky nimž se do oblasti vrátili i obojživelníci a plazi. Vrátili se i další velcí dravci a šelmy. Co víc, díky zpevnění půdy kořeny stromů nedocházelo k erozím, tak jako dřív, a řeky se navrátily do svých původních koryt. Zdejší ekosystém se v rámci možností obnovil.